Steyr Aug

Samonabíjecí pušky


Pari777
Příspěvky: 35

Příspěvek#16 » úte 15. srp 2023, 11:05

Zdravím všechny ostrostřelce,máte někdo,po více jak půl roce a v plné střelecké sezóně, nějaké další postřehy a zkušenosti s Augem že ZS??
Už skoro rok ho občas ošmatávám v prodejně a furt se nemůžu rozhoupat ke koupi..
Nezačal třeba někdo vyrábět nějaké další tuning díly za rozumnou cenu,fungují vám zbraně bez problému, atd..
Díky

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2997

Příspěvek#17 » čtv 17. srp 2023, 21:54

Na dfens-cz.com je recenze asi před 3 lety. Závěr doporučení koupě pro mě co si matně pamatuju nic moc, 2/5, raději ne, wau bullup super ale kus v ČR ajaj tohle blbé tamto blbé.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#18 » pát 18. srp 2023, 08:08

Plně souhlasím s Audisem. Taky jsem ho měl v merku, ale bylo mi to rozmluveno. Zbraň dobrá, ale zde je většinou dovoz snad z Malajsie a je to v hrozném stavu. Tak jsem jí nekoupil.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#19 » pát 18. srp 2023, 08:46

V Triggerservice v Brně ho dlouho měli na půjčení, teď jim prý umřel. Zkus jim napsat, třeba budou sdílní.



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#20 » pát 18. srp 2023, 12:37

Nevím, jak byly ty dovozy olítané, já viděl celkem slušné stavy, i když mě to nezaujalo a šlo to mimo mě. Nicméně pořád to bude asi kvalitnější než levné ARka, tunning ale mizivý



Pari777
Příspěvky: 35

Příspěvek#21 » pon 21. srp 2023, 08:04

Díky pánové, tak si nejspíš nechám zajít chuť a budu se pomalu koukat po něčem jiném, nijak na to nechvátám..



Fran
Příspěvky: 16

Příspěvek#22 » stř 6. pro 2023, 08:34

Zdravím všechny,

chtěl bych si AUGa A1 pořídit, ale jak tak koukám, tak nabídka moc není. Možná hledám špatně, a proto se chci zeptat, jestli někdo nevíte o obchodě, kde by ho měli/nabízeli. Popř. pokud by nějaký vlastník uvažoval o prodeji, tak bych měl zájem. Stručně hledám pušku bez závažných závad vevnitř a ve slušném stavu (odpovídajícímu ceně) navenek. S ohledem na rozpočet si nemůžu dovolit novou z fabriky. Pište kdyžtak do soukromých zpráv.

A abych jen nesosal informace – zatím jsem AUGa poptával u dvou prodejců. Zelený sport mi odepsal, že AUGy na samonabíjecí předělávat nebudou. Armed má jednoho v nabídce, ale poměr cena vs. stav (měl jsem možnost vidět pouze fotky, na skladě ho nemají) mě nepřesvědčil o koupi.

Budu opravdu rád, když mi někdo poradíte kam se obrátit. Díky všem za příspěvky.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2525

Příspěvek#23 » stř 6. pro 2023, 08:56

prodej-zbrani.cz jich mívali dost, ale koukám, že ted jen A3 prcka za raketu. :) https://www.prodej-zbrani.cz/search.php ... &sText=AUG

Ale písní jim, třeba maj něco v pácu.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#24 » stř 6. pro 2023, 18:22

Ten prcek je nádherný! Něco jsem tam kupoval a zahlídl ho a pomazlil se. Je to strašná pálka, ale když si člověk v hlavě spočítá něco podobného třeba mk18 + law folder + že je to trochu exotický model...



Motostrelec
Příspěvky: 113

Příspěvek#25 » pát 8. pro 2023, 08:57

Ahoj Auga mám, klasickou první vojenskou verzi co sem dovezl ZS. A rovnou tě upozornim, ať se zamyslíš na co tu pušku vlastně chceš ? Pokud na klasické střílení ze stavu do terče a nebo do poperů, tak je to super flinta. Mě se hrozně zamlouvá její kompaktnost vzhledem k 20" laufu + krásně klidné chování. I použítá původní optika s 1,5x zvětšenim a pokud seženeš verzi s nitkovým křížem a ne koblihou, tak je ta puška zatraceně přesná a sahneš si sní dost daleko. Trochu nevýhoda je tvrdost její spouště, ale tomu se dá docela dost pomoci výměny držáku pružiny spoušťáku (navrhl jsem si vlastní a udělal na 3D tiskárně) - odpor pak klesne řekněme na přijatelnou hodnotu :-)

Další věc jaká se mi na té půšce hodně zamlouvá je její udržovatelnost a rozborka, to že se zní dá lauf vyhodit jak u kulometu a oddělený plynový píst.. prostě super.

Za mě asi největší nevýhoda téhle flinty v původní vojenské verzi je její nemožnost jí používat z opačného gardu. V tu chvíli ti bude házet nábojnice do obličeje a přilepenou horkou 223 NBC fakt nechceš.. Tak že pokud chceš dělat i taktiku, tak počitej s tím že změna gardu u téhle flinty v podstatě nelze.



Fran
Příspěvky: 16

Příspěvek#26 » pon 11. pro 2023, 10:14

Zdravím všechny,

zatím moc děkuju za příspěvky. Omezení Aug A1 jsem si myslím vědom. Chtěl bych ji na občasné střílení pro radost a hlavně proto, že se mi prostě líbí (proto taky zatím nekoukám po verzích s railem). Neváhejte psát dál, třeba se mi na základě informací zde povede nějakého pořídit. A díky za další příspěvky ohledně toho, kde by se dal AUG sehnat.

Blacky: Prodej-zbrani zkusim, uvidíme.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1154

Příspěvek#27 » pon 11. pro 2023, 10:34

STV Arms v Ceskych Budejoviciach mal jeden osuchany kus na predajni (potvrdene - teraz som s predajcom hovoril koli niecom inemu). Teraz neviem presne kolko zan chceli ale bolo to pod 20k.



Lonestar
Příspěvky: 196

Příspěvek#28 » pon 11. pro 2023, 11:00

Jednoho komisního mají v Ostravě za 33600
https://www.grattis-arms.cz/?422,samona ... -steyr-aug

Uživatelský avatar
TwomblyCZ
Příspěvky: 12

Příspěvek#29 » pát 29. bře 2024, 13:41

Ahoj, tak nějaký drobný update ode mě.

U toho ZS Auga jsem měl problém při přebíjení, nedosedal závěr při vypuštění ze zadní polohy. Zásobníky jsem měl nové PMAGy, takže těmi to nebylo. Taky jsem zjistil, že optika je stržená a nedá se seštelovat. Reklamoval jsem v Bearece a ZS vyměnil celé pouzdro závěru s optikou za výrazně novější kus bez zásadnějších známek opotřebení (komínky optiky vypadaly, že na ně nikdo nikdy nešáhnul). Potom se mi povedlo Aug už v pohodě nastřelit a závěr při přebití dosedá (mám podrzření, že to původní pouzdro závěru buď bylo někde vyběhané a/nebo zkroucené).

Hodil jsem na něj pár upgradů, deflektor nábojnic a zvětšený záchyt zásobníku od Corvus Defensio, railovou montáž na ucho s optikou od Clawgear. Plánuju ještě od Clawgear to MLOK předpažbí a hodit na to krátkou ručku pro moderní úchop. Na tu lištu přijde nejspíš Cyclops miniprism od Primary Arms pro lepší koukání na krátkou vzdálenost.

Pořád nemám Aug jako primární pušku ale snažím se ho trochu posunout z blast from the past na moderní standard, aby se s ním dalo cvičit to samo, co dělám s VARkou.

Když jsem ale viděl, za kolik se teď prodávají ty zbytkové kusy od ZS, tak bych do toho teď už fakt nešel... :roll: Dávat takový ranec za olítanou A1 verzi jsou vyhozené peníze. Buď sledovat bazary, kde to někdo dá za normální peníze a nebo pokud bych chtěl teď Auga jako primárku, tak bych už spíš našetřil na A3 verzi, kde je rail na optiku ve standardu, počítá se i s montáží svítilny na boku pouzdra závěru a už má i vypouštění závěru ala AR.



TPetrik
Příspěvky: 6

Příspěvek#30 » pon 1. dub 2024, 21:36

Ahoj, přispěji jen krátkým komentářem - třeba to někomu pomůže. AUG jsem také obdivoval, v Prague Armory jsem si ho půjčil (klasika s "koblihou" zaměřovačem). No, byl jsem hodně zklamán. Potvrzji dříve řečené: 1) spoušť - nerovnoměrná a tuhá, v mém případě se slyšitelným vrzáním 2) občas nedovírající závěr (jsem zvyklý kontrolovat po natažení nábor v komoře povytažením závěru a pak spuštěním - to u tohoto Augu vůbec nešlo, protože závěr nezamkl). Je možné, že ten unavenější závěr byl specifikem půjčeného kusu - dle obsluhy na toto AUGy trpí - nevím (jak jsem nakoupil, tak prodávám). 3) to se netýká primárně AUGu, ale bulpupů obecně - pro mě to bylo fakt nepříjmné střílení (blízkost závěru k obličeji => zplodiny+hluk hned u "ksichtu"), po cca 20 nábojích jsem už ani nechtěl pokračovat a zbytek dostřílel na BRENu. Prosím, tímto nechci nikterak devalvovat AUG jako takový, ale chtěl jsem jen nasdílet osobní zkušenost člověka, který sám po AUGu do prvního vyzkoušení pokukoval. V PA by měl být nadále k zapůjčení, tak FYI.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů