AR 15 LUX Def Tec LDT 15

Samonabíjecí pušky


Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#1 » ned 27. úno 2022, 13:42

Divil bych se kdyby to tady nikde nebylo, ale neumim to asi najit nebo nevim.
Mate nekdo zkusenost s timdletim, pripadne srovnani s konkurenci a podobne? Nedari se mi moc najit zadny reference, ale za ty prachy to na prvni pohled (muj a zcela laickej) vypada celkem fajn. Uvazuju o levnejsi AR-15..
https://www.harrant.cz/pusky-samonabije ... -tec-10-5/
Dik.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 27. úno 2022, 13:48

Máme je v HABRESTO pár dnů. K pušce je masivní kufr, mířidla, fajn plasty. Obrobení a povrchovky na stejné úrovni jako SAVAGE. Spoušť za mě normální, hrany odjehlené. Úplně bych neřešil made in Germany, bo to je fakt jedno odkud to je. Je to tady nová značka, zkušeností zatím nebudou. S tím jak je nedostatek ar15 obecně a bude hůř, jsem rád že jsem je mohl naskladnit a rozšířit sortiment. Na mě působí solidně.



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#3 » ned 27. úno 2022, 14:28

Diky! Jo narazil jsem na to dnes ve Strelecky revue, mate tam na to prima reklamu. Fajn ze za tim stoji Schmeisser.. Jaky mate pls varianty (hlaven)? Z toho konfiguratoru nejsem uplne moudrej co je skladem.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 27. úno 2022, 18:05

Dovozce je HARRANT a ti mají reklamu v tom časopise. My jsme prodejci HABRESTO. A dobře píšeš že je to reklama. V časopisech je potřeba to brát s rezervou byť nevím co tam psali, protože je neodebíráme vůbec. Dál bych časopisy nechtěl řešit... Puška je prostě ve třech délkách a alespoň já můžu říct, že minimálně dle provedení je to dobrá zbraň. Jaké budou reference se ukáže až časem.



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#5 » ned 27. úno 2022, 19:26

Jotak, sorry, znelo mi to podobne a nejak jsem nerozlisil. Kazdopadne diky za reakci a at se dari.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#6 » pát 6. kvě 2022, 13:54

Ahoj, má někdo nějaké nové zkušenosti? Mám budgetovou AR15 (Armalite American Eagle)), nechci jít úplně do těch 60+, stála by tahle za upgrade? Nebo je to lowcost od "značkového" výrobce.
Dík

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#7 » pon 16. kvě 2022, 18:59

Tak LDT je doma, verze 14,5" + tlumič B&T. Trochu problém byl se značkou německé zkušebny, kterou na policii nemohli najít, ale nakonec se - po sundání předpažbí a aplikaci lupy s přísvitem - podařilo.
Je to moje třetí AR-15, první evropská. Uvidím, jak se bude chovat na střelnici.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#8 » pát 20. kvě 2022, 18:26

Tak dneska jsem poprvé vzal LDT 14,5" na střelnici, abych nastřelil kolimátor a mířidla a zkusil i tlumič B&T Monoblock. Musím říct, že po zkušenosti s mými předchozími AR-15 je zde opravdu výrazný posun snad ve všech směrech. Velmi se mi líbilo kultivované chování zbraně a vyhazování nábojnic na druhou hodinu. Důležitý poznatek - plné Hexamagy bez problémů zaklaply!

S tlumičem taky dobré, i když to na můj vkus docela foukalo do obličeje a měl jsem dva doublefeedy. Nevím, jestli je to problém střelby s tlumičem, nebo jednoho konkrétního zásobníku, ale spíš tipuji ten zásobník. S druhým jsem žádný problém neměl.
Mířídla - hledí jsem musel posunout hodně doleva, protože to všechno šlo doprava dolů na čtvrtou hodinu. Vypadá to zvláštně, ale co nadělám...

Napadlo mě, že by bylo zajímavé udělat spektrální analýzu zvuku. Hodně mě ten zvuk bavil, nebylo to takové to swwwšt, jako umí .22LR, ale spíš jen oříznuté špičky a jedovatý střed: dovedu si to v nouzi představit i bez sluchátek. (Opravdu v nouzi!)

Rozborné čepy jdou hodně ztuha, musí se jim pomoci. Při rozborce je to jediný zádrhel, sestava závorníku jde rozebrat velmi snadno, vše perfektně zapadá a lícuje. U minulých zbraní to byl trochu porod (u 1911 stále je).

Na fotce chybí přední vertikální pažba, protože nemám dost dlouhý 1/8 inbusák na dotažení. Kolimátor Holosun 403 na nízké QD montáži (má být co-witness, hahaha - ani omylem). Na spodním railu držák na svítilnu Fenix, ale plánuju trochu jinou konfiguraci s laserem. Na levém boku QD port na řemen, to je zatím poslední customizace. Za ty peníze super puška.

Další plánované upgrady:
- přední pažba (až mi přijde inbus)
- laser, případně laser/LED (zatím vybírám)
- možná puškohled, tady váhám, jestli mít pušku na taktiku, nebo na co...???

20220520_175041.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#9 » stř 19. říj 2022, 19:00

Lehce navážu po pár stovkách ran a festivalu čisté radosti na střelnici:
- z pušky jsem serval všechny tacticool p*čoviny, co mě akorát sraly
- dodávaná mířidla jsou hodně špatná, hledí mám vytočené úplně doleva; budu osazovat kovovými mířidly pro Bren
- po vymáchání v bahně (opakovaném) to chodilo trochu ztuha a ocenil jsem dorážeč
- pažba nejde sundat bez demontáže páčky (WTF???)
- QD oka jsou na p*ču, zejména v bahně; uznávám ale, že vypadají pěkně
- drahý Magpul popruh je na dvě p*če, když se sám rozmotá a puška odpadne
- zbraň rezaví pomaleji, než Glock 19 poté, co jsem obě zbraně vysprchoval
- i s kolimátorem se dalo na 300 m trefit gong
- navzdory tortuře puška fungovala

20221015_161723.jpg


Koupě nelituji, pušku si nechám. Zejména nyní, když má opravdu relic vzhled, který ji můžou všechny ty trezorové leštěnky závidět. Příště bych šel možná spíš do Brena. Možná do něho půjdu i tak.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#10 » stř 19. říj 2022, 20:22

Vypadá super. Také jsem o LDT uvažoval, recenze na ni byly dobré, takový Schmeisser pro chudší... :-)
Zatím je to dvojka v mém seznamu, pokud nevyjde jednička... :-D
Ať slouží.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#11 » čtv 20. říj 2022, 04:46

V podstatě je to dobrá zbraň. Moje třetí a ve srovnání s budgetovými o třídu jinde, přitom pořád za dobré peníze. Velkou výhodou je pojistka, která funguje i u nenatažené zbraně. K ničemu jsou naopak mířidla, která navíc dostaneš v pytlíku. Zlatá CZ, kde je nejen osadí, ale i nastřelí.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#12 » čtv 20. říj 2022, 12:04

Pojistka u nenatažené zbraně je třeba zrovna věc, kterou bych uvítal i já. Upřímně, zajímalo by mne proč to není běžné. Neví někdo?
A ty mířidla jsou jejich výrobek? Já beru sice mířidla jen jako záložní nouzovku k Razoru AMG, takže dost možná nahodím něco levného z Číny, ale je fakt, že když už je k tomu dávají, mělo by to mít nějakou kvalitu.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#13 » čtv 20. říj 2022, 14:52

Není na nich, pokud se nepletu, žádné označení.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#14 » čtv 20. říj 2022, 16:00

bigmountain píše:Pojistka u nenatažené zbraně je třeba zrovna věc, kterou bych uvítal i já. Upřímně, zajímalo by mne proč to není běžné. Neví někdo?


Nevím, ale dovolím si odhadnout, že se jednalo o původní armádní požadavek (u M16), u kterého se následně setrvalo.

Uživatelský avatar
JamesBond
Příspěvky: 1

Příspěvek#15 » pát 21. říj 2022, 08:53

Zajistit nenatažené jdou zejména AR evropské provenience, prý je to v některých zemích podmínka uvedení na civilní trh, ale nijak jsem to neověřoval a nechci šířit bludy :) Osobně v tom nevidím žádnou výhodu, k čemu zajišťovat nenataženou zbraň?
bigmountain píše:Pojistka u nenatažené zbraně je třeba zrovna věc, kterou bych uvítal i já. Upřímně, zajímalo by mne proč to není běžné. Neví někdo?
A ty mířidla jsou jejich výrobek? Já beru sice mířidla jen jako záložní nouzovku k Razoru AMG, takže dost možná nahodím něco levného z Číny, ale je fakt, že když už je k tomu dávají, mělo by to mít nějakou kvalitu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti