Výběr prvni pušky typu AR-15

Samonabíjecí pušky


Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#91 » úte 5. črc 2022, 13:57

abeceda píše:
mijunior píše:Podíval bych se na Faxon Sentry. Za tu cenu je složen z kvalitních komponent. Na 300 metrů se dá střílet i s 11,5. Otázka je co chceš trénovat, torza nebo pětikoruny?

nevím co jsou pětikoruny ani torza... potřebuju pušku na kterou se dá spolehnout


V tom případě si v dané cenové relaci kup vojenské AK a na to dej slušné sklo. Do ceny základní AR se vlezeš a spolehnout se na to (na rozdíl od základní AR) můžeš vždy. Nemyslím to zle, ber to jako fakt.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#92 » úte 5. črc 2022, 14:40

16 cajk, ale i 14,5 je na 300m v poho. I na 500 to jde slusne.

ADC jsou Italove. Zadej do google.

A bacha necituj bezprostredni prispevky.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#93 » úte 5. črc 2022, 14:55

Střelec píše:
abeceda píše:
mijunior píše:Podíval bych se na Faxon Sentry. Za tu cenu je složen z kvalitních komponent. Na 300 metrů se dá střílet i s 11,5. Otázka je co chceš trénovat, torza nebo pětikoruny?

nevím co jsou pětikoruny ani torza... potřebuju pušku na kterou se dá spolehnout


V tom případě si v dané cenové relaci kup vojenské AK a na to dej slušné sklo. Do ceny základní AR se vlezeš a spolehnout se na to (na rozdíl od základní AR) můžeš vždy. Nemyslím to zle, ber to jako fakt.


Ale AK střílí přesně jen do 150m, co jsem se dočetl, navíc ty náboje se už nevyrábějí... co budu dělat až dojdou?



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#94 » úte 5. črc 2022, 15:40

Blacky píše:16 cajk, ale i 14,5 je na 300m v poho. I na 500 to jde slusne.

ADC jsou Italove. Zadej do google.

A bacha necituj bezprostredni prispevky.


Já myslím že rozdíl 5 cm asi řešit nebudu.. takže vezmu tu 16 palcovou... a jsi si jistý že je ta zbraň dobrá? Máš ji?
Ještě jsem našel toto: https://www.sullyhozbrojnice.cz/zbrane/ ... ec-ldt-15/



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#95 » úte 5. črc 2022, 15:42

Toho LUXe kupoval kámoš. Má z toho tak 200 ran. Za mě je zpracování supr na danou cenu (měl jsem ji v ruce). Přesnost nevím, střílí s tím na popry



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#96 » úte 5. črc 2022, 16:11

abeceda píše:Ale AK střílí přesně jen do 150m, co jsem se dočetl, navíc ty náboje se už nevyrábějí... co budu dělat až dojdou?


150 m je hloupost, ať se bavíme o obou rážích, navíc obě ráže se vyrábí stále, je pravda, že 5.45 má v nabídce mnohem méně výrobců než 7.62 (z hlavy mě napadá Hornady, samozřejmě zde je cena jinda než vojenský surplus, který se dá stále koupit), ale otázka byla na "pušku, na kterou se dá spolehnout" a to rozhodně bude každé surplusové AK na rozdíl od většiny AR v entry levelu.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#97 » úte 5. črc 2022, 16:30

Střelec píše:
abeceda píše:Ale AK střílí přesně jen do 150m, co jsem se dočetl, navíc ty náboje se už nevyrábějí... co budu dělat až dojdou?


150 m je hloupost, ať se bavíme o obou rážích, navíc obě ráže se vyrábí stále, je pravda, že 5.45 má v nabídce mnohem méně výrobců než 7.62 (z hlavy mě napadá Hornady, samozřejmě zde je cena jinda než vojenský surplus, který se dá stále koupit), ale otázka byla na "pušku, na kterou se dá spolehnout" a to rozhodně bude každé surplusové AK na rozdíl od většiny AR v entry levelu.


Četl jsem že ty náboje pro AK produkují hodně zplodin a střeli pak nejsou přesné... a co přesně by se dalo na AR-15 rozbít?



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#98 » úte 5. črc 2022, 17:41

abeceda: doteď mi pan z videa neodpověděl za závady které zmiňuje… ;) tady na fóru přímo vlákno na T4, nikdo si na nic nastěhuje.
Na FB se často zmiňuje Taurus a nikdo nic neříká ze by bylo blbě.
Jediný problém co jsem zaznamenal měl p.Vavrecka s tloustkou hlavně kolem gas bloku, co je na tom pravdy nebo zda to má každá T4 nevím, nezjistoval jsem.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#99 » úte 5. črc 2022, 18:52

JZFireworks píše:abeceda: doteď mi pan z videa neodpověděl za závady které zmiňuje… ;) tady na fóru přímo vlákno na T4, nikdo si na nic nastěhuje.

A když to srovnám s AK-47 (klony) vs AR15... v čem by se AR15 mohla rozbít nebo opotřebovat? U AR 15 je životnost 15000 výstřelů,... AK-47 s´může zrezivět a když to hodíte do bláta tak to taky nebude střílet tak jak by to mělo... v čem je AK47 lepší?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#100 » úte 5. črc 2022, 20:14

V ničem. A ar-15 taky v ničem.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#101 » úte 5. črc 2022, 20:29

audis píše:V ničem. A ar-15 taky v ničem.

střelec na to má jinej názor... škoda že mi nenapsal v čem je AK lepší... a ta AR od těch Italů, to je základní nebo spadá do lepších?



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#102 » úte 5. črc 2022, 20:35

Kde píšu, že AK je lepší než AR?
Jen jsem odpověděl na otazku ohledně "pušky, na kterou se dá spolehnout", že běžné AK je lepší řešení než laciná AR v podobné cenové relaci.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#103 » úte 5. črc 2022, 20:51

Střelec píše:Kde píšu, že AK je lepší než AR?
Jen jsem odpověděl na otazku ohledně "pušky, na kterou se dá spolehnout", že běžné AK je lepší řešení než laciná AR v podobné cenové relaci.

ale AK stojí 20 tisíc... já vybírám zbran okolo 30 tisíc... nejlevnější je Perun 15 za 20 a o čínský šmejd já nestojím...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#104 » úte 5. črc 2022, 22:33

Opakuji. NECITUJ PRISPEVKY!!! Admin te brzo pleskne.

Ak neres. Spolehlivost je diskutabilni a vse dalsi (naboje, dily, doplnky…) hraje proste pro AR.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#105 » stř 6. črc 2022, 09:42

Perun 15 za 20 neni, a stejně se ho nedočkáš...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti