Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#1 » stř 11. bře 2020, 21:12

Česká samonabíjecí puška Antreg ARS M4s na bázi AR-15, ale pístový mechanismus.

Několik designových a délkových verzí, výběr na jejich eshopu https://eshop.antreg.cz/PUSKA-ARS-M4s-c20_0_1.htm
Cena patří k těm vyšším.

Video představení Tacticoolna https://www.youtube.com/watch?v=InlYkyNyEW0

Firma prodává i pár doplňků a náhradních dílů AR-15 https://eshop.antreg.cz/DILY-ARS-a-AR15-c17_0_1.htm

Enjoy a fandím výrobci ve Vyškově.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#2 » čtv 12. bře 2020, 21:57

Antreg ARS M4S
Sloučeno, založena duplicitní témata. Peggy

ars.jpg

...Vyškovká "pístovka" s názvem Antreg ARS M4S velmi překvapila. Hned po prvním seznámení, musíme uznat že je to opravdu pěkná a dobře obrobená puška. Podívejte se sami ve videu níže a přesvědčte se o kvalitách výroby zbraní v České republice.
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

Více zde: https://eshop.antreg.cz/PUSKA-ARS-M4s-c20_0_1.htm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pát 13. bře 2020, 07:53

Koukal jsem. Obrábění vypadá parádně. Je vidět že si s flintou pohráli. Zajímavé bude srovnání s hlavní českou konkurencí - VARkou. Tacticoola už má prý porovnávačku natočenou, tak snad to brzy vydají.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#4 » pát 13. bře 2020, 08:31

Překvapila mě docela silná hlaveň a velmi kvalitní tvrdá povrchovka. Nestřetl jsem se ještě s něčím takovým na hliníku.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pát 13. bře 2020, 09:27

Myslíš to jak "rýpal" do tvrdoeloxu? No mě přišlo, že se ani moc nesnažil :D



mission
Příspěvky: 279

Příspěvek#6 » sob 14. bře 2020, 15:39

zpracování vypadá špičkové, cena odpovídající. Myslím, že HK MR223 dostalo tvrdého soupeře. Uvidíme, jak si povede při střelbách. Jinak to vypadá na nejlépe zpracovanou pístovou AR15 platformu v dané cenové hladině na trhu.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » sob 14. bře 2020, 16:58

Cemada : Tak rýpal do mojí vlastní, takže sice mohl, ale samozřejmě kdyby se do toho opřel tak je tam rýha. Nicméně když to zkusíš stejnou silou na varce, tak tam rýha bude.

Antreg má povrchovku tvrdý leštěný elox. Mají tam pušku co má přes 15k ran a téměř to není poznat. Hlaveň na videu tacticoolny je LW - lehká. Heavy je mnohem silnější. V podstatě to co je jinde heavy je u antregu LW. Na hlavni je nitrid i z vnějšku a tak jde velice obtížně poškrábat - tam se tacticoolna snažila pilníkem a kdokoliv přijede na kukec ke mě, může si rejpnout taky :-)
Jinak sílu hlavně zdůvodňují tuhostí při střelbě dávkami což vlastně vychází z jejích vojenské varianty ve full auto, avšak pro civil to není úplně nutné. Protože i některé základní varianty pušky mi nedávali smysl, tak jsem se s výrobcem domluvil, že já pojedu individuální stavby : http://zbrane.habresto.cz/ar-15/1302-pu ... g-ars.html

Už se několikrát stavěly pušky holé - bez kufru, bez čištění, bez pažby, bez spouště, bez natahovací páky atd. Prostě kdo tunil nějaký arko a furt to nebylo ono, tak se dalo domluvit a jde koupit očesaný základ na kterým se dá dobře stavět.

Dotazy rád zodpovím. Co nebudu vědět zjistím. :-)



milonk
Příspěvky: 101

Příspěvek#8 » sob 14. bře 2020, 18:27

Sorry za trochu OT: Koukam, ze nerez hlaven je drazsi nez nitridovana. A ja ziju v domneni, ze by nitridovana mela byt lepsi. Muze nekdo srovnat zivotnost/presnost ? Mockrat diky.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » sob 14. bře 2020, 20:02

Hlavně opatřené nitridem nejsou tak "přesné" jako hlavně bez povrchové úpravy. Výdrž je však vyšší. Třeba Antreg umí udělat i nitridovanou nerezovou hlaveň, ale tu jsem ani nedával do konfigurátoru, protože to je zbytečné. Ohledně životnosti hlaveň nitridovaná prý přes 20k ran. Hlavně bez povrchové úpravy tvrdí jak kdo 7-12k ran podle střeliva a nerezové prý 15k ran. Na toto téma by se dalo založit vlákno, pokud už není, a ani výrobci pušek se nějak neshodnou a mrskají tisíce sem a tam....tak jak se to hodí. :lol:



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#10 » sob 14. bře 2020, 20:10

to SOKAR:

Jak bys hodnotil Antreg vs. BCM? BCM předpokládám vítězí v hmotnosti, co chování u 10,5/12 palců? Zpracování atd...

Co porovnání s VARkou? Osovně ji mám hodně rád, ale Antreg vypadá hodně dobře...

Máš zkušenost i s HK? Dle mě etalon kvality, ale radši dám přednost české značce.

Předem díky!

Mimochodem jaká je doba dodání? Případně PM. Díky.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » sob 14. bře 2020, 22:49

Tak BCM sem tam taky prodám. BCM je jako DD s pár rozdíly, ale obecně ani jedno z nich nedosahuje kvalit V-AR ani ARS. Chápu, že budou mnozí nesouhlasit, ale tak to prostě je. Stačí je dát vedle sebe a porovnat. Chování zbraně beru jako subjektivní záležitost, takže s DD i ARS i V-AR se mi střílí stejně. Hodně to teda ovlivňuje úsťové zařízení a u ARS nastavení regulace. V Antregu mají měřič zpětnýho rázu a jak bude čas, určitě se dostanu k porovnání co jak kope ready z krabice. Na firemním FB mám příspěvek kde se řešilo DD vs ARS včetně rozdílů hmotností. Vychází to na rozdíl píst vs plyn cca 500g. Jenže to neváží ten píst, ale podstatnou část hmotnosti dělá hlaveň a matice uchycení k upperu, kde u ARS je masivní a DD je uchyceno 4 imbusy. Hlaveň u DD měla průměr cca 15mm a u ARS 17mm. To je rozdíl cca 180g. A to je teda ARS s příplatkovou LW hlavní, protože jinak je všude heavy. Antreg umí udělat i ULW hlaveň resp konturu jako DDčko, ale nechcou protože to už moc kmitá a celkově je to už dost tenké. Čili rozdíl když srovnáme hlavně je cca 300g v neprospěch pístu a to díky masivnímu uchycení jaku V-AR tak ARS oproti DD a BCM.

Je mi jasné, že se tady zase bude řešit že DD má 601 apod. , ale nutno dodat, že co není dnes může být zanedlouho dost jinak a také to, že již několik šestkařů po kontaktu s ARS svoje soukromé DD vyměnilo právě za ANTREG ARS také o něčem svědčí. Sám sem jich takto přezbrojil několik :-)

Tak já mám Varku taky doma, takže ji mám taky rád, né že né. Porovnání bude na tacticoolně na youtube, tak ať nepředbíhám. :-)
Pak to můžeme doprobrat po premiéře.

HK jde nějak mimo mě, protože jsem téměř vždy místo ní prosadil V-AR a teď ARS. Navíc dostupnost je teĎ šílená prej dva roky, takže to nemá smysl. Máme tady V-Ar a teĎ i ARS, obě naše české s českým zázemím. Co chtít víc. Jsou vojenské srovnávací testy HK vs ARS, ale nejsou veřejné, takže i když vím jak to dopadlo už několikrát a kdo tendr vyhrál, nemůžu to použít jako marketing a stejně tak to nemůžu prokázat, takže třeba teď jenom kecám ....

Dodání je k dnešku 14.3.2020 cca 14 dnů - čeká se na povrchovku lowerů. Výroba zatím jede na max a mají stovky pušek na export. Rád bych vyfotil sklad plnej stovek ARS přpravených na cestu, nebo něco z kompletáže, ale není možné - logicky.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#12 » ned 15. bře 2020, 15:49

Mě by zajímalo, kde a u jakých ozbrojených složek je Antreg zaveden. Výrobce se tím chlubí nebo do nedávna chlubil, ostatně jsem to zde v tématu už i psal. Ale když člověk chce vědět konkrténější informace, tak je to najednou tajné.
Třeba ten HK je vyzkoušený dobře a stejně tak není problém si dohledat, kde konkrétně vyhrál tendry...



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » ned 15. bře 2020, 16:32

Je dost zajímavé, že pro spoustu lidí je etalon kvality určující pouze to u jaké armády nebo složky zbraň je i když to samo o sobě zas tolik neznamená, neboť proč si který útvar vybral to co si vybral, nebo proč army nasadila to co nasadila je mnohdy dílem všeho jiného než kvalit zbraní.... Nicméně jak to není u nějaké složky, jako by nebylo hodno brát seriozně . :roll: Za ARS můžu říct že vím o několika jednotkách po celým světě, které měly ve výběru několik výrobců pušek a zvolili ARS a další tendry běží. Probíhá také testování už i v ČR v různých jednotkách a je i poměrně pravděpodobné že se někde ujme. Pak budou asi všichni spokojeni a puška bude approved i pro nás obyčejné střelce. :lol:

Ohledně zdůvodnění proč nelze říct kde ARS vyhrálo ač jsem to chtěl samozřejmě také vědět, bo marketing..... mi to bylo vysvětleno více než dostatečně a důvody chápu. Jakmile to bude z několika nejen právních důvodů možné uveřejnit, uveřejni se to. 8-)



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#14 » ned 15. bře 2020, 16:38

to SOKAR: Díky!

Jsou v ceně Antregu i nějaká mířidla?

Co mě zajímá hlavně, dá se použít u Antregu adapter od CMMG? U VAR/PAR stačí odfrézovat kousek čela a funguje to, u HK je to už docela rozsáhlá úprava...

Adaptér řeším z důvodu využití na střelnici co jsem členem, z důvodu hlukové zátěže nelze střílet 223 (vím že je to náhražka, ale říkám si že je to lepší než sušení, moje představa je standarně střílet adaptér a jednou začas zajet na střelnici kde můžu použít 223)



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » ned 15. bře 2020, 19:17

Antreg je dodáván bez miřídel. Zatím. Nicméně mají ve vývoji vlastní - zase, mohli nějaký koupit, ale né, radši si udělají vlastní testy a vývoj na vlastní. Stejně tak bude časem vlastní pažba a pistolovka.

Ohledně CMMG jsem si psal s výrobcem a nezkoušeli, ale měl by sedět. ARS je dělaná jako milspec komatibilní. To znamená že na rozdíl od HK, kde to tak mají schválně u více věcí a V-AR kde třeba mimo jiné nelze namontovat folding stock, protože díra u nosiče není milspec, má ARS až na předpažbí, které je individuální kvůli uložení pístu a pak samotného nosiče závorníku vše milspec kompatibilní a zaměnitelné. Antreg tedy udělal pušku , která má sice vlastní díly a mnohdy upravené a udělané lépe než je milspec norma (třeba buffer tube), ale není problém vzít milspec díl a ten na pušku bez problému namontovat. Proto jsem chtěl otestovat tvrzení výrobce a nechal jsem je namontovat folding stock, který mě u V-AR vypekl a nešel tam. U ARS namontovat šel. Pak jsme zkoušeli závorník z DDčka a na ARS pasoval v pohodě.

Ten adaptér tedy nebude žádný problém a bude sedět bez úprav. Jak se k nějakému dostanu vyzkouším sám. Neuvažoval jsem o tom, ale zajímá mě to taky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti