Klony SA58 / Hermex efekt

Samonabíjecí pušky


Wallace
Příspěvky: 7

Příspěvek#31 » sob 18. bře 2017, 23:10

Nemá někdo z vás zkušenost s modifikovaným přerušovačem spouště od Zendla?

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#32 » sob 18. bře 2017, 23:47

Moje FSN 01 hermexila, že mě z toho málem kleplo... Od chvíle, kdy mám na zbrani modifikovaný přerušovač spouště od pana Zendla, tak se hermexefekt ani po vystřílení prozatím cca 300 nábojů ani jednou neobjevil. Naposledy jsem to testoval před dvěma dny opět s číňany i vlašimskými bxn a k mé spokojenosti nenastal ani jeden známý problém... Možná jsou i jiná řešení, o kterých ale nevím... Zmíněný přerušovač spouště by měl být v klonech SA 58 za dosavadní zaměnitelný i v domácích podmínkách, ale já jsem si ho na svou zbraň nechal v Gunexpertu po předchozí dohodě na počkání namontovat panem inženýrem Balcarem a jsem s výsledkem maximálně spokojený... Jen to není úplně levná sranda... Snad nebude můj příspěvek braný jako komerční reklama, ale jako vyjádření staršího střeleckého bobra s vypadanými šedinami...
Din



Wallace
Příspěvky: 7

Příspěvek#33 » čtv 30. bře 2017, 06:36

Tak já to nechal na puškaři. Zatím čekám co s tím provede. Vyjádřil se, že někdy pomůže podložka, jak je v různých návodech na internetu, ale stane se, že nepomůže ani to a pak je potřeba měnit přerušovač, resp. by mi ho prý upravil. Tak poreferuji až to bude hotové a dostanu se na střelnici.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#34 » čtv 30. bře 2017, 08:20

Vzhledem k tomu, že i u mého "mazlika" se při mířence (tedy pomalá, pokud možno přesná střelba) objevil "hermex efekt" (dále jen "HE"), hledal jsem také rady na jeho odstranění. Na jiném fóru, kde však nejsem zaregistrován (ikdyž se někdo mylně domnívá že ano a že tam mám ban a lživě to zde prezentoval), jsem našel další návod, na jeho odstranění. Problém však není v textu, ale v obrázcích, ke kterým nemám přístup. Byl by problém pro někoho, kdo tam má přístup tyto obrázky sem zkopírovat ?
Možná s tím někdo bude mít problém ve smyslu krádeže "duševního vlastnictví" (nebo tak nějak), ale já si myslím, že takovéto dobré rady by se mohly šířit napříč různými fóry, protože HE je jedno, kde je "jeho pán" zaregistrován ( :D ). Dám sem ještě odkaz. Ikdyž je to na konkurenční fórum, myslím si, ze vzhledem k obsahu by mohli být moderátoři shovívaví ( ;) ):
http://forum.mujglock.com/navod-na-odst ... t9702.html

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#35 » čtv 30. bře 2017, 10:20

Myslíš tenhle?
hermex.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#36 » čtv 30. bře 2017, 11:02

Nevím, já ho na tom fóru neviděl a ani nemám tu možnost (kvůli nějakému obrázku se nemíním registrovat). Ty obrázky sou tam dva, nicméně podle textu a popisu to bude jeden z nich. Díky.
Po závodech jsem zatím použil jen mosaznou podložku z nemocnice 9L, ale ještě není vyzkoušená :
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » pát 31. bře 2017, 09:35

Taky možnost . (a v telefonu si vypni T9 :lol:)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#38 » pát 31. bře 2017, 13:42

Já ji vypnutou mám, nesnáším ji, ale využil jsem v rychlosti jen "nápovědy" na liště a nevšiml si toho :D
Takže místo nemocnice má být správně nábojnice :D (nikdo není dokonalý :mrgreen: )

Co se týče té podložky, viděl jsem na jiných fotkách (nevím, jestli zde na fóru, nebo jinde), že ta podložka byla na stejné ose, ale v jiném místě - na straně 2 tohoto vlákna u obrázku od zodiiac tam na to místo ukazuje modrá šipka. To by podle mne znamenalo stranový posun záchytu úderníku směrem do strany (k boku pouzdra), kdežto já jsem zvolil podložku v místě, kde se zobáček záchytu úderníku posunuje směrem ke středu, tedy na druhou stranu. A to proto, že tam bylo jediné místo, kam se mi tu podložku povedlo natlačit. Zatím jediný efekt je ten, že zmizela stranová vůle. Teď v sobotu budu střílet rychleji - "Aprílová kosa", ale 15.4.2017 v OL bude 300-200-100 metrů, takže až tam ji budu moct plně vyzkoušet. Nicméně mě ještě láká ta možnost úpravy z "konkurenčního" fóra. Ta se mi jeví jako "životaschopná" ( :D ).



Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#39 » ned 2. dub 2017, 08:48

Toto se dá řešit v rámci reklamace pušky a zdarma, je to prostě vada. U mě to kdysi vyřešila CZUB i 3 roky po koupi (a tedy i po záruce) během týdne, velice vstřícně a celou zbraň mi navíc v rámci reklamace perfektně vyčistili. Není třeba dávat panu Z..... vydělávat za kousek kovu ;) Otázka je, jak se k tomu postaví jiní prodejci :P

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#40 » úte 4. dub 2017, 10:00

Dobrá informace, dík. Já toho svého "mazlika" kupoval právě tam, ale je to už asi 2,5 roku.

Nicméně bych chtěl poreferovat jak při závodech:
po vložení mosazné podložky z nábojnice jsem při závodech nezaznamenal jediný problém s HE. Možná to bylo svižnější střelbou (ikdyž ne na každé stagi), ale 15.4.2017 na "mířenkářských" závodech v Olomouci uvidím, jestli je ta podložka opravdu k něčemu dobrá :D Zatim se osvědčila ;)



Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#41 » pát 7. dub 2017, 15:58

Já reklamoval asi 3 roky po koupi a normálně jsem napsal přes CZUB webový formulář. Reagoval přímo puškař během jednoho dne, flintu jsem následující odnesl do jejich prodejny v Praze a za pár dnů byla zpět. Vyčištěná, promazaná, tak by to mělo být :-) U mě se efekt projevoval při skutečně pomalé střelbě, respektive při pomalém spouštění. Přesně, jak to je popsáno na víc místech ;)



Wallace
Příspěvky: 7

Příspěvek#42 » pon 22. kvě 2017, 10:00

V CZUB mi nabídli pozáruční opravu. Mimochodem výměnu za Zendla mi nedoporučili, prý tam už měli zákazníka, kterému to "hermexilo" i se Zendlem a jen bych prý vyhazoval peníze. Tak nevím, co si vzájemně udělali, ale prodavač mě nepřesvědčil. Spíš jen pomlouval konkurenci, nebo co já vím. Každopádně mi kosu dal dohromady puškař. Trošku to pokombinoval s jinou kosou, dal nový závěr a hermex je pryč. Cena 400,-Kč a já jsem spokojený. Zatím vystříleno 200 ks na mířenku a ani jedno selhání.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#43 » pon 22. kvě 2017, 12:33

Pochopil jsem to správně, že HE odstranili výměnou závěru ? No každopádně asi pravděpodobně vyzkouším to samé - pozáruční opravu v CZUB. Ještě uvidím.
Ta mosazná podložka, kterou jsem tam vložil (viz foto u starších příspěvků) mi moc nepomohla. HE se sice omezil, ale úplně nezmizel.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#44 » pon 22. kvě 2017, 14:24

zkus zkrátit o dva závity pružinu přerušovače. mně to pomohlo ke 100% spolehlivosti, a navíc je lehčí chod spouště

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#45 » úte 23. kvě 2017, 09:04

O.K. zkusím. Ted 27.5. jedu na mířenku, tak uvidím :D Do této úpravy vkládám největší naděje :D Díkec.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů