Výběr pušky .308 WIN

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#16 » pát 22. led 2021, 12:31

erteple píše:
Střelec píše:Ceny v USA a ČR nemůžeš absolutně srovnávat. Ať už se to týká nových nebo těchto, dá se říci, sběratelských zbraní. To jsou v tomto ohledu 2 úplně odlišné světy.

Tak tak, viz Amíci na fórech říční z toho, jak se jim podařilo sehnat Walther P-1 za 800 USD :-D A nebo z té smutnější střánky, jak si stěžují, že viděli krabičku 9mm luger za 60 USD a byly už stejně vyprodané... A jestli tuším správně, tak ty G3ky jsou ceněné hlavně L1A1 a FN FAL, protože těmi se bojovalo v Rhodhésii a v US je docela široká skupina lidí, kteří tu válku žerou :-)

Sody: Jen bych připomenul, že POF - Pakistan Ordnance Factory možná není úplně ta historie, co tazatel hledá... A slyšel jsem, že při pokusu záměny dílů MP5 a POF MP5 se projevily značné tolerance. Ale v ruce jsem ji ani neměl, tak to prosím neberte jako osobní zkušenost. A nic proti ZS, mám je rád, ale někdy dovezou, po čem je hlad, že :-D

tst: Jinak, v případě, že jde o starší design, to už bys kdyžtak mohl rovnou koupit Norinco M-14? Nebo ten již zmíněný FN-FAL, ten je i podobný na tu G3 a vygooglil jsem ho za 18 kkč.

EDIT: Ještě doplním OT, fascinuje mě ten člověk / lidé, co působí na huntingu a většinou tak, že veznou nějakou novinku ze ZS, přihodí 5 - 10 000,- a dají si na to inzerát. Bylo to tak už s UZI, micro UZI atd. Tady ta nabízená verze je za 35 místo 25 a ještě k tomu sestavená z různých dílů - asi zbytky a ND různých verzí, které má ZS? Tělo je ale stejně POF.



Mam MP5 od POF
H&K dily spoustaku krome jednoho cepu jsou plne zamenitelne a funkcni
Cely H&K ambi semi lower je bez problemu
Zavornik v H&K nosici zavorniku taky funguje



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#17 » pát 22. led 2021, 12:44

Dekuji moc všem za uvedeni do problematiky:) Přemýšlel jsem nad tím a asi musím zvážit co od toho čekám. Ja koupil Schmeissera a nejake věci k tomu, což me přišlo na víc, než 70 tis., tak proto jsem rozpočet chtěl nizsi a žil jsem v představě ze napr ta G3 je záležitost levná. Samozřejmě, ze tam je faktor snahy aby mi to někdo obhájil, to jste trefili presne a upřímně se přiznávám:D Chápu, ze to je stara puška která kope, jak prase, neni přesná a žere munici, která je výrazně draha. Ale chtěl jsem to spis jako sběratelskou záležitost s možnosti sváteční střelby. Nevim potom jestli vlastně ma moje otázka smysl, když na AR10 momentalne nemam a levnější smysluplnejsi varianta (pokud bych upustil od myšlenky historické) mi z toho co píšete nevyplývá. Proto se omlouvám za mozna zbytečný topic, ale me osobně uvedl trochu do problematiky a zato dekuju!



mission
Příspěvky: 279

Příspěvek#18 » pát 22. led 2021, 14:07

@petzold

já taky netvrdil, že PTR je vrchol strojařiny, ale že kolegovým nárokům plně vyhovuje. Před léty se v ČR prodávala XR41 od Sabre Defense, a ta byla zpracovaná skoro jako orig. HK (některé díly byly od řecké EBO). Jenže XR41 zakladateli tohoto vlákna těžko někdo prodá za 30 tyček (jetou), protože už tenkrát stála dost peněz a dovezlo se jich velmi málo.

Že by G3jka nějak výrazně kopala a střílení z ní bylo nepříjemné, mi vůbec nepřijde.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 221

Příspěvek#19 » pát 22. led 2021, 14:16

Walt píše:Mam MP5 od POF
H&K dily spoustaku krome jednoho cepu jsou plne zamenitelne a funkcni
Cely H&K ambi semi lower je bez problemu
Zavornik v H&K nosici zavorniku taky funguje


Tak to se omlouvám pákistánským závodům i čtenářům za domenku, mám to od jednoho člověka, co se sice pohybuje v oboru, ale i on to uváděl jako "prý".

Hankye píše:Sehnat v čechách FAL není zas taková sranda.

http://gundrak.cz/Default.aspx?Page=1034

Samozřejmě nevím, jestli je skladem atd...
Edit: pardon, píšu z movilu a koukám, že je nedostupná :)



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#20 » pát 22. led 2021, 20:31

https://www.streleckyservis.cz/p/sabre-defence-xr-41/, ještě jsem našel toto. Sice cena vyšší, ale hádám, že na tu praktickou nesehnatelnost dobrá...?

Uživatelský avatar
Belmondo
Příspěvky: 18

Příspěvek#21 » stř 27. led 2021, 19:27

Jsou další možnosti v 308WIN. Klon AK Zastava M77 je velmi hezká puška. ZS má v nabídce modernu této pušky, ZASTAVA M2010 - http://www.zelenysport.cz/pusky/zastava ... jeci-puska
Zastava má velmi kvalitní zbraně.

Nebo sehnat pušku Garand, poválečná výroba Breda nebo Beretta. Nebo koupit M305m kopii M14 - neurazí za tu cenu.

Nahoře zmíněná BM59. Co jsem měl v ruce, okopané dřevo, ale vnitřek jako nový. A střílala jedna báseň.



jikulis70
Příspěvky: 3

Příspěvek#22 » pon 1. bře 2021, 18:11

Belmondo píše:Jsou další možnosti v 308WIN. Klon AK Zastava M77 je velmi hezká puška. ZS má v nabídce modernu této pušky, ZASTAVA M2010 - http://www.zelenysport.cz/pusky/zastava ... jeci-puska
Zastava má velmi kvalitní zbraně.

Nebo sehnat pušku Garand, poválečná výroba Breda nebo Beretta. Nebo koupit M305m kopii M14 - neurazí za tu cenu.

Nahoře zmíněná BM59. Co jsem měl v ruce, okopané dřevo, ale vnitřek jako nový. A střílala jedna báseň.

Jj, Zastava M2010 rozhodně stojí za zvážení.. taky po ní koukám. Dělá se buď se sklopkou, nebo pevnou pažbou.. ZS má teď v nabídce sklopku.

https://www.zastava-arms.rs/en/semi-auto-rifles/



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#23 » sob 6. bře 2021, 17:26

Nakonec jsem poridil tu, kterou jsem chtel "odsouhlasit" :D :) tedy Sabre Defence XR41. Resim ted optiku, mel by nekdo tip? Mam na tom ted hozeny 5-30x56 puskohled, low profile montaz od fab defence kupodivu drzi hezky a strili se dobre, ale chci porizovat CZ 577 eclipse creedmore, takze od myslenky (asi ne moc chytre ostatne) mit G3 na mirenku, jsem ustopil. Proto bych chtel neco s mensim zvetsenim, spis se blizici orig. vojenskym optikam Hensoldt (Z24...). Dekuji
T.

Uživatelský avatar
Mira23
Příspěvky: 8

Příspěvek#24 » ned 18. dub 2021, 13:25

Zdravím, chtěl bych se zeptat na názor na tento Sig http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/50 ... r-308-win/ Předem děkuji za odpovědi



Michal5,45x39
Příspěvky: 1

Příspěvek#25 » pát 8. črc 2022, 09:06

Ahoj, mám pár poznatků ohleddně pušky Beretta MB 59 , mám ji od unora 2022,vypráskáno cca 200 ks střeliva fmj 147 grs a byla jen jedna závada díky špatné nábojnici co praskla. Puška vyrobena 1974 A1 značení,uplná uloženka. Mohu doporučit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Enderein, Seznam.cz a 7 hostů

cron