Vhodná samonabíjecí puška pro "přesného střelce"

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#76 » pát 20. srp 2021, 09:08

Jako já bych AK nepodceňoval

https://m.youtube.com/watch?v=-znU9iDUHqU&t=1450s

SKS bude na tom ještě líp

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#77 » pát 20. srp 2021, 09:31

Neřekl jsem, že bych neupravoval BM59, neznám jí, neměl jsem jí v ruce, nevím, co umí a jak moc je proti platformě M14 modifikovaná z hlediska použitelnosti a dostupnosti dílů a tuningu.
Pro mě puška, která neumí 1.5 max 2 MOA je zbytečné osazovat nějakou větší optikou. Takže si nejdřív uvědom a ujasni, jaká přesnost je pro tebe dostačující, tu o jeden řád uber, protože ze zkušenosti budeš po pár ranách nespokojený, na jakou vzdálenost to má být, co ti dovolí peněženka, co zvládneš obstarat a namontovat/nechat obstarat a namontovat a podle toho hledej zbraň. Nebo to neřeš, kup, co se ti líbí a střílej.
Jinak to, co ty asi hledáš, se např. v USA nazývá nebo nazývalo marksman rifle a byla to povětšinou M14 s optikou, v podstatě ten mezičlánek mezi bigošem a ostřelovačem.



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#78 » pát 20. srp 2021, 09:44

Můžu taky?
Pokavaď chci na střelnici 100-300m střílet přesně, tak radši oželím samonabíjecí schopnost a vezmu opakovačku. Stejně pro přesný střílení je na ten pohyb klikou času dost.
(Koupil jsem ticcu t3x tac a1 a ar15 půjde do světa.)



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#79 » pát 20. srp 2021, 10:16

Uz je to asi trochu dokola...
Poud porovname ceny puvodne uvazovanych kveru s napr. nejakou AR, nebo klikou (napr savage), tak pomer cena/presnost je asi ve prospech neceho jineho. Ale pokud zapocteme osobni sympatie, tak je to zas jinde ...
Mam ak, m76 a zbavovat se neminim...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#80 » pát 20. srp 2021, 10:26

Vidím to přesně jak Krtek, ale to taky není cesta, kterou by chtěl Hoyt jít :D.

Reálně to vidím tak, že Hoyt bude muset co nejdřív zajít do obchodu a tu CETME C, nebo BM59 omrknout na vlastní oči. Vzít do ruky a co mu padne to koupit. Pak střílet a užívat si. Jsme moc malá republika a nebude tu moc lidí co by sem psali a měli všechny preferované zbraně otestované a důvěrně známe.

Každá má + a -, žádná není dokonalá. Jeden řekne, kup, FN CAL, druhý M14... tohle už nikam nevede. Nikdo už neporadí víc než jsme napsali.

Jediná smysluplná otázka, která tu ještě nepadly by byla:
"Nevíte u jakého obchodníka sehnat dobrý kus konkrétní zbraně a na co si dát pozor?"

Jinak se tu budeme jen hádat a nikam to nepovede.

Tak Hoyte.. co sis vybral, co bude dál?



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#81 » pát 20. srp 2021, 11:18

Ještě je to jedna možnost, pokud se ti podaří sehnat Stgw 57, na tu by mělo smysl optiku dát, je to sice těžká kráva, ale střílí krásně. Střelivo se sehnat dá, jen to nebude úplně snad s montáží na optiku.

A hlavně, pokud vybíráš co se ti líbí, tak se řiď hlavně tím. Taky jsem si koupil třeba Zastavu M70, i když to není žádná superpřesná zbraň, ale prostě se mi líbí a je s tím stejně sranda.



Hoyt
Příspěvky: 40

Příspěvek#82 » ned 22. srp 2021, 20:48

Zdravím kolegové. Všem děkuji za poskytnuté rady a hlavně zkušenosti majitelů.
Nakonec se výběr zúžil na CETME C, Berettu BM 59 - obě v ZS a pak mne zaujala nová dodávka M1 Garand (Winchester) v BVS. Bohužel se zde nepodělil další majitelé uvedených pušek o zkušenosti (kormě M76 a M305). Na všechny pušky se dá z US objednat montáž která by mohla slušně fungovat a nejsou potřeba extra zásahy při instalaci. V pondělí si jdu pro NP a vyjímku na A-1 a snad ve středu bych si mohl kvéry omakat. Jak BM 59 tak CETME má na zahraničních fórech kupu fanoušků a s puškama mají slušné střelecké výkony. Bude tedy záležet jak moc jsou kusy v ZS vylítané (pokud něco poznám, páč mi střelbu před koupí asi neumožní). Upřednostním tu, která se mi bude zdát, že je v lepším stavu. O další zkušenosti se případně podělím. Mějte se a třebas někdy na střelnici zdar!

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#83 » pon 23. srp 2021, 07:41

Ty zbraně jsou odolné a vydrží hodně, přijde ale den, kdy budou třeba náhradní díly. U letité zbraně to časem může být docela problém. Jsi na to připraven?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#84 » pon 23. srp 2021, 14:10

LukynZ píše:Jako já bych AK nepodceňoval

https://m.youtube.com/watch?v=-znU9iDUHqU&t=1450s

SKS bude na tom ještě líp


Těch 1,34MOA z AKčka je spíš vyloženě dílem náhod spolu s haluzovým kusem, pokud to nemělo vyloženě novovýrobu laufu s precizí novovýroby.....tedy rozhodně ne standartní výkon běžného AK. Standart je tak 2,5+MOA se surplus shitem a možná stabilních 2 MOA s přebitým nábojem s nějakou těžší Lapuou. Víc skutečně pochybuju z toho, co jsem viděl a bylo toho dost, že by se dalo vyždímat. Chlapům, co mají SKS to střílí většinou na úrovni kosy ne-li hůř, takže tady taky žádná hitparáda. S tím nábojem, precizně přebitým s dobrou střelou by se dalo na jistotu dobře nastřílet možná z kliky CZ 527.....tam bych věřil i na trojlístky na 100m



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#85 » pon 23. srp 2021, 17:15

Je to tak. Kolega že spolku na 100m dá ten trojlístek z CZ527 i s kupovaným střelivem (nemyslím vojenský surplus, ale preciznější novovýrobu, ale přesně co z toho střílí si nepamatuji). Trefuje mu to ale dost dobře, nicméně delší než 100m v nejbližším okolí nemáme, tak nevím, jak to chodí na delší vzdálenosti, protože na delší střelnici jsem ho s tím nikdy nepotkal. 527 je jedno z toho lepšího, co CZUB chrlí do světa.



eerr
Příspěvky: 60

Příspěvek#86 » sob 28. srp 2021, 15:40

Poli : "mě třeba z M305 chodily super zcivilněné kulomeťáky," Můžu se zeptat jaké to byly ? Ty sypané s niklovanou střelou nebo (tuším že asi Hirtenberger ?? ) s tombakovanou ? Díky

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#87 » sob 28. srp 2021, 16:06

Myslím, že ty Hirtenberger, sypané po 100ks, střela FMJ, Berdan zápalka červeně lakovaná.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů