CZUB Scorpion EVO 3 S1

Samonabíjecí pušky


kalbys
Příspěvky: 25

Příspěvek#376 » stř 21. dub 2021, 08:50

Pekos píše:Zdarec. Premyslel nekdo jak na evo carabinu nahodit tlumic. Pouzit prevlecny jako je treba S2 REFLEX. Nebo prodlouzit zavit na hlavni aby trcel pred tu imitaci tlumice a k tomu dosrubovat funkcni. Na trhu jsem nejake prevlecne tlumice videl ale jsou moc siroke tak aby se vesli pod plastove pazbeni hlavne.

Ahoj, tu imitacni trubku i s tou plastovou srandou, ktera tu trubku drzi na hlavni, muzes odsroubovat. Na samotne hlavni je normalne zavit, kde by teoreticky mel jit nasroubit i tlumic. Nevim jak je to s kompatibilitou toho zavitu.Ja mam v planu hodit tu imitaci pryc a nasroubit tam kompenzator.



Pekos
Příspěvky: 9

Příspěvek#377 » stř 28. dub 2021, 15:07

Zdravim. Uz mi dosla trpelivos s origo spoustakem. Obedna jsem ergon v nerezu. Cena hrozna. Deklaruji 1,4kg.
Ma to nekdo? Prehozeni je jednoduche.
Ted uz je vyzkouset v realu.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#378 » pon 28. čer 2021, 20:22

Narazil jsem na zajímavou úpravu pro denní nošení: https://youtu.be/JfhuQdD1r38?t=520
Od oka to vypadá, že namontovaný tlumič je IA-SC9-K. Ví někdo o tom, jestli se dá v Česku koupit, nebo bude dát koupit?



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#379 » úte 13. črc 2021, 08:28

Ahoj, vybírám 9mm carabinu. Protože s ní bude velmi sporadicky stříleno, řekl jsem si, že cenový strop je za samotnou zbraň těch 33000 co teď stojí krátké EVO. Dlouhé nechci, chci kompaktní velikost.
Je nějaký důvod proč teď novou nekoupit - zda se nechystá nástupce? Tohle vlákno + problémy EVA jsem viděl a pročetl.
díky



margolina
Příspěvky: 31

Příspěvek#380 » stř 14. črc 2021, 22:04

Mám EVO asi 5 let. Vystříleno přes 10000 určitě. 80% přebíjenky. Nikdy žádný problém. S výjimkou přebíjenek, kdy se mezi hilzny zamotala 9 br. Tu to nevystřelí ale není to chyba zbraně. Mám vojenskou pažbu. Ta civil se zasekává výřezem do šachty zásobníku a to se mi moc nelíbilo. Obě mají už kovový kloub. Ta vojenská má ještě gumovou botku a v rameni sedí líp. Průhledný zásobníky stály za prd. Ty celočerný jsou v pohodě.
Co se ergonomie týče tak to je subjektivní. Já rád "customizuju" tak dále prosím s rezervou.
Must: selektor střelby - protože je to jak pro praváka tak pro leváka je páčka selektoru oboustranná. Jednu stranu využiješ úplně, ale druhá strana může tlačit do ruky. Doporučuju koupit na druhou stranu jen kolečko.
Záchyt zásobníku - vyměnil jsem za ten s "pádlem" a o moc lepší.
Když chceš: ručka. Zkusil jsem kolmější a spokojenost. Blíží se to gripu z pistole a vyhovuje mi víc.
Natahovací páka - origo je asi lepší na vestu a služební použití. Já si dal sklopnou větší a spokojenost.
Spoušť: dal jsem Al spoušť. Nemám rád plastový
Spoušťový mechanismus: vyměnil jsem pružinu kladiva a spoušť lepší / lehčí. Důvody proč je tam těžká chápu.
Předpažbí: na bazaru jsem sehnal duralový americký. Líbí se mi to víc. Výhodou je MLOK ale je to jen vizuálka. Na originálu jsou ze strany lišty, který jsem nepotřeboval.
Mířidla mechanický v pohodě. Mám tam kolimátor MRAD od Meopty a spokojenost.
Suma sumárum za mne spokojenost. Spolehlivá, bezporuchová hračka. Chtěl jsem MP5, ale origo, a to tenkrát k dispozici nebylo. Pakoš mne nezajímal. CSV mi přišlo nedodělaný a to, co jsem měl v ruce závadilo a taky se mi nelíbilo. Bratry Slováky v úctě chovám, ale GP ne. Jestli za ty prachy stojí, to je věcí každého soudruha a jeho šorny.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#381 » čtv 15. črc 2021, 07:52

Díky za pěkné shrnutí.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#382 » úte 27. črc 2021, 09:39

Tak, Evo je doma a dneska ho poprvé vyzkouším. Co jsem udělal hned je výměna natahovací páky za sklopnou a jiné páčky pojistek. Na boční listy jsem dal krytky pro příjemnější úchop s gripem. Ještě koukám na magpuláckou pažbičku, ale to uvidím.
Máte nějaké doporučení na kolimátor? Žádný Eotech a nic drahého, na par ran vždy na střelnici mi to přijde zbytečné. A ohledně kolimátoru jsem přemýšlel zda by nemělo smysl pořídit rovnou něco s třeba 3x zvětšením?
Obrázek

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#383 » čtv 12. srp 2021, 20:47

Na několika US webech se zmiňují, že jim uvnitř nepříjemně rezaví některé díly. Chtěl jsem se zeptat. Je to problém jen US verzí, nebo jste se s tím setkali i u svých (vyrobených v ČR).



kolp
Příspěvky: 99

Příspěvek#384 » čtv 12. srp 2021, 22:22

Me teda nerezavi (zatim cca po dvou letech) a to jsem s tim byl i venku v zime na snehu. Obecne bych predpokladal, ze rezaveni je spis dany (mizernym) osetrenim (cisteni/mazani) po pouziti, nebo?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#385 » pát 13. srp 2021, 08:35

Díky. Já si dosud nevšiml, že by u nás někdo naříkal nad rezavěním vnitřních součástek. Pokud dobrou korozní odolnost tuzemských EVO potvrdí ještě někdo, znamenalo by to, že se to týká jen kusů vyrobených v USA.

Zde je onen rezavý díl vidět ve výhozním okénku EVO 3 v US
EVO 3 koroze.jpg

Více se o tomto probléu mluví ve srovnávacím videu na "Military Arms Channel" https://youtu.be/kpGtoEw2zyk. Je to tam zmiňováno vícekrát. Další odkazy lze nalést na US diskusních forech. Pravdou asi je, že v USA je EVO velmi oblíbené a množství doplňků a provozovaných kusů je enormní. O to víc zamrzí, že sám výrobce si tuhle chybu neošetří. Video pak vyznívá asi takto:

Zatím co SIG se z první generace MPX poučil a udělal z něj skvělou zbraň, EVO je stále stejné a připomínky neřeší..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#386 » pát 13. srp 2021, 15:06

Před časem tu padla zmínka o výměnné spoušti ERGON. Setkal se s tím někdo z vás?
Obrázek
Takhle vypadá v prospektu

Nikde jsem o ní nic nesehnal a jediné na co jsem narazil je inzerát, že ji někdo prodá. :)



margolina
Příspěvky: 31

Příspěvek#387 » sob 14. srp 2021, 08:23

Koroze se mého škorpa netýká za ty roky, co ho mám.
Mám spoušť od Askalonu a tu doporučuju. Jen jsem jí dovybavil protiskluzovou samolepkou.
Celý mechanismus mám původní, ale měnil jsem pružinu na MC Abro. S kompletním spoušťákem to bude trošek složitější. Viděl jsem s dvouma šroubama na uchycení k lučíku, s jedním (ten mám já) i bez.
Povolování je "pro fajnšmerky". Díra v lučíku pro šroubovák je malá a pevnost zajištění převyšuje kvalitu šroubu. Byl tam modrý zajišťovač, ale chovalo se to jak červený. Podobný problém jsem měl s maticí na hlavni, když jsem měnil předpažbí. Tam vřele doporučuju investici do klíče.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#388 » sob 14. srp 2021, 09:23

Jsem rád, že jsi potvrdil dobrou korozivzdornost zde vyráběných EVO, trochu mě to zklidnilo.
Tu pružinu co popisuješ jsem ale nikde nenašel, je to nějaká s odporem 2,5kg?

odkaz na spoušť Ascalon je zde:
https://www.ascalon-arms.cz/scorpion-ev ... mus-ergon/

@risa2000: ten tlumič IA-SC9-K asi bude problém, ani v US to teď moc nemají. Cenu v korunách odhaduji na 30k. To asi nebude velký tahák.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#389 » sob 14. srp 2021, 09:54

Letec 12: V mezičase jsem se po tom integrovaném tlumiči trochu pídil, a ona je to vlastně upravená (zkrácená) hlaveň v celku s tím tlumičem. Délka hlavně je údajně jen něco mín než 5", takže z toho udělají takovou dobře utlumenou pistoli.

Na domácí obranu mi to, díky tomu tlumiči, přišlo jako dost zajímavá alternativa, ale jinak si nejsem jist, jestli stojí zato tu hlaveň obětovat, kdyby to člověk chtěl jen na blbnutí na střelnici.

Co se týká nákupu, možná by bylo levnější dovézt celé už upravené EVO, ale ta cena mně taky nepřijde realistická.



margolina
Příspěvky: 31

Příspěvek#390 » sob 14. srp 2021, 17:20

Jedná se o tento produkt:
https://www.mcarbo.com/cz-scorpion-evo- ... g-kit.aspx
Mám to pár let. Tehdy to do ČR normálně posílali. Teď už to nechtěj. A tady na EVO žádnej custom nebyl.
Někde jsem viděl, že to tady někdo už dělá taky. Ale nevím, jestli celou tuhle sadu nebo jen tu zkrutnou. Každopádně jen ta zkrutná nemá sama o sobě smysl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů