Samonabíjecí karabina v 9L

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#286 » sob 23. bře 2024, 13:02

Já to taky nějak nevychvaluju. Dávám to sem jen pro představu. Ta zbraň není nijak laděná a je to se standardnim střelivem. Prostě takový veselejší krumpáč co by měl lecos vydržet. Moc dobře vím co dokáže kvalitní střelivo v dobré i krátké zbrani natož v rukách kvalitního střelce. Za ty peníze je to fajn srandovní střílení. Myslím, že je to srovnatelné s tim Evem. Já jí mám pro veselejší střelbu k ISSF malorážce, která má přesnost úplně jinde.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#287 » sob 23. bře 2024, 13:16

morho: Díky za poukázání na to, něco takového jsem hledal. Já když jsem četl BT, viděl jsem cenovku 100k a ani mě nenapadlo to googlit. Ale že by ji měli ve všech shopech na skladě, to se zrovna říct nedá...

Simier: Nehýbe se u toho CSV se závěrem i páka? Teda ne, že bych tam rval prsty, u škorpiona se mi zatím nikdy nic nestalo, ale až to půjčím manželce :-D Ale kdyby brala CZ zásobníky jako nějaké minulé (a už neprodávané verze), asi bych o ní i přemýšlel...

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#288 » sob 23. bře 2024, 13:23

Páka litá se závěrem a proto jí mám přehozenou na levou stranu. Já taky chtěl na CZ zásobníky, ale bohužel už ta možnost není, což je fakt škoda. Mě ty plastové Glock nepřipadají nic extra. Mají dost mělkou drážku pro záchyt a při vkládání zásobníku s otevřeným závěrem se mi stalo, že zásobník projel trochu víc do šachty a strhla se hrana té drážky o kovový záchyt. Přivítal bych klasické kovové CZ.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#289 » sob 23. bře 2024, 23:49

erteple: tak na ghm9 teda bacha, tam páka lítá se závěrem taky :)



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#290 » ned 24. bře 2024, 19:12

Jeste k tomu B&T…je tu nekde vlastnik nejakeho kusu rady APC9 nebo SPC9? Zejmena ta SPC9 by me lakala srovnat s moji brzdenou V-ARkou…

Kdyz sem ten brand vozilo MPI, tak obcas byla nektera z nich na predvadeckach, ale to uz skoncilo…tedka to jde tusim pres top-guns a tam neco takoveho nehrozi:-(



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#291 » pon 25. bře 2024, 09:49

Anton, to chování bude o trochu lepší u Varky, vycházím z porovnání APC a SP5 na kanále 1911syndicate.

Varka se bude předpokládám chovat podobné jako SP5.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#292 » pon 25. bře 2024, 13:01

antonspelec píše o SPC9, ne SP5.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#293 » pon 25. bře 2024, 14:14

Jasně já mluvím o APC a srovnání s SP5, protože brzděna Varka se má chovat srovnatelné s SP5, ale osobní zkušenost to není.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#294 » pon 25. bře 2024, 18:07

Béďa píše:Anton, to chování bude o trochu lepší u Varky, vycházím z porovnání APC a SP5 na kanále 1911syndicate.

Varka se bude předpokládám chovat podobné jako SP5.

Na ta videa jsem koukal. Maji jich tam nekolik a ja teda sledoval jen ta, kde se resila SPC9. O ni tam maji tusim dve, kdy porovnavaji dve varianty SPC9…jednu s kratickou hlavni (tusim 4,5 palce) a tim integrovanym tlumicem kdy je nejak portovana hlaven a ma udajne kazde strelivo “menit v subsonicke” a druhou meli myslim s cca 6 palcovou hlavni, na kterou pres trilug nasadili B&T tlumic. Zajimave srovnani a ty zbrane se ve finale prilis nelisi mi prislo.
No a pak je tam samostatne video, kde se porovnava SPC9 s MP5kou. To srovnani dava smysl, protoze SPC9 ma to hydraulicke tlumeni, takze kope mene nez APC. Myslim ale, ze MP5 stejne porad vychazi lepe, co se chovani zbrane tyka. Jenze to je tak asi vsechno z meho pohledu…ve vsem ostatnim mi prijde lepsi SPC9. Holt tech 50 let vyvoje je ve vecech jako ergonomie ci customizace videt.
Osobne me zajima SPC9 s lowerem na Glockove zasobniky, kterych mam slusne mnozstvi prave kvuli te brzdene V-ARce. A samozrejme s tou teleskopickou pazbou ve stylu MP5. Nemaji tady nekdo???

Pokud jde o chovani V-ARky pri strelbe oproti MP5/SP5, tak netusim, protoze nemam prime srovnani. Ale hadam, ze MP5 bude co se chovani zbrane porad o neco lepsi…

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#295 » čtv 28. bře 2024, 16:30

Tak já jsem po hodinách videí, pročítání fór atd nakonec vybral, že budu vybírat mezi EVEM a GHM9 s tím, že na škorpa bych dokoupil věci jako záchyt závěru, pojistku, spoušť, ručku, případně i tlumič a delší předpažbí a vyjde to zhruba do těch 50k, což je i za toho "škorpionožrouta", do kterého se už prý nemusí nic vrážet (teda pčípadně ještě tlumič, ale ten by nebyl "napevno"). Teď je "jen" někde vyzkoušet a vybrat si :lol: Jestrli se nějak rozhodnu, dám pak vědět.

Edit: A ani mi nepište, že za 20 víc je GHM9 SD, co funguje jako MP5ka :/ Jestli to tu čte křapík, co ji nedávno kupoval na huntingu za 50 a chtěl by jí poslat do světa i s těma sedmi rohlíkama, tak jsem připraven dojet kamkoliv, nákupko mám :-D



Erix
Příspěvky: 102

Příspěvek#296 » čtv 28. bře 2024, 21:52

Zdar a co zkusit něco od Palmetto? Otázka je, zda by to šlo z Polska dostat k nám, ale už je to lepší jak nějakou dobu zpět, kdy to ještě ani nebylo v Evropě. V Polsku mají AKVčko na Evo zásobníky. :)

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#297 » sob 6. dub 2024, 16:30

Tak borci, konečně jsem pořídil. Nejdřív jsem se byl podívat do Kentaura, tam mě Evo v akci celkem zklamalo, opravdu hodně vaklavé, ale zase mají všechny druhy skladem. Nedalo mi to a zašel jsem i do podnikovky, protože jsem měl cestu kolem a tam úplně jiná káva. Vše slícované, dosedá, i prodavači ochotní a je vidět, že chtějí prodat. Normálně i doporučují věci od Ascalonu a dalších výrobců. Ale skladem mají jen předpřipravené sety podle jejich online konfigurátoru. No a jak jsem byl z té prodejny příjemně naladěný, tak jsem si už skoro objednával díly z netu, že si to holt dodělám sám, což bude taky část té srandy. A do Topguns jsem se jel podívat už s tím, že tomu GHMku dám jen šanci, protože to nemá cenu. Zkouknul jsem (mají tam "gen2" s glockovými zásobníky, což pro mě nehraje roli), poděkoval, odešel, ale pak jsem si vzpomněl na všechny problémy s CZ, o jakých jsem slyšel a něco i zažil, naštval se na CZ, jaké rozdíly má v jednotlivých kusech (Kentaur vs. Podnikovka), řekl si že se prostě odmítám smířit s tím, jak nás tu z CZ obírají a vrátil se. Následovaly problémy s placením (prý se stává často), ale od pátku jsem hrdým majitelem žrouta škorpionů... Zatím spokojenost, ale snad se mi podaří po registraci v pondělí hned i na střelnici...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#298 » sob 6. dub 2024, 20:09

@erteple: Pekna hracka…a palec nahoru za to, zes nesel s davem.

btw…co ta sklopka, je to festovni? Na fotkach vypada je jako kus dratu



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#299 » sob 6. dub 2024, 20:18

Dotaz na vlastniky brzdene V-ARky v lugeru:

Pouzivate nekdo nejaky bubnovy zasobnik? Jaky pripadne? KCI? Magpul?

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#300 » sob 6. dub 2024, 21:59

antonspelec: Kdybych si měl na něco stěžovat, tak by to byla právě ta pažba. Teda ne, že by byla nějaká úplně "aušusová", ale třeba i v manuálu ji doporučují upínat při stlačeném knoflíku (tzn. je to plast a opotřebuje se) a při silném zapření o rameno se mírně deformuje - ohýbá, ale ne "vaklá". Nemyslím si ale, že by nějak odešla po pár ranách. Jasně, uvidíme po střílení... Ty pažby celkově jsou samozřejmě poplatné požadavkům USA a jejich SBR pravidlům...
Dám vědět, hned jak vyzkouším.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti