Výběr prvni pušky typu AR-15

Samonabíjecí pušky


blackrifle
Příspěvky: 30

Příspěvek#136 » pon 11. črc 2022, 10:43

abeceda píše:Bože můj... prostě sháním zbran na kterou je spoleh, která vydrží... já nebudu střílet pravidelně...

(jestli nechete, tak nereagujte a neradte,... já vás nenutím...)

... a když si spočítám cenu nábojů, tak si říkám zda by nebylo lepší koupit už lepší zbraň, když za náboje dám skoro tolik... celkme se mí líbí i ten Barret REC7 DI cal. 223 Rem - v černém provedení za 45000, na splátky by to snad šlo...

a jak by to bylo s hlavní až se vystřílí těch 20 000 ran? Dá se někde sehnat náhradní?


Kolik toho hodláš ročně nastřílet? Jestli třeba 1000 ran, tak k čemu je ti informace, kde dneska seženeš novou hlaveň, když to budeš řešit za 20 let a to už bude všechno jinak? :lol:

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#137 » pon 11. črc 2022, 13:50

inu "hloupému vše hloupé" pravil Forest
co takhle i jiný než Váš jediný správný úhel pohledu ?



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#138 » pon 11. črc 2022, 18:53

Co zanmená to stoupání 1:7? 1:8, 1:9?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#139 » pon 11. črc 2022, 19:28

Hledej šmudlo. Je to na prvním odkazu co ti google vyhodí.



pidalka
Příspěvky: 18

Příspěvek#140 » pon 11. črc 2022, 19:31

abeceda píše:Co zanmená to stoupání 1:7? 1:8, 1:9?


To znamená že se projektil otočí kolem své osy na nějaké délce vývrtu.
Například u stoupání 1:7 je to jedna otáčka na 7 palcích délky vývrtu. Je to jedna z charakteristik vývrtu hlavně.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#141 » pon 11. črc 2022, 19:51

Si tu z vás dělá dobrý den...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#142 » pon 11. črc 2022, 20:05

No. Třeba fakt neví a neumí. Tak se ptá. Sice možná pomalu narazí na pravidla fóra, ale toho si taky nevšimne, protože stejně neví, kde by je našel. Na druhou stranu nejsou hloupé otázky, můžou být jen hloupé odpovědi.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#143 » pon 11. črc 2022, 20:11

Choze píše:Si tu z vás dělá dobrý den...

Jarda.Jezek píše:Na druhou stranu nejsou hloupé otázky, můžou být jen hloupé odpovědi.

Už jen zbývá, aby se zeptal, co je to Google.



Sody
Příspěvky: 314

Příspěvek#144 » pon 11. črc 2022, 20:57

.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#145 » pon 11. črc 2022, 21:45

já nejsem troll... vybírám zbraň, a tyhle parametry tam jsou. Já se v nich nevyznám. Třebas něco koupím a po čase zjistím že to neni to co jsem chtěl... proto jsem šel do této diskuse.... ale už zhruba vím co to znamená...



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#146 » pon 11. črc 2022, 23:36

ale když teď ččtutu diskusi viewtopic.php?f=22&t=12132&start=60
tj... s tim 1:7 musím použít težší náboje abych se trefil přesně... naproti tomu s 1:9 mužu použít lehčí náboje abych se trefil stejně přesně jako s težkýma u 1:7 ??? Akorát s 1:7 mužu střílet na větší vzdálenosti... ?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#147 » úte 12. črc 2022, 05:03

No. Zhruba. Věc se má tak, že si napřed definuješ, na co přesně a jak budeš zbraň používat. Z toho ti vyplyne jak střelivo tak provedení zbraně a nutná výbava a doplňky. Pak si spočítáš, na kolik tě to vyjde se vším všudy. No a pak buď rovnou předefinuješ účel a dáš si to kolečko znovu, nebo si to koupíš a to kolečko si dáš znovu až potom.

Ale jestli na to už teď nemáš dost peněz, tak se podívej, kolik stojí jaké střelivo a zbraň si vyber co nejlevnější k co nejlevnějšímu střelivu. Zábavy na střelnici si s tím užiješ mnohem víc a nebude ti líto vystřelit.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#148 » úte 12. črc 2022, 10:28

Můj názor, ověřeno praxí - je, že v našich podmínkách, tj. dostupných délek střelnic, dostupností a cenám střeliva .223 a s přihlédnutím k tvým zkušenostem a rozpočtu, je to vcelku irelevantní údaj. 1:7 až 1:9 je většina nabízených AR a garantuji, že nepoznáš žádný rozdíl. Snažím se o pragmatismus, nikoliv honění centimetrů na 300+ metrech, na to stejnak chybí jiné komponenty (ruce) než je vývrt hlavně.



Ústřice
Příspěvky: 14

Příspěvek#149 » úte 12. črc 2022, 12:38

Na první pušku doporučuji koupit nějaký kvalitnější low end a ušetřené peníze investovat do střeliva. Z mého pohledu lidé často kupují drahé pušky nepřímo úměrně k jejich dovednostem. Tyto pušky často končí jen v trezorech a jsou stříleny minimálně, stačí se podívat na hunting bazar. Člověk by si měl předem promyslet, zda na to vůbec má k dispozici finance a i čas (střílet na vnitřní statické střelnici do papíru je vcelku nuda a časem to člověka už moc neposouvá, za mě to chce jezdit na venkovní střelnice a trénovat konkrétní drilly/situace). Jak už bylo i několikrát řečeno, cena pušky je úplně to nejmenší, třeba koupit optiku/kolimátor + další doplňky na tuning dle vlastních preferencí, to jsou další tisíce. V nejhorším případě ale levnou pušku prostě prodáš a koupíš lepší (už budeš vědět, co hledáš).
Když uvedu svůj případ, tak já koupil za velmi dobrou cenu (cca 18 000) fungl nové AR Diamondback v provedení MIL-SPEC, měl jsem na tuto zbraň velmi kladnou referenci od jednoho instruktora, který ji používá ve zkrácené verzi, kdy nechal zkrátit hlaveň. Netrápí mě, že s ní netrénuji tak moc (pár zásobníků ročně), pistole mi přijde zábavnější, navíc tu u sebe nosím neustále, tudíž je pravděpodobnost použití vyšší. Mít zvládnutou střelbu z pistole beru jako základ k pušce. Pušku tedy beru jako rozšiřování střeleckých dovedností a jako bezpečnostní prvek v případě nějakého společenského konfliktu. Právě díky ceně pušky ji nemám problém při výcviku hodit do písku, bahna, nebo do vody. :D Beru to jako pracovní nástroj, který mi slouží. U drahých pušek by mi to bylo trochu líto.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#150 » úte 12. črc 2022, 15:27

To Ústřice: Tohle je hřebík na hlavičku. Nemá smysl před první flintou řešit twist, vhodnost "do války", nesmrtelnost hlavně a podobný nesmysly. Ani flinta za 200 litrů nestřílí sama a je to jen o tom, kolik toho člověk natrénuje. A až natrénuje dost, bude mít dávno našetřeno na lepší flintu, která splní jeho požadavky. To, co bude v sejfu většinu roku a vyvětrá se to jen párkrát s minimálním nájezdem, se klidně může jmenovat Norinco. I s ní se koneckonců dají snít vlhké sny o válečných dobrodružstvích:-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti