Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky


sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#541 » stř 25. srp 2021, 20:26

Ano cena má být kolem 50k. Hmotnostně si uvědomuju SIGy, ale prý to jde a je zájem to dostat na 2Kg. Tak se uvidí. Žádný zpoždění, válečky apod nebude. Má to být jak SIG a mě se to takto velmi líbí. Víc opravdu netřeba řešit, může se to změnit atd. Jen se už testují prototypy a víc já říct nemůžu a ani fotky nelze zatím. Já jsem upnutý na ten tlumič aby bylo ARS komplet a pak až devítka.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#542 » stř 25. srp 2021, 20:29

Co si představit "má to být jako SIG"? Kopie? MPX je poměrně mladá konstrukce a vsadím se, že konstrukční řešení bude mít SIG docela dobře patentově chráněné.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#543 » stř 25. srp 2021, 20:43

Má tam být pístový mechanismus. Pístový mechanismus má i Sig MPX v tom je ta podobnost. Pístový mechanismus má i Bren. Tam prostě není moc co patentovat a metod jak to případně obejít je asi dost. Ještě bude asi zajímavé,jak si to poradí z vodou. Tu MPX nezvládlo, až po spec. úpravách.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#544 » stř 25. srp 2021, 23:06

"Jako" MPX je druhá nejlepší varianta co jsem si přál (snil jsem o MP7 v 9x19, mimochodem taky píst a rotační závorník a 2 kg). Takže levnější MPX domácí produkce s cenově mnohem dostupnějšíma zásobníkama, za mě super.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#545 » čtv 26. srp 2021, 04:58

No, rotacny zavornik s ozubmi ala AR-15 a piest si v tejto kombinacii predstavit viem. CMMG sli na to podobne, ale bez piestu, ergo moc to tomu rozhadzovaniu nepomohlo. Ale takto by to mohlo byt zaujimave.

Vieme aspon planovane dlzky hlavne? Bude len jedna alebo viac?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#546 » čtv 26. srp 2021, 05:56

Víme:
sokar píše:Není to překlep. Délky 4,6,8 a asi 10. Hmotnost samozřejmě ta nejkratší...

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#547 » čtv 26. srp 2021, 19:14

S jakým uchycením tlumiče se počítá u té karabiny?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#548 » čtv 26. srp 2021, 20:06

Nečekal bych nic jiného než závit a na něj si dáš případně koncovku jakou potřebuješ. Myslím, že na tyhle detailní otázky je ale ještě brzo. Jak psal sokar, vydržte do jara.. ale reálně spíš až příštího podzimu



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#549 » čtv 26. srp 2021, 20:37

Myslím že kombinace závit a k tomu trilug by byla ideální.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#550 » čtv 26. srp 2021, 21:24

sokar píše:Ano cena má být kolem 50k. Hmotnostně si uvědomuju SIGy, ale prý to jde a je zájem to dostat na 2Kg. Tak se uvidí. Žádný zpoždění, válečky apod nebude. Má to být jak SIG a mě se to takto velmi líbí. Víc opravdu netřeba řešit, může se to změnit atd. Jen se už testují prototypy a víc já říct nemůžu a ani fotky nelze zatím. Já jsem upnutý na ten tlumič aby bylo ARS komplet a pak až devítka.

Zajimave detaily, diky za update. Zni to fakt dobre...ale otazka je, co z toho bude. Kazdopadne jestli mam spravne informace, tak devitkova V-ARka ma taky zpozdeni, cili by to mohlo byt na jare oboje a u Sokara na strelnici idealne srovnavacka obou novinek 8-)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#551 » pát 27. srp 2021, 07:36

Podla vsetkeho je ale jasne, ze podla novej EU smernice sa 4" a asi ani 6" nebude dat zapisat ako dlha (a v SR ju ako kratku nezapisu). Kedze bude pod celkovou dlzkou pre dlhu vyzadovanu smernicou…



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#552 » pát 27. srp 2021, 09:13

Ta 8" už by se mohla vejít. Když to slyším tak bysme asi fakt měli být hodně vděční nesemu MV, Lexu a LizeL že u nás se to podařilo obejít...



settra
Příspěvky: 21

Příspěvek#553 » čtv 23. zář 2021, 07:16

Ahoj, ještě dotaz k tomu tlumiči - doopravdy to bude příští rok, či to vysumi do ztracena? Úplně mi to z ekonomického hlediska nedává smysl.

Vzhledem k tomu, jak je trh s tlumiči saturovan severskou produkci, tak zda se to vůbec vyplatí ještě v avizovanou dobu uvádět na trh.

Na tlumič od Antregu už čekám skoro rok, tak abych věděl. Originál surefire rc-2 se zdá bohuzel nesehnatelnej u nás.

Díky.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#554 » čtv 23. zář 2021, 08:10

Jde o to, že ani "seveřanům" se vše nepovede a pokud má Antreg kapacity aby si jej vyvinul, tak to pro něj může být jen dobře.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#555 » čtv 23. zář 2021, 08:50

Když už se furt odkládá, sedne na Vulcan flash hider od Antregu tlumič B&T Rotex-X NATO, nebo je třeba vyměnit Vulcan za nějaký NATO bird cage?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů