SVD Dragunov - nejlepší verze?

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 242

Příspěvek#1 » ned 21. čer 2020, 20:20

Vzhledem k množství licenční výroby a novodobé výroby by mne zajímalo, jaká verze je co se týče kladů a záporů nejlepší. Je to sovietský originál, nebo licence ze států bloku (či nové)?

Ta zbraň se mi odjakživa líbila a byla můj sen, takže v tuto chvíli mi zbývá si jen vybrat. Samozřejmě tíhnu k originálu, ale pokud by to nebyla zrovna nejlepší volba, nemám asi problém koukat po jiném. Nechci zde řešit zdali se vyplatí a jestli nejsou lepší útočné pušky. :)

Díky



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#2 » ned 21. čer 2020, 20:33

Už to tu také bylo, ale bez nějakého závěru: dnes jsou asi nejdostupnější čínské kopie - má někdo podložený názor, jestli spíš v původní mosinské ráži, nebo 308W?



expres
Příspěvky: 600

Příspěvek#3 » pon 22. čer 2020, 12:22

Ke "strojarske" kvalite jsem skoukl na fotky/video uz nevim presne na netu a SVD original byl nejlepsi. Je tam srovnani stara/nova/cina vedle sebe s detajlama casti a opracovani.
Neco jsem i nacetl a svaz se snazil opravdu drzet kvalitu u SVD.

A vsak sehnat slusny kus, co neni vyjetej. Nevim nevim, hodnoceni lidi s poslednima koupema spatny. A za ty prachy nejaky trezorovky ac vim pises ze te to nezajima uz opravdu nestoji.. "ulozenkovej" original treba 80-100tisic..brrr



stip
Příspěvky: 278

Příspěvek#4 » pon 24. led 2022, 16:37

Na twiteru AČR oznamuje, že přezbrojuje SVD za odstřelovačskou verzi BRENa. Třeba budou Dragunovy za nějakou rozumnou cenu na civilní trh. Co myslíte?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#5 » pon 24. led 2022, 17:05

Bude odprodej vcelku, případně několika balíkách za cenu šrotu firmě, která může obchodovat s vojenským materiálem a ta to s největší pravděpodobností vyveze ven. Pochybuji, že by se s tím někdo drbal do civilu a navíc za rozumnou cenu.



stip
Příspěvky: 278

Příspěvek#6 » pon 24. led 2022, 17:51

Tak asi jo, ale zase dávkou to nestřílí, když to zařadí zkušebna jako B, tak se to může prodat do civilu tak jak to je ne?



expres
Příspěvky: 600

Příspěvek#7 » pon 24. led 2022, 19:10

Ja zas z drivejska slysel ze se odprodava lidem v utvaru jako prvni, ale uz je to dlouho. Vi nekdo kdo v ACR je zda se tak deje i ted?
Druhak to asi zkoupi nejaka firma a divil bych se prodeji ven. Myslim ze si budou dobre vedomi jak je trh hladovej a cena je za pekny original 80-100k. Pochybuji ze acr to bude prodavat za moc.
Rozhodne zajimava informace. Jeste si je taky muzou nechat pro zalohy..?



stip
Příspěvky: 278

Příspěvek#8 » pon 24. led 2022, 20:18

Tak a teď se ukáže, jak to náš stát myslí se svojí obranyschopností a bojem proti terorismu vážně. Protože stát si může určit komu to smí ten obchodník prodat (třeba na zelený sport se prodávají AUG, kdy musí kupec dokonce podepsat ujednání s Rakouskou vládou a zavázat se, že to nevyveze z EU). Když to prodá doma, tak je jistota, že to nakoupí bezůhonní občané ČR abudou s tím zvyšovat svoji branou zdatnost za svoje peníze. Když to nechá vyvézt ven, tak to přes Nigérii koupí kdejaká teroristická bojůvka od Somálska až po Zimbabwe.

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#9 » pon 24. led 2022, 20:48

Viděl jsem na netu nabídku nových SVD (Izhmash) v originální ráži a černou polymerovou pažbou a předpažbím s cenovkou kolem 54tis. Ovšem dostupnost na dotaz takže těžko říct jak dlouho bude čekání a jestli vůbec něco lze dovézt.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 221

Příspěvek#10 » pon 24. led 2022, 21:50

Express: na útvaru a za flašku :) kéž by, ale IMO to lidi "od útvaru" dostanou spíš až jako poslední. Dnes se všechno pro větší průhlednost dává někam na centrální sklady a pak opravdu spíš prodává jako celek.

Na druhou stranu, jaký je problém ten šrot vyvézt to papírově někam do EU a pak přivézt? Samozřejmě s tak 500% marží pro dovozce, což by se už mohlo vyplatit.. Co se týče licencí, kategorizací a re-kategorizací, jsem nepolíben, ale víme, jak to probíhá třeba s auty...



Motostrelec
Příspěvky: 107

Příspěvek#11 » úte 25. led 2022, 09:03

Chlapi, asi bych si moc nedělal naděje. Co jsem tak slyšel, tak naše armáda ty pušky fakt vytěžila do mrtě (i vzhledem k tomu, jak se táhlo hledání náhrady) a spoustě z těch pušek v současné době začíná vývrt tak v půlce hlavně....



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#12 » čtv 10. úno 2022, 13:13

Asi bych měl jít stát frontu co? :D

No taky myslím že už toho budou mít nastřileno...ale dala by se tomu udělat nová hlaveň?



expres
Příspěvky: 600

Příspěvek#13 » pát 11. úno 2022, 00:04

Obavam se, ze CCCP se rozpadlo uz nejakou dobu zpet :) Z Ruska spatny s dovozem. Zas jak se rika. Za penize v Praze dum. Vyplati se to? Nemyslim..

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#14 » pát 11. úno 2022, 08:32

Motostrelec píše:...Co jsem tak slyšel, tak naše armáda ty pušky fakt vytěžila do mrtě ... a spoustě z těch pušek v současné době začíná vývrt tak v půlce hlavně....

Jestli s takovouhle porovnávali nedávno výkon moderní Bren2 PPS, tak potěš... :D



jardafero
Příspěvky: 1

Příspěvek#15 » pon 23. kvě 2022, 13:37

Pro zajímavost a pro ty kteří opravdu rozumí odprodeji z AČR, nikoli teoretičtí pracovníci a myslitelé...
Loni AČR prodávala v rámci soutěže jeden kus MOSIN-ky
Bod 3) Odstřelovací puška (PU 7,62 OS 91/30) – 5 660,- Kč
Ale vtip je v tom že toto směla koupit jen firma s povolením pro zahraniční obchod s VM a ve smlouvě se zavázala, že toto zboží je určenou POUZE na Vývoz mimo ČR !!!
Je to poměrně zachovalá, ale zcela obyčejná opakovací Mosin Nagant 1891/30 7,62x54R kterou ještě nedávno běžně prodávala třeba ZS a BVS za 3-4 tis a nikdo je moc nechtěl...
Situace s SVD bude zcela stejná bez ohledu na stav se s tím nikdo nebude... legalizovat pro civil, vojenské zbraně i v principu vyrobené jako B nemají civilní zkušebnu a jsou tímto před zákonem jako Zakázané (viz PI vz.82, přesto že je odkoupila firma v ceně 235kč/ks soupravu...) .
Úvahy o rozdávání a odkupu v AČR jsou zcela mimo realitu. Naopak to že tam budou šroty i zavazelínované funglfovky z NZ je pravda...
Ale závěrem je třeba konstatovat, že zde je trh na 10-15 ks v ceně do 30tis a za 50 ji přecijenom dostanete i z RUSKA, třeba přes spřátelené NSR... (jsou k dispozici i v Itáli, koneckonců UAZ je v Itálii stéle homologován pro běžný provoz... dávné kontakty přes VAZ...).
Kdo viděl seriál z historie M.Terezie tak ví že válka kšeftu svědčí, střelný prach Rakousko prodávalo Prusku, svému nepříteli, a tak vo co de ? vo prachy...
SVD 63 (Samozarjadnaja Vintovka Dragunova Obrazca ŠestoděsjatTrtetjovo goda) není žádní strojařský skvost, je to jen spolehlivá LEGENDA.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Motostrelec a 6 hostů