ADC M5+ gen.2

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#1 » úte 1. čer 2021, 13:02

Jelikož o ADC se tady sice psalo, ale dávno a o generaci zpátky, tak bych chtěl rozproudit diskuzi o generaci 2. U mě doma před časem přistála 14,5" ADC M5+ gen.2, .223REM. Hned jak přijdu na to, jak sem vložit fotky, dám vzorek. Proč ADC ? Protože... chtěl jsem Peruna, ale doba čekání, navíc u mě přerušená třemi karanténami skoro za sebou...., pak se zablýsklo na lepší časy, a jelikož jsem nabyl dojmu "něco jako AR15 prostě potřebuju", výběr byl jasný. Dostupnost obchodu (sry jako, ale dál než 30 minut městskou nebo autem fakt ne), nabídka, "přijdu, vezmu a zaplatím"... no a tak dále. No a nejlepší nabídka byla u obchodu cca 20 minut vzdáleném, měli tam ADC skladem, sice ne můj TOP typ, ale měli, tak jsem objednal. No a když jsem k nim dorazil, zjistil jsem, že se můj TOP typ (14,5") mwezitím na sklad dostal. Přístup slečny na přepážce zbraní byl naprosto ukázkový.... to by fakt chtěl zažít každý kupující. Nebyl problém se stornem objednávky a převedením objednávky "na místě" pod můj účet (jako registrovaný tam mám 3% slevu a při ceně zbraně 34k... zbylo ještě na dvě krabky nábojů :-). Ke zbrani je docela pěkný a odolně (v rámci možností plastu) vypadající "kufr", co jak jsem koukal stejně vypadající kufry mají obchody kolem 2k Kč.
Dojem ze zbraně : Po vybalení na vás koukne něco....něco fakt hezkého, něco fakt hezkého v základu, bez mířidel, klasika. Zpracování na jedničku, nikde žádné vůle, jen "natažení" jde ztuha, mají to dost nasucho, lehké prostříknutí stačí. Pak na chalupě první sušení... no sušení... nikde nikdo, tak zkusíme naládovat ostré. No a začala legrace. Po vyndání zásobníku vybití prostým přetažením natahovací páky ani náhodou, ta se hnula tak max. o 2mm. Co teď ? No vyndat čep, zbraň zlomit, a zkusit šroubovák, lehce lehounce.... hurá, povedlo se. Takhle to chodilo až do cca 200 ran, od té doby v pohodě, ale pořád je potřeba malinko větší síla (mám teď naboucháno cca 500 ran a doufám, že se to přes léto zlepší) než obvyklá.
Jak jsem chtěl Peruna, nelituju pořízení ADC, i za o polovinu vyšší cenu. Howgh

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#2 » úte 1. čer 2021, 13:51

Inu ADC je prostě ADC. Italové co dělaj sqelý flinty a pistole pro závody. Mě jsem M5 SF 1G 14,5" a byl to mazel. Naprosto spolehlivý, baštila všechno. Vizuelně hezký MI velký. Ta těžká hlaveň sice něco váží, ale vypadá dobře a nechá si líbit kanonádu. Komory jsou W takze do toho klidně nacpeš i vojenský 5,56. Je to MiL-Spec, takze se dá krásně ladit.

Dodává je CB Servis, potažmo Armed a Ondra Dušek by mohl určitě vyprávět.



Zb.
Příspěvky: 4

Příspěvek#3 » úte 13. črc 2021, 06:41

Zdar,

viem, že to nie sú ani dva mesiace odkedy si kupoval kver , no každopádne ďalšie dojmy ? :) koľko si stihol vystrieľať ?
Pripadne nik další sa s nami nevie podeliť o skúsenosti ?

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#4 » stř 14. črc 2021, 07:42

Zkušenosti: doteď vystříleno kolem tisícovky nábojů, převážně Barnauly 62gr, sem tam SB nebo GGG 55gr, bez závad, zbraň šlape jako hodinky. Střelba na střelnici v Krásné Lípě na 50m, to asi nemá cenu popisovat, na terč jsem střílel jen jednou a od té doby jen trocha dynamiky na gongy (kruhový průměr 20cm), pak na větší vzdálenost v Ludvíkovicích, 100 a 200m na terč a gong, bez poroblémů. Na větší vzdálenost jsem zatím nezkoušel (v Ludvíkovicích jde tuším až na 350m), protože puškohled nic moc (UTG) a má poměrně silné linky kříže, ale do těch 200m na gogny stačí.
Jedinou "závadu", která se objevila, zavinil 10-ti ranný zásobník, pokud napáskuju všech 10, natažením zbraň nenabije, pokud před zasunutím zásobníku vystavím na záchyt, je to ok. Při napáskování 9-ti nábojů je vše tak, jak má být (dělá to jen jeden zásobník, další 10 a 30 jsou v pořádku).
P.S.: sháním sponzora :-)

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#5 » stř 11. kvě 2022, 13:45

Ahoj tak se sem taky pridam, mam presne tu samou :) minuly tyden dovezena. ADC M5 Gen. 2. Jak jsem psal do jineho vlakna, obrabeni mi prijde krasne, vse hladce chodi, ja ji mel promazlou slusne, akorat necim smradlavym, tak sla na cisteni a prostriknuti ballistolem.

Urcite budu menit charging handle, jinak zatim nic. Jen nejakou optiku. Naboje jsem v ni zatim nemel, ted jsem si privezl PZ, tak jak bude neco cim mirit :) tak ji prubnu a podelim se.

UPDATE:

jeste dodam ze jsem taky cekal na peruna a nakonec to dopadlo takhle a jsem happy :)



zoom
Příspěvky: 14

Příspěvek#6 » ned 31. črc 2022, 20:41

Tak se pridam, dnes jsem si prvne strelil s ADC M5 Plus Gen2 14.5" .223 zatim jen na 50m, na seznameni ji mam osazenou lpvo truglo 1-6x, protoze stejne neocekavam zadne strileni na extra vzdalenosti. Dneska padlo necelych 50 kousku GGG 55gr a vsechno v pohode. Ted je to jen o rukach ty se musej doucit.
Jinak pribeh podobny taky jsem cekal na Peruna az jsem se dockal ADC.
Zpracovani za me moc pekne jak uz tu bylo receno. S jedinou veci co budou resit a to je natahovaci paka. Zaprve se mi pekne blbe drzi a zadruhe mi koliduje trochu s pazbou pokud je vysunuta do tretiho polohy. Takze mi nekolikrat pri nabijeni vyletela z ruky a nepodala naboj. Vychzi vam to taky takhle blbe, nebo je to jen muj kus?
S

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 1. srp 2022, 04:12

Vzhledem k tomu, že je to naprosto obyčejná mil-spec základní páka a pažba taky není nic speciálního, tak to není žádný kusový problém :) Spíš - a to neber špatně se nauč ovládat tuhle platformu. A ano jiná rozšířená případně oboustranná páka ovládání samozřejmě usnadňuje.



zoom
Příspěvky: 14

Příspěvek#8 » pon 1. srp 2022, 20:08

Jj to je jasny ze trening je potreba o tom zadna spis me prekvapilo to ze i kdyz je ta paka zaklad tak to takhle skrta.



Kozel
Příspěvky: 64

Příspěvek#9 » čtv 25. srp 2022, 10:05

Já jsem s puškou spokojený. Mám jí teprve rok, délka 14,5", cca 300 nábojů SB a nějaké Barnauly, vím není to moc, závada žádná, manipulace v pohodě, natahovací páka mi žádné problémy nedělá. Zpracování pěkné bez chyb, líbila se mi na první pohled, mám ji pro radost a radost zatím dělá :-)

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#10 » úte 30. srp 2022, 11:11

Jo ta paka skrta, s tim jsem pocital, je basic. Chci ji vymenit, akorat jsem ty prachy zatim daval spis do naboju :). Kazdopadne je to super puska.



zoom
Příspěvky: 14

Příspěvek#11 » stř 31. srp 2022, 06:28

Ja mam konec / zacatek, smerem k zaveru, te paky viditelne ohnuty predpokladam ze tak to nema uplne byt, kdyz se podivam po internetu po pakach co se prodavaji tak i pri bocnich pohledech vypadaji uplne rovne. Muzete mi nekdo prosim potvrdit / vyvratit. Pokud ma byt rovna pak by to vysvetlovalo proc mi koliduje o cca 1 - 2mm s pazbou.

Uživatelský avatar
EmielRegis89
Příspěvky: 39

Příspěvek#12 » stř 31. srp 2022, 07:14

Tak natahovací páka by rozhodně neměla být ohnutá. Pokud máš možnost půjčit si páku od někoho z okolí (z jakékolik AR) tak to udělej a uvidíš jestli to tvůj problém vyřeší. Můžeš zkusit opatrně srovnat ale stejně tě asi koupě nové páky nemine.



zoom
Příspěvky: 14

Příspěvek#13 » stř 31. srp 2022, 18:49

Tak jak bylo receno stejne casem koupim jinou tak jsem ji vzal pres drevo do sveraku a srovnal. Svete div se ted je to v pohode a neni problem ani natazeni jednou rukou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host