Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#1246 » sob 30. pro 2023, 13:37

Díky!

Provozujete někdo klasický tlumič + sportovní píst?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#1247 » sob 30. pro 2023, 18:49

sokar píše:Vysokotlaký tlumič na ars fouká zpět hodně a nemyslím, že by to regulátor výrazně vylepšil.

Zjišťoval jsem to stejné u mé zbraně a dovozce mi řekl asi totéž - regulátor můj problém nevyřeší, ale řadu dalších přidá. Bohužel mám vysokotlaký tlumič.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1248 » sob 30. pro 2023, 22:08

Říkal jsem to už více lidem že to nejde a nic to neřeší, ale zeptám se na to znovu podrobně proč to nejde. Každopádně platí že s nízkotlakým tlumičem je ARS prostě lepší. Je fajn mít kopii SF, ale doba se taky posunula a já nic jinýho na AR15 než nízkotlaký tlumiče prostě nedodávám, pokud není vyloženě požadavek na vysokotlak. Ať si někdo zkusí dát dva zásobníky s vysokotlakem a přejde ho to raz dva.

Je taky potřeba říct, že několik rozsypaných spoušťáků bylo způsobeno tím, že se střílelo s tlumičem třeba 300+ ran tak, že to pušku zasralo takovým způsobem, že píst se musel vyklepávat kladivem a jak to všechno byla zasraný včetně tlumiče tak při výstřelu letěl nosíč tak rychle dozadu, že kladivo zlomilo čepy spouště. Byť je pístovka podstatně méně náchylná na čištění a zasírání tak po osazení tlumiče to neplatí a je to řádnej komín celej vnitřek pušky. A o tom namáhání a snížení životnosti pušky jak se obecně psalo to fakt platí, protože dokud sem to neviděl, tak bych nevěřil, že lze nosič takovým způsobem urychlit že to zničí spoušťák, nebo čepy. Ty zničený díly šly na kontrolu trvdosti (koho to zajímá nechť si nastuduje Brinela, Rokvela a Vikrse) a překalený nebyly. Proto všem říkám, že střelba s tlumičem má svý specifika.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1249 » sob 30. pro 2023, 22:17

Hm, já si říkal, že 50 ran s tlumičem a sajart v pusce jako svina. No, už vím proč.
Můžu to zarisani s pistem a tlumičem nějak ovlivnit?



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#1250 » sob 30. pro 2023, 23:21

Zkus nestřílet



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1251 » ned 31. pro 2023, 01:31

Ano, vystavit a nešahat. Dobrá volba. Vše čisté.
No, tak budu dál zkoušet různé prachy, zda nějaký nebude vhodnější na použití s tlumičem



Esef
Příspěvky: 19

Příspěvek#1252 » ned 31. pro 2023, 10:51

sokar píše:Je taky potřeba říct, že několik rozsypaných spoušťáků bylo způsobeno tím, že se střílelo s tlumičem třeba 300+ ran tak, že to pušku zasralo takovým způsobem, že píst se musel vyklepávat kladivem.


To si myslím, že je nějaká blbost, respektive zanedbaná údržba. Běžně za jednu session vystřílím s VLC 200-400, zbraň jde normálně volně rozebrat na čistění a jako je tam bordel, ale né takovej, aby to normálně nefungovalo.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1253 » ned 31. pro 2023, 18:55

Ono asi záleží jaké střelivo používáš, pokud GGG které má mimořádně dobré spalování, nebo obyč sbčka či barnauly tak tam bude dost rozdíl, ale v principu ano, někdo dává do spoušťáku hodně teflonové pasty a to se tam pak nalepí a je z toho brusná pasta a přestane to i cvakat. Zažil jsem více stavů pušek.



mr.ricardo1
Příspěvky: 57

Příspěvek#1254 » stř 3. led 2024, 16:57

Teda musím říct, že kdyby se s každou firmou jednalo jako s pánama z Habresta a Antregu, tak bych se snad každý den těšil do práce :D je to paráda, když člověk potká profíka.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#1255 » čtv 4. led 2024, 07:27

Já mám raději výrobce, kteří na trh uvádí výrobky, které pak nemusí opravovat.



frostiee
Příspěvky: 4

Příspěvek#1256 » čtv 4. led 2024, 07:53

Zavada vyresena obratem Antregem. Jednalo se o jeden z "prekalenych" zavorniku. Podekovani p. Suchomelovi z Antregu za rychlou reakci. Kez by vsichni vyrobci takto pristupovali ke svym vyrobkum ;)



mr.ricardo1
Příspěvky: 57

Příspěvek#1257 » čtv 4. led 2024, 08:07

CzechJoker píše:Já mám raději výrobce, kteří na trh uvádí výrobky, které pak nemusí opravovat.


Já bych to takhle úplně nehrotil, pokazit se může prakticky cokoliv. Pokud se k tomu ten výrobce staví jako Antreg, nemám s tím problém. Maximálně rychlá komunikace, svoz pušky, kompletní přestavba na nové díly, dovoz pušky zpět do Prahy. Co víc chtít?



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#1258 » čtv 1. úno 2024, 15:17

Nějaké novinky? 300blk? Nějaké podrobnosti?



mr.ricardo1
Příspěvky: 57

Příspěvek#1259 » ned 4. úno 2024, 17:01

Spíš by mě zajímalo, jestli už má někdo ozkoušené "prase" od Antregu nebo ten krátkej tlumič. Nějak se mi v poslední době stává, že si lidi na střelnici stěžují na rámus ode mě, tak jsem začal koukat po něčem, abych to omezil. Ten micro tlumič s vyndavacíma vložkama se mi fakt líbí a ani ta cena není takový úlet.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1260 » ned 4. úno 2024, 19:57

Mně dorazil akorát v pátek. Mám i prase od Vosátky kvůli hluku a čistě konstrukčně čekám větší útlum pro okolí než u VAR. Ale už i u VARprase je to sakra znát, že okolí netrápím kompíkem

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti