Sig Sauer MPX:

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 539

Příspěvek#1 » pon 1. led 2024, 13:20

Tahle hračka si myslím zaslouží svoje vlákno. Rád bych pořídil 4.5 ale nejsou pažby. Chci ideálně teleskop v krajním případě sklopku. Aktuálně jsou v nabídce pouze holé zbraně. To tam máte osazene za případnou druhovýrobu a pokud ano, kde jste jí slovili a jak to sedí ?
Mám druhošku na malorážkách a hitparáda to moc není. Díky za všechny postřehy.

Obrázek



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 1. led 2024, 16:48

Špatně hledáš. https://zbrane.habresto.cz/sig-mpx-k-4-5/ a mám ji s teleskopickou sklopnou pažbou - ta došla k těmto zbraním vůbec poprvé : https://www.sigsauer.com/sig-sauer-tele ... x-blk.html



Ondra BIG
Příspěvky: 17

Příspěvek#3 » pon 1. led 2024, 17:37

Konečně! Ještě MCX vlákno a už to tu bude komplet ;-)

Já měl MPX-K, jednu z prvních Gen2 v republice, ještě keymod a s teleskopickou pažbou, kterou jsem si nechal na Virtuse. Mám zkušenost s těmato pažbama:
Pistol brace (vypadá jak sklopka, ale konec je rozevírací a otočný): pochcat a zahodit
Skeleton sklopka (a.k.a. Kate Moss): s tou jsem nastřílel hodně, na MPX-K je ale moc dlouhá a na MCX zase moc lehká (když se dopředu navěsí svítítka a tak...). Kupodivu nevadí to že je tenká, hezky to kompenzuje větší délku třeba s nosičem plátů
Minimalust Plus sklopka (asi nejznámější): podle mě ideál na MPX-K, lehká a kratší než Kate Moss, dá se s ní MPX-K nosit v brašně na notebook
Teleskop (ala MP5) - nejvíc sexy, super na věci typu vehicle CQB a instagram :-D ale hodně težká a i zasunutá prodlužuje zbytečně zbraň. Ale nechám si ji na věky věků, na frajeření super. Jo a nepříjemné je zalícení na "drátu"
Teleskop sklopka (viz Sokar) - nejuniverzálnější a nejvíc pohodlná na MCX, na MPX-K asi zbytečně macatá, ale na osmipalci si ji dokážu představit
Sig verze mil spec trubky (zploštělá) + já na ní mám Magpul CTR (Sig ji dodával s jinou Magpul): heavy duty a hezky vyváží těžší delší hlavně a doplňky. A hlavně výběr pažby dle chuti soudruha.

Tak a Sokar už asi tuší, kdo to píše... ;-)



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pon 1. led 2024, 18:15

:D :lol:

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 539

Příspěvek#5 » pon 1. led 2024, 20:21

Ondro díky profi komentář. Co doporučíš pro dlouhé ruce pls ?



Ondra BIG
Příspěvky: 17

Příspěvek#6 » úte 2. led 2024, 10:19

Není zač, rád se podělím o víc info ;)

Pro zachování stylu a kompaktnosti K-čka bych dal Minimalist Plus sklopku, pro nejlepší ergonomii tu sklopnou teleskop z odkazu výše. S dlouhýma rukama (a většíma dlaněma) budeš spíš bojovat s předním úchopem, na C-clamp je to krátké a držet to za šachtu je nestabilní... ale možná jsem jen málo trénoval :cry:
Určitě NE Minimalist Mini (je na Rattleru v top-guns, ta už snad nejde ani opřít do ramene) a ne AR-15 sklopnou trubku (tlustá pažba nepůjde přiklopit k upperu a celkově bude pažba větší než kvér).
O.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů