Unbranded AR15

Samonabíjecí pušky


Anharad
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » pát 14. črc 2023, 11:51

Ahoj,
nikde jsem nenašel nic moc o Unbranded AR15 - kromě dvou recenzí na youtube.. Nevlastní tady někdo toto ARko? Jaké jsou případně zkušenosti a je potřeba hned ze začátku něco měnit? Hledám budgetovku kterou bych si do budoucna chtěl poladit :roll:
Plánuju s ní střílet mířenku na cca 100-150 metrů
Za případně info předem moc díky

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2423

Příspěvek#2 » pát 14. črc 2023, 12:43

Co víc bys chtěl, tohle AR je kvalitní vyladěné a zpracováním odpovídá konkurenčním dvakrát až třikrát dažším modelům. Nevýhodou je snad jen to, že je pouze v 16". Všude se píše, že je to skvělá volby pro začínající střelce a je vhodná na mířenku. Já bych šel do tohohle, nebo do Ziona.



Střelec
Příspěvky: 1696

Příspěvek#3 » pát 14. črc 2023, 15:48

Často se uvádí u každé druhé pušky, že je "vyladěná" a "zpracováním" odpovídá dražším konkurentům. Ale co jsem tak měl zatím možnost vidět, tak většinou je to všechno v rámci "své" cenové relace na jedno brdo.



risa2000
Příspěvky: 857

Příspěvek#4 » pát 14. črc 2023, 17:13

Nevybavuji si, že bych viděl nějakou recenzi na YT, kde by recenzent řekl, že puška stojí za ***. Vždycky to je chytře zvolená a vyvážená kombinace vitamínů a minerálů, která osloví svoji cílovou skupinu a dokáže leccos nabídnout.

S tímhle bych přistupoval ke každé recenzi.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#5 » pát 14. črc 2023, 17:38

Ano tak to funguje. Každá recenze nebo srovnání je vždy účelové a zaplacené, kde se vždy vyzdvihuje to co je potřeba vyzdvihovat a vítěz je předem jasný. Prostě koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Bo z čeho by ty youtrubkeři byli jinak živy. :lol:



sokar
Příspěvky: 444
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pát 14. črc 2023, 18:40

Tak ono záleží kdo to video taky zadává žejo. My fungujeme se dvouma youtuberama. Vždy to funguje tak, že si řeknem o čem se bude točit a jaká je představa. Nikdy to není o tom, že by jsme za video platili. Max dáme něco výměnou, nebo nějaký střelivo. Rozhodně si na tom nemastí kapsu. Pak něco natočí a vypustí a my se to dozvíme až je to venku. Naposledy video na antrega mi jeden zákazník psal, že fajn video a já ani nevěděl že už je venku a co v něm je. Vím ale o tom, že někdy to nedopadne dobře a tak se video netočí resp nevydá. Víz zásobníky na akčko apod co jdou teĎ někde ve slevě a jsou to děsný sračky. K samotnýmu UAR, jelikož ho máme na prodejně mimo další hromadu stejných pušek můžu říct toliko, že je to zcela běžná puška nijak nevybočující z lowcost standardu. Prostě další puška za kterou je fajn story jak je to levnější jen proto že to nejsou brandovaný díly apod aby to navodilo pocit že si kupujete bcm za půlku apod.Těch výrobců lowcost pušek je mraky, na skladě jich máme asi 8 typů a ty komponenty jsou u některých detailech naprosto shodné včetně stop po obrábění na úplně stejných místech. Je to jen o tom, že se někde naskytne možnost něco sem dovýst, je tam super cena tak se to sem doveze. Není to o tom, že by nová převratná značka co stojí stejně jako ty již zde dostupné přinesla něco extra navíc za stejnou cenu. Tu co máme u nás nemá pořádně ani krabici a došla v nějakým pomuchlaným kartonu s tím, že krabice se teprve řeší.... Ano, že se dělají i takové recenze kde je všechno super je normální a ona to je super puška, ale super puška v dané ceně a v dané kategorii stejně super jako ostatní. Pokaždý když někdo doveze něco novýho na trh tak to oplývá superlativy jako lepší, vyladěnější, odpovídající 2x dražším modelům apod. Kdo chce vidět ať se staví, vyskládám na stůl všechny pušky pod 30k a můžete mudrovat. Rozdíly minimální, funkčně stejné, rozdíly v plastech a spouštích, někde vůle větší, někde menší, podle toho jak se zrovna sejdou tolerance. Je to prostě stejná skládačka jako jiná budget puška. Samozřejmě že když půjdete tam kde mají skladem jen jednu pušku tak je ta daná zrovna ta nejlepší, nebo když půjdete k dovozci tak taky je ta nejlepší ze všech. Nechte si však vyskládat aspoň dalších 5 ks v podobné cenové, porovnejte a ať vám prodejce ukáže v čem přesně je zrovna ta uar lepší než ostatní a v čem to převyšuje ostatní 2x nebo 3x a najednou dojdou argumenty, nebo se to stočí na povrchové úpravy a tvrdosti, které stejně nemáte možnost ověřit. My je prodáváme taky, ale nebudu nikomu říkat takový bullshit a dělat z lidí blbce. Prostě chceš UAR ? Ok fajn volba, sedí design víc než u ostatních ? Sedí spoušťák ? Sedí plasty ? Sedí cena ? Cajk pak UAR klidně kup, ale víc v tom fakt není a najít nejde.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2423

Příspěvek#7 » pát 14. črc 2023, 18:43

K té vyladěnosti. Myšleno tak, že podle parametrů je zvolený vhodný plynový systém i buffer. Podle recenzentů nic neskřípe, vše funguje. Na videích je vidět že na rozdíl od krátké to nekouří do obličeje, a zpětný ráz je velmi komfortní (ale to je vlastnost 16"). To je vše co k tomu můžu říct na základě povrchního pohledu :) . Mě se ta zbraň líbí a za ty prachy mi připadá jako dobrá. On to tu přede mnou shrnul Sokar mnohem líp, takže není už co víc dodat.

Pár hanlivých recenzí na českém u US YT jsem už viděl. př, CZ Scorpion EVO, na Stribog (zásobníky), První kusy Sig MPX, nebo Sig P-320.. Pokud je recenzent nezávislý, může si dovolit nadávat. :)



Satanáš
Příspěvky: 137

Příspěvek#8 » ned 16. črc 2023, 12:41

O UAR jsem se doslechl, že jsou původně výrobcem AR dílů (lhal bych jakých) a jednoho krásného dne měli na kanclu silnější kafe (nebo koks) a rozhodli se, že když umí díly, tak zvládnou i pušky. Jsem názoru, že inhouse produkce dílů je preferovaná před čistou skládačkou z dílů dovezených.

UAR jsem měl v ruce jednou na nějakou tu minutku a neměl jsem možnost s ní prásknout, takže velmi kusá zkušenost, ale zanechala dobrý dojem. Doma mám Perunku a Windhama, UAR by mezi ně zapadl celkem s přehledem. Puška nemá žádné podivné vůle, chod závěru je velmi příjemný, volba pažbení se povedla a velmi pozitivně mě překvapila spoušť, v téhle cenovce je to nadprůměr. Celkově je to taková ta zbraň, kterou vytáhneš z krabice, nahodíš mířidla a můžeš hned střílet.
Na místě jsem srovnal s krabicovým Rugerem AR556 a ten zůstal ležet, je vidět, že v Unbranded mají k té zbrani vztah, zatímco Ruger působí jako typická masová výroba z police.

Kolega má na UAR spadeno, takže až ji přinese na střelnici, tak poreferuju víc.



Anharad
Příspěvky: 5

Příspěvek#9 » pon 17. črc 2023, 07:03

Díky moc všem za odpovědi na můj dotaz a především díky Sokarovi který to pěkně rozepsal. Nakonec do té UAR půjdu a postupně budu měnit různé části a přizpůsobovat si ji podle svých představ. Pro mě jako začátečníka bude naprosto dostatečná :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Lonestar a 14 hostů