SA 58 - různé délky hlavně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » ned 25. srp 2013, 00:20

Já pořídil Zendla a myslím, že je okey, mám natočené video s tím co máš ty i ze Zendle zítra ho sem vložím. Ten Zendl je vidět i zde:


Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » ned 25. srp 2013, 11:23

Tak test je hotov bohužel jsem neměl možnost otestovat více kompíků nebo tlumičů plamene, ale aspon něco ne?!
http://www.youtube.com/watch?v=t92-AT9y ... e=youtu.be



Abdulexe
Příspěvky: 47

Příspěvek#18 » ned 25. srp 2013, 15:55

Pěkný video :!: a jakej máš z těch kompů střeleckej pocit :?:

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » ned 25. srp 2013, 16:17

Video je pěkný, ale netroufl bych si podle něj hodnotit, o kolik kompenzátor nebo tlumič plamene zmírní záblesk oproti "holé" hlavni. V šeru kryté střelnice je plamen přece jen o hodně patrnější.

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » ned 25. srp 2013, 16:57

Nevím zda se mi to zdá, ale ten Zendlův komp snižuje zvedání zbraně, ale zase se mi zdá, že to více kope hlavně při střelbě v lehu je to poznat (ono ten drát na sklopce není nic moc), ale bez toho kompu to opravdu bylo lepší. Ten AB-K sem osahal jen 10 ranama tak těžko soudit, ale měl jsem pocit, že to s tím tancuje jako by tam nic nebylo.

Jo ty světelné podmínky na venkovce jsou jiné proto jsem šel k tmavé zábraně, ale krytá to není, tak mě to teď docela sere, že jsem to nenatočil i venku, ale ten komp tam mám na pevno takže ho dolů dávat nebudu :-).

Jinak mám poznatek, že s českejma 7,62x39 to skoro vůbec neplamení, ale zase kamoš co s mojí kosou tím střílel je měl a řešil závady (normálně to vystřelilo a nešel odevřít zavěr, bylo to tak zarvané, že jsem musel opřít kosu pažbou o zem a na kliku závěru dupnout brutálně nohou všem se tam prý tajil dech na hrubostí vůči kosičce, ale závada odstraněna :lol: ) já střílím čínské 7,62x39 ty mají plameny jak sviňa, ale fungují dobře, bez jediné závady a dal jsem jich uz tak 1.500 ks.



trhna
Příspěvky: 7

Příspěvek#21 » pát 27. zář 2013, 07:46

Zdravím, mam otázku v poslední době jsem koukal u hodně klonu58 do hlavně. Při posvícení do hlavně a kouknuti do začátku hlavně u nábojové komory bylo vždy vidět "loupaní" tvrdochromu. Po kolika ranách se tohle muže projevit?
Předem díky.



lleass
Příspěvky: 1

Příspěvek#22 » sob 26. říj 2013, 19:08

Dotaz. :-) Jak je to se zkrácením délky hlavně při nákupu. Příklad. Půjdu s povolením, koupím, zajdu za zbrojířem/puškařem ještě než jí donesu na policii, on jí ufikne zahrdlí a jdu na PČR. Tam se juknou samo sebou nikdo nezkoumá jak je hlaveň dlouhá když je zbraň nově koupená a vystaví průkaz zbraně.
Měl jsem totiž problém ! Koupil jsem vz 58 přihlásil, chvíli měl a pak se domluvil s puškařem na zkrácení. Pro jistotu zavolal na PČR a tam nejdříve ok, pak volali podruhé, že by to mělo být opravdu bez nějakých formalit ale pak zavolali potřetí a že prý se jedná o úpravu hlavních částí zbraně bla bla bla ...Muselo by to na balistiku (prý minimálně měsíc bezezbraně,pak k puškaři a poté do zkušebny cca 4 měsíce bezezbraně) !!! takže následoval prodej vz 58 a plánovaná koupě již krátké anebo úprava dlouhé před přihlášením.A jelikož 58 seženete za 4 tis(gazelu) běžnou novou a se zkrácenou hlavní za 8000,- , to nemluvím o ultrakraťasu za 19000,- !!! to mi přijde přemrštěné za úpravu hlavně kterou mi puškař slíbil za 700 (4000zbraň 700 úprava = 4700 !!!) dobře na tom ty pamrdanče rejžujou ! Že jim není hanba ! Takže otázka zní. šlo by to takhle?? PČR ví houby od nákupu jaký má mít ta zbraň parametry když k tomu není žádný průvodní lístek! PORAĎTE JSEM ZOUFALÝ ! MAIL rreass@seznam.cz díky !!! Finance rozhodují a kdo by nechtěl doma mít jistotu v případě přepadení nějakým ozbrojeným gangem :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#23 » sob 26. říj 2013, 19:31

K balistice nevidím důvod ale zkušebna potřeba je. Jestli to puškař udělá za 700,- tak je pašák, zkrátit, přesadit nosič mušky, vyříznout závit na ústí + ta zkušebna..... no nevím. A je otázka jestli není potžeba i nějaká úprava pro zachování spolehlivosti samonabíjecí funkce. Co se týká toho ultrakratasu tak tam je novej celej vršek, práce jak na kostele aby to fungovalo. To není jako ufiknout brokovnici doma ve svěráku (to je ftip)



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#24 » sob 26. říj 2013, 19:34

Až na to, že zkrácený má jiný název, takže krátká hlaveň u normální gazely určitě policajta zarazí.

Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#25 » sob 26. říj 2013, 19:40

Zásadní (trochu OT) otázka - proč zoufalý? Jestli tě někdo tak akutně ohrožuje, tak to nahlaš PČR a jestli je to tak tvrdé, tak v prostoru baráku se s "dlouhou" o moc hůř nevejdeš... bojovalo se v interiérech i s pěchotními puškami... jiné by to bylo třeba v autě.
Jinak puškař za 700 bych hádal na charitu, fušera, černotu nebo móóóc dobrého kamaráda

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#26 » sob 26. říj 2013, 19:53

Jestli to chces na obranu tak rozhodne ne ultrakratas...pouzivat ty ultrakratky hlavne pro naboj 7.62x39 nema smysl protoze to ,,neprostreli´´ ani papir, minimalni pouzitelna delka hlavne je 12.5palce pro tento naboj coz je nakejch 32cm aby nedochazelo k drasticky poklesum rychlosti od 10palcu dolu to nema vubec zadnej smysl .... nak mi nedochazi kcemu to pak je... ta normalni kratka 58 je uz na hranici... ale proti gustu... ale radsi bych to resil oficialne koupi ultrakratasu... protoze pak ji nekde pouzijes a nebude 100% ofiko a treba pravnik protistrany muze argumentovat ze jsi tu zbran nekde na cerno zkratil...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#27 » sob 26. říj 2013, 20:53

ten nízkej výkon mě zajímá, máš to změřený?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#28 » sob 26. říj 2013, 21:45

nemam... beru to diky z informaci o kalachach kde lidi resili to stejny... coz si dovoluju rict ze od ty doby co to vystreli dela to stejny a funguji tam stejny rychlosti,tlaky atd. jako v 58...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#29 » sob 26. říj 2013, 21:45

16" = 1445 ft/lbs

11.5" = 1176 ft/lbs (19 percent reduction)

7"= 986 ft/lbs (32 percent reduction)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#30 » ned 27. říj 2013, 06:55

To je 360J, na krátkou vzdálenost víc než dost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů