Samonabíjecí malorážka Smith & Wesson M&P 15-22 Sport problém s výhozem nábojnic

Samonabíjecí pušky


Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#1 » pát 13. led 2023, 10:59

Zdravím,
potýkal se někdo s problémem u této nebo podobné pušky při vyhazování nábojnic? Používám střelivo S&B 40grs 2.6g. Nicméně se nahodile děje jev, při kterém zbraň nabije v pohodě náboj, při výstřelu dojde k nabití nového náboje, nicméně stará nábojnice se zasekne na kraji závěru či kdekoliv jinde. Někdy se mi podaří vystřelit 10 ran, někdy 2 a jindy zase jenom 1.

Všiml jsem si, že ani při této závadě a vytažení nábojnice není zbraň ve střelby schopném stavu a musí se opět natáhnout závěr.

Zbraň je nová, může mít nastříleno tak 70 ran.

Nevím jestli to je závada na zbrani nebo je to jenom otázka času, kdy si zbraň tzv. "sedne". Někdo zkušenější kdo by mi dal radu?



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#2 » pát 13. led 2023, 11:00

Napadlo mě ještě zkusit silnější střelivo.



JirkaCV
Příspěvky: 1527

Příspěvek#3 » pát 13. led 2023, 11:32

Zkus střelivo S&B 22 LR HV. Má vyšší energii i rychlost. S klasickými Clubkami se mi to stávalo taky. Samonabíjecí malorážka je mrcha mlsná.

Uživatelský avatar
Rick
Příspěvky: 61

Příspěvek#4 » pát 13. led 2023, 15:16

Je to zřejmě tím jak slabší navážky neprotlačí pružinu vracející závěr až úplně na konec, nebo ji na konec protlačí příliš pomalu.Taky mám samonabíjecí malorážku, taky občas sekne nebo nevyhodí nábojnici, a kvalitní střelivo s vyšší rychlostí problémy značně zredukovalo.

Když je zbraň úplně nová, je normální že ti bude dělat problémy i s dobrým střelivem - pružina musí trochu polevit, to se srovná. I pak se to občas ale stane, při samonabíjecích malorážkách to není nic mimořádného, nesmí to však být pravidlem.

Pokud se to po 200-300 střelách nesrovná ani s kvalitními rychlejšími náboji, tak bych hledal chybu v zásobníku.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#5 » pát 13. led 2023, 20:58

Na zkoušení výkonnějšího střeliva a hledání chyb všude možně se vyprdni. Je to známý problém MP 15-22 s geometrií vytahovače a vyhazovače (nechytejte mě prosím za slovo, je to už nějaký pátek, co jsem to na své řešil). Tohoto problému je plné YT, včetně návodu na kontrolu správné geometrie vyhazovače a jeho případné přiohnutí. Ale na to bych raději nesahal.

Jistá cesta je výměna vytahovače za Volquartsen a máš po problému. Stojí pár stovek, výměnu zvládneš za minutu.

https://www.ebay.com/itm/163349378946



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pát 13. led 2023, 21:03

A nemáš jeden volný ?



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#7 » pát 13. led 2023, 21:09

Taky se mi to stává. Už jsem z ní dlouho nestřílel, ale je to jak u jakého střeliva.. Nějaké víc, některé méně.



jancajt
Příspěvky: 7

Příspěvek#8 » pon 23. led 2023, 23:31

Delalo mi to taky,koupil jsem volquartsen vytahovac z Brownels a je klid.Nejvic ji chutnaji Aguila 22 LR Super Extra HV-SP 40gr a po vymene vytahovace dobre chodi i s SB CLUB.dulezite je mit hlavne dobre napaskovano(na stridacku,leva,prava)a osvedcilo se i max 20 naboju.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#9 » úte 24. led 2023, 00:18

Kámošovi jsem to nadrzo ohnul a bylo po problémů.
Já jsem to měl ok od začátku.
Jedině, kdy závadí, tak po 500 ranách s tlumičem, to chce komplet vyčistit závěr, zejména ta vodítka.
Takže po jedné škatuli rozebrat a sundat závěr z vodítek, vyčistit a jede se další škatule.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů