Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky


Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#976 » čtv 30. čer 2022, 11:26

Ja sem mosaznym kartacem upper necistil.
Mosaz pouzivam jedine vyterak na hlaven.



Tavič
Příspěvky: 16

Příspěvek#977 » čtv 30. čer 2022, 14:13

Mohl by jsi Sokare prosím ukázat jak vypadá nosič závorníku a závorník po takové náloži? Čistě se zájmem 2-3 fotky :-)



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#978 » čtv 30. čer 2022, 17:51

Tavič : určitě můžu pošlu zítra, ale závorník už je tam několikátý - né že by se rozletěl, ale tím že má puška solidní nálož vystřílených nábojů, testují se tam nové experimentální povrchovky - ten současný má za sebou asi 8k ran převážně s tlumičem. 8-)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#979 » čtv 30. čer 2022, 19:36

sokar: Můj tip na nerovnoměrný oděr mojí natahovací páky je ten, že při vypuštění páky (při natažení) ji dopředná síla nějak zkroutí a ta pak při posunu zpět drhne. Nějaké "nevyrovnané" natahování rukou by podle mne takový oděr nezpůsobilo, minimálně ne po mém směšném počtu ran a nataženích.

McFly: to se mi povedlo na Hellcatu, když mě jednou napadlo vyčistit mosazným kartáčem závěr zvenku, dostal pěknou bronzovou patinu :).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#980 » čtv 30. čer 2022, 20:21

Rád bych strojarsky připomněl, že nějaký olejicek levný nebo drahý málo nebo hodně, nezabrání odirani jakékoliv povrchové úpravy. U zbraní není hydrodynamicke mazání. U zbraní je statické se tomu tuším říká. A tam vždy bude obrusovani. Lhostejno zda povrchovky nebo poté základního materiálu. Mazivo broušení pouze zmírňuje pro představu na 2x až 5x vyšší životnost části. Čím tvrdší součástka, tím bude oter menší. Závěr : problém není.

Co by se stalo kdybych to či ono nemazal : pro představu za dvojnásobek až 4 násobek životnosti součástí strojírenského prvocinitele by součást přestala plnit svou funkci a zpusobovala závady soustrojí (byla by vyslochtana). To je všechno.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#981 » čtv 30. čer 2022, 23:47

Audis :thumbup: dik za vysvetleni. Risa2000 :thumbup: take dik za rozumne vysvetleni.
Konecne :clap: nekdo poskytl padne argumenty proc to je jak to je a neobvynoval ma tu z nezmyslov typu ze nenatahujem paku v ose, nebo ze olej vs barnauli = oskrete vsetko. :x
To co pisete dava logiku. :idea:
Obrazky Antreg v porovnani s inymu puskami ukazuju ze Antreg sa na premiovu znacku a kvalitu len hra :blicismajlik: , v skutocnosti to nie je Bmw ale Skoda. (Nad BCM som hodne uvazoval, jedine co ma odradilo bolo ze nema ovladace prvky pre lavakov :? ... v kazddem pripade od Antregu Za ty prachy bych cekal vic :cry: Vyssi kvalitu celkove. No co uz. Naletel sem marketingovim zvastom a ted uz s tym nic nenadelam. :evil:
Predavat ju nebudu protoze milionar nesom a na novu nemam. :|

Klopem si ale na hlavu :thumbdown: ze som sa zasa nepoucil a dopadlo to presne tak ako ked som siel kupit svoju prvu kratku len na zaklade obrazkov a recenzii bez toho aby som si ju vyskusal, osahal, ohmatal, rozobral atd. Presne tuto chybu som urobil i u pusky... :?

:!: Tymto teda hlavne rozumny argumentom dvoch chalanov hore ukoncujem tento problem a viac to neriesim :!:



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#982 » pát 1. črc 2022, 07:44

Tavič : Tak speciálně pro tebe jsem teda pušku rozebral a eště trochu vyčistil aby bylo i něco vidět :D
V upperu jsou dvě místa kde je odřený kousek hliníku - je to tam asi hned od začátku. Deflektor je dost obouchaný, nosič je původní, zápalník taky, vodící kulisa, pružina i závlačka taky. Spoušťák taky a natahovací páka taky - z jedné strany je dost ohoblovaná.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#983 » pát 1. črc 2022, 07:47

Další fotky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Tavič
Příspěvky: 16

Příspěvek#984 » pát 1. črc 2022, 09:35

@Sokar: Děkuji za fotky, můj Antreg vypadá dost podobně, někde je víc oleštěnej, někde míň, má za sebou 1000ks barnaul. Když se tře kov-kov tak se s tím počítá. Je to nástroj s kterým se pracuje stejně tak jako s kladivem. Ovládací prvky, strojařská práce a zpracování jsou TOP.
Pěkná povrchovka závorníku :-)



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#985 » pát 1. črc 2022, 13:32

Jsem o tom také přesvědčen, ale každý ať si udělá názor vlastní. 8-)



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#986 » pát 1. črc 2022, 15:13

Trochu z jiného soudku. Co tlumič a PCC nějaké nové info?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#987 » pát 1. črc 2022, 15:17

Přidám :-) - co páka a regulátor s polohou pro tlumič?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#988 » pát 1. črc 2022, 17:22

PCC už je jeden tetovací kus víc nevím. , natahovací páku - čekám na uvolnění výrobní kapacity, regulátor je v řešení - bude o něm další týden debata. Tlumič už se dodělává poslední kus, tedy má jít konečně do prodeje. Vím že je to neskutečně dlouho a furt se to odkládá, teĎ stále nejsou vyřízené objednávky z března, protože nebyly hlavně od lothara, ale už se to pomalu lepší. Nic moc info uznávám. :cry:

Uživatelský avatar
ST33L
Příspěvky: 35

Příspěvek#989 » pát 1. črc 2022, 17:40

Zdravím, jak dlouho teď čekáte nebo jste čekali na ARS. Dneska jsem objednával a říkali mi cca 12 týdnů, jestli ta doba +- odpovídá nebo to je kvůli hlavním déle.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#990 » pát 1. črc 2022, 17:41

Objednával jsi v bearece ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti