Výběr prvni pušky typu AR-15

Samonabíjecí pušky


abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#106 » stř 6. črc 2022, 10:41

OK, nebudu citovat....
Oni všechno podražili... musím nakoupit co nejdříve...



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#107 » stř 6. črc 2022, 13:22




abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#108 » stř 6. črc 2022, 14:10

A jakou optiku mám zvolit abych mohl střílet aspon na tech 300m?



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#109 » stř 6. črc 2022, 14:11

Tohle bude na dlouho...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#110 » stř 6. črc 2022, 15:22

Jakub: přesně. :)
ABCD: nikdo solidní ti neřekne co přesně si máš vzít. Je to výsledek docela složitého procesu tvého výberu s mnoha kriterii (desitky bych rekl).

Chce to dost času (i když je fakt, že nědky dlouhé váhání muze znamentak, ze ti nekdo to co chces koupi pred nosem :) )

Ja kse zdá, tak máš cca jasno, že teda AR, 14,5 - 16palců, nejaký kolem 30 tis. Takových je mraky a ani z ADC, Taurusem, Faxonem, Rugerem atd., chybu pro tvé potřeby neudeláš. Takže se rozmysli dál:

1) co se ti líbí - to je sice pitomé, ale hodně dulezité. Musíš tu pušku mít rád, pak jí lecos odpustíš a budeš spokojenej.
2) co ti slusne sedne do ruky - tj. neco obedni a osahej si (zrovna to ADC basic 2gen je "krásný" ale predpazbi má docela ostré hrany, coz nemusi vadit, a vpredu jsou to dve "párací" špice :)

zkus na střelnici, požádat někoho at ti dá co má na chvilku do ruky. Možná poznáš, zda cches hranatý, nebo kulaty predpazbý a jaká rucka ti pocitove lip sedne.

3) od koho kupuješ, abys to měl v ideálním pripade + - v dosahu, kdyby reklamace, nebo doplnky, rada atd. servis apod. Tady dle mě není lepšího člověka než Ondra Dušek. (Michal a další blahosklonně prominou) :)

no a pak už by se mohlo něco rýsovat. :)

4) co je zrovna ke koupi, protoze ted toho fakt moc není .)

Nejaký průnik, ne ideální, ale dostacujici ti z toho vypadne.


OPTIKA - hmmm to je zase na delsí dobu. 0-300m staci 1-6/8x nějaký v FFP s podsvícením (coz je pri 1x de-fakto kolimec a pri 6/8x s rozumnou osnovou na 300m vpohode preneses, nebo trosku kliknes. :) ) Bude to ale neco vážit, takze stejne casem sezenes regulerni kolimator a tohle nasadis jen na 200-300m ev. dál :)

Tady je dost důlezití osnova. Je jich milion, ale ty si musis najit takovou, ktere budes rozumet a umet sni pracovat. Mozna bych zasel k Martinovi Šlaichertovi na kurz INTRO, kde se k tomu neco dozvis a lépe si pak vyberes. (Osnovu, system klikání atd.)

Držím palce. zabere to čas. Studuj, přemýšlej. sám sebe se ptej a až pak piš tady. Nebo nás brzo unavíš a už ti toho moc neřeknem. Nevymyslíme to za tebe. :)



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#111 » stř 6. črc 2022, 19:17

Kde toho člověka Ondřeje Duška najdu?



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#112 » stř 6. črc 2022, 19:59

Dám ti radu nad zlato. Nauč se hledat samostatně.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#113 » stř 6. črc 2022, 21:27


Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#114 » čtv 7. črc 2022, 03:45

Yo to je von. :lol:

Pokud sis vybral neco z nabidky CB Servisu, nebo Armedu, napis jemu. Pokud z jinych prodejcu, pis jim. Nebudou ti radit, ze si mas koupit neco u “konkurence” :roll:

Ale jak bylo řečeno, nejdřív si to poradne promysli, sepis si otazky, sam si na ne hledej odpoved a to parkrat dokola. Az ti zbude par veci, teprve Ondru kontaktuj. At se pras na jednou a ne tisickrat postupne. Ma toho hodne a nebude s tebou travit mladi. :)

Rozumim tve dychtivosti. Na prvni kver sem se tsky moc tesil, votravoval vsechny kolem a pak koupil blbost co ted lezi v trezoru skoro na hovno :)



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#115 » čtv 7. črc 2022, 17:33

A co pavel vosátka... v čem je lepší než ty ADC zbraň? Používají jiný materiál? V čem konrkétně jsou lepší dražší zbraně?



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#116 » čtv 7. črc 2022, 20:36

V čem jsou lepší, co třeba použité materiály, a z toho plynoucí vyšší životnost, přesnost atd. U Varky ke možnost výběru jak z postu tak plynu, super zpracování, individuální přístup. Za mě pokukuni po plynové varce rovnou se stavitelným gasblokem.
Nebo JP, nevím jak dnes ale svého času držela rekord v přesnosti na 100y. Něco okolo 0,2 MOA...

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#117 » čtv 7. črc 2022, 21:30

Miluju sáhodlouhé vybírání zbraně, když s tím pak lidi stěží nastřílejí 500 ran za rok ...



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#118 » čtv 7. črc 2022, 21:32

Nevím co je to JP...

Ještě sem zauvažoval o Barret...

Barrett REC7 DI

maji ho za 48 tisíc... na splátky by to snad šlo...

Destructore - já to mám do války,... ale na těch 500 ses trefil... má glocka a ze svýho sem zatim nevystřelil ani ránu, jenom sem byl na jednom kurze kde jsem mel zbran zapujcenou a vystrilel jsem cca 250 nábojů...



LSoft
Příspěvky: 15

Příspěvek#119 » čtv 7. črc 2022, 23:16

https://eshop.bestpatron.eu/kategorie/jp-rifles/
Ale než ten odkaz otevřeš, tak si sedni a něčeho se chyť :D

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#120 » pát 8. črc 2022, 04:55

Llololll ja to vzdavam. :roll: :roll: :roll: :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti