Samonabíjecí karabina v 9L

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#256 » pát 22. bře 2024, 09:32

Erteple: ty krámy ti nebudou dělat radost. S Evem sklidíš na střelnici spíš posměch, kluci sorry. Kup HKčko, cena stále letí a máš to i jako dobrou investici. Díly budou věky, tunit ho mužeš taky, na tuning pro tlumič díly jsou a pokaždé když ho vyndáš, tak budeš mít usměv na tváři. Ja se stále nemužu rozhodnout zna mám jako prvni vzít klasiku SP5 nebo PDW. Zda v rámci rozpočtu nevzít POV ti neporadím, jeden člověk to chválí jiný haní, bude to asi kus od kusu, jak zrovna byla v pralese nálada.



monk
Příspěvky: 186

Příspěvek#257 » pát 22. bře 2024, 09:48

jako srr. MP5 stoji 3x tolik co Evo. spoust strasna, ergonimie taky, nemá záchyt. zasobníky drahy, abys mohl dat kolimator musis koupit listu za xtisic. Nevim ze by se me nekdo smal kdyz vytahnu evo.

Uživatelský avatar
EmielRegis89
Příspěvky: 42

Příspěvek#258 » pát 22. bře 2024, 10:00

Erteple:
Taky jsem byl cca půl roku zahrabaný ve výběru PCC/AR9. Byl jsem se letos podívat i na IWA abych si osahal maximum možností. Jak píše DesertEagle, EVU bych se vyhnul obloukem, další věc jsou zásobníky, hrálo to pro mě velkou roli. Chtěl jsem za každou cenu Glock, kvůli spolehlivosti, dostupnosti a kompatibilitě s EDC. Bohužel výběr a ceny nejsou u nás úplně ideální. Ve finále jsem se rozhodoval už je mezi B&T GHM9 a DD PCC(bude až v létě na zásobníky z EVA). Finální rozhodnutí ale padlo na Anderson Manufacturing AM-9, dá se u nás koupit celkem rozumně a díky platformě se dá nekonečně upravit (nejblíže AR-15 a Glock zásobníky = WIN WIN). Cena není úplně mimo. Jenomže se na poslední chvíli vyskytlo něco úplně jiného co zabralo místo v trezoru.



Béďa
Příspěvky: 822

Příspěvek#259 » pát 22. bře 2024, 10:27

Ohledně Eva a posměchu, dovedu si představit, že.pokid někdo honí ego může se posmívat...ale jen by to svědčilo o jeho omezenosti...v akci co se dalo Evo sehnat za mě rozumná koupě, jasně chování MP5 to fakt nemá,.ale zase.cena.

U striboga by mohlo být řešení vzít verzi na Glock zásobníky.
Jinak super je i Sig MPX, cenou vychází lépe jak HK. Chování podobné, nemusím tolik tunit.



To HK je super z pohledu spolehlivosti odolnosti, mám SP5 a povedlo se.mi koupit a vytunit.l, ale už jsme někde.k 100t...
Jinak dnes bych šel do PDW.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 249

Příspěvek#260 » pát 22. bře 2024, 10:30

DE: Tyjo takovýhle radílky mám nejraději, pak abych vysvětloval manželce, že to bylo ve slevě a že to vůbec nestálo tolik, co vidí na netu :lol:
Ne, vážně, mě by se taky ta MP5SD líbila, ale stejně je to Turecko, takže sbírková hodnota nula (o originálu ani nepřemýšlím, to už je nad moje možnosti)... Jo kdyby byla za 30, 40, tak to bych asi tu ergonomii i oželel.

EmileRegis: OK, díky, budu věřit tvé rešerši a přidám do patrnosti, ale u mě právě kompatabilita s EDC nehrozí (mám jednořadý)... Ale kdyby něco bylo na CZ-75 zásobníky, to už bychom se bavili o něčem jiném, těch mám dost. Vím, že je Ruger PC Carbine, ale ta je zbytečně dlouhá a řeší se to nějakou konverzí...



Sam Jr.
Příspěvky: 232

Příspěvek#261 » pát 22. bře 2024, 10:55

Kup z druhé ruky pakistánské POF mp5 - jeden je už potuněný teď na huntingu - budeš v limitu a žádné porodní neduhy řešit nemusíš :)



Neptun
Příspěvky: 68

Příspěvek#262 » pát 22. bře 2024, 11:06

Erteple: Já o karabině v 9L začínal teprve přemýšlet ( fáze počátečního vybírání), když nám na střelnici vrazil neznámý kolega z vedlejšího stavu do ruky EVO s nadšením jak super koupil a jak se mu líbí ( v době loňské akce ). Jak jsem EVO vůbec neměl ve výběru, protože se mi nelíbilo, tak po odzkoušení jsem změnil názor. Vzhledem k tomu, že zrovna bylo v prodeji za 26.000,- s tisícovkou nábojů ( takže za 20.000,-) jsme si řekli, že na odzkoušení jestli vůbec jít do 9 karabiny, je to dobrá příležitost. Koupili jsme si ho tři současně, chodíme střílet pravidelně. Dva jsou v originál stavu bez jakýchkoli změn a jeden si dal spouš od Ascalonu a natahovací páku (takže ani ten tuning není nutný - určitě ne pokud bys použil třikrát ročně). U všech třech prošlo k dnešku hlavní cca 2.000 lugrů a zatím bez jediného problému. Takže za mně již dneska vím, že jsem udělal chybu a měl jsem si připlatit a koupit něco v AR provedení, protože s AR teď střílím podstatně míň a 9 karabinu používám docela dost. Na druhou stranu jsem rád, že jsem koupil EVO, protože ten výběr by stejně nebyl snadný a čekal jsem na Antrega, co to bude zač, ale ten není dodnes.........
Smát se může, kdo chce, jak chce a čemu chce. Neřeším



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#263 » pát 22. bře 2024, 11:37

Dále v přiměřených cenách existuje New Frontier Armory, CMMG, Faxon...viděl jsem teď i Schmeisera v 9mm - moc pěknej. NFA vlastním a po pár úpravách šlape výborně.



monk
Příspěvky: 186

Příspěvek#264 » pát 22. bře 2024, 12:09

Béďa píše:To HK je super z pohledu spolehlivosti odolnosti, mám SP5 a povedlo se.mi koupit a vytunit.l, ale už jsme někde.k 100t...
Jinak dnes bych šel do PDW.

Za podobny penize uz je JP-5.

Nevím proc mu radite AR kdyz, AR nechce.

Chapu lidi co maji doma glocka tak chteji PCC s glock zasobniky. Já chtel PCC s 2 řadým vyústění. U siga je probelm, ze kdyz se neco stane tak dily nejsou. zásobník stojí 2,3k.
Hlavní je rict na co to más. Ja si obcas strelim LOS nebo IPSC s evem a necitím limitaci.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#265 » pát 22. bře 2024, 12:41

To Tomak: NFA mám, písni cos tunil pls ?



Lonestar
Příspěvky: 197

Příspěvek#266 » pát 22. bře 2024, 13:47

erteple píše:Celik Crossline-C 9, objevil jsem náhodou: celokovová, (prý) solidně udělaná, ALE o dost těžší, z Turecka, doplňky prakticky neexistují, není skoro vůbec rozšířená.


Taky se teď pomalu začínám zamýšlet nad nějakou kompaktní PDW... Zatím chodím na PDW LOSíky s vytuněným škorpíkem vz. 61 ( viewtopic.php?f=16&t=1775&start=330#p290263 ), ale zásoby nasysleného střeliva docházejí (a popra 7,65Br neporazí), tak hledám něco podobného v 9mm Luger.

Zadání:
- co nejkompaktnější (jako ten vz.61) - dlouhé ARko v 9mm fakt nechci
- musí se mi líbit a pokud možno být "jiná" ("úchylná zbraň, kterou si kromě mě žádný jiný blbec nekoupí" :lol: )
- NE Glockové zásobníky trčící vzad
- samozřejmě co nejlevnější 8-)
- bonusově by měla být možnost osazení tlumiče

Zatím mi zadání nejlépe splňuje Chiappa CBR-9 Black Rhino (chodím se s ní mazlit na střelnici do Petřvaldu, kde ji občas mají k vypůjčení). Cena je sice spíše u mojí horní hranice, ale pořád ještě akceptovatelná - více mě odrazují ty proprietární plastové zásobníky (lépe řečeno fakt, že jsem nikde v Evropě nenašel, kde by se daly dokoupit další k těm dvěma 18ranným, které dodávají ke zbrani při prodeji)...

A tenhle Turek (ideové ani jiné předsudky nemám - mám už doma Canika TP9SFx a bullpup Hatsan broknu) vypadá natolik zajímavě, že bych mu odpustil i Glockové zásobníky. Jako závažnější nedostatek bych viděl spíše nemožnost instalace tlumiče :cry:
"Hlaveň je osazena závitem, ale klasický tlumič zde bohužel neusadíte. Na závitu na hlavni je namontovaný kompenzátor, který slouží zároveň jako zajišťovací matice předpažbí."

Jinak už jsem v přijatelné cenové hladině nic kromě EVO (zaujalo mě nové Mikro) nenašel - všechno ostatní je buď moc drahé (BT, SIG MPx, Beretta PMX-S), nebo nudné (ProArms PDW 9), nebo hnusné :cry:
Naposledy upravil(a) Lonestar dne pát 22. bře 2024, 14:08, celkem upraveno 1 x.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#267 » pát 22. bře 2024, 13:50

DE -Myslim, že jsme to spolu už řešili. Ten pekelnej spoušťák nepřežil ladění, teda přežil, ale začínal kulometit. Dával jsem Hiperfire spoušť a pojistku. Teď je to pecka :D

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 249

Příspěvek#268 » pát 22. bře 2024, 15:04

Lonestar: Tož to díky, tím pro mě tato volba padá.

Ale moc levnějšího neseženeš, Chiappa M1 tactical je dlouhá (i po odmontování imitace tlumiče (WTF Chiappa a CZ Carbine)), pak jsem během hledání recenzí objevil polské recenze na Derya ZY9 (ale tu jsem nenašel v ČR a ani nehledal, protože přesně mě ty kopie ARek nějak neoslovují).

A díky zbytku za ty bazary, možná tam kouknu; i když jsem chtěl něco nového, tak některé věci tam vypadají zajímavě



ondra009
Příspěvky: 51

Příspěvek#269 » pát 22. bře 2024, 15:05

wounded.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Béďa
Příspěvky: 822

Příspěvek#270 » pát 22. bře 2024, 15:13

Monk: JP 5 je závodní brus, nic lepšího má závody asi není....MP5.je sranda závody taky použitelná, ale hlavně je to zbraň kterou si vezmeš do války, protože víš,.že tě nezklame, nemám spolehlivější zbraň než MP5...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JamesBond a 2 hosti