Samonabíjecí karabina v 9L

Samonabíjecí pušky


Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#151 » pát 27. srp 2021, 09:08

Vypadá to pěkně, bude to asi slušně fungovat, ale dle mě to nepřináší nic noveho než co tady už bylo. Změnu by mohl přinést Vosatko a Antreg...



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#152 » pát 27. srp 2021, 09:28

Překvapuje mě, že na některých devítkových upperech pořád straší ten doražeč.
Naposledy upravil(a) kolemjdoucí dne pát 27. srp 2021, 09:29, celkem upraveno 1 x.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#153 » pát 27. srp 2021, 09:28

Presne, to jsou jen dalsi variace toho, co je uz davno na trhu. Cimz nerikam, ze je to spatne-kadej novej kver v nabidce tuzemskych prodejcu (a jeste lepe kazdej koupenej drzitelem ZP) je dobrej.
Ovsem jak pise kolega vyse - Antreg a V-AR by mohly byt skutecne neco noveho, mozna i s potencialem game changeru...doufejme, ze necekame zbytecne 8-)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#154 » úte 31. srp 2021, 09:29

kolemjdoucí píše:Překvapuje mě, že na některých devítkových upperech pořád straší ten doražeč.


Tak na správně vyrobeném upperu a BCG by hammer neměl dosáhnout na zápalník, pokud čelo neleží na extensionu.....tak proč ne? I přišprajclý, nedovřený lugřík se může vyskytnout a u blow backu dvojnásob. Já bych jakoukoliv AR bez doražeče nechtěl.....co jiného tam zaručí doražení závěru, když je to potřeba?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#155 » úte 31. srp 2021, 09:31

Asi bych ho spis chtel nez nechtel, ale neni lepsi pri zavade vyhodit ven?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#156 » úte 31. srp 2021, 10:12

Především by žádná puška neměla při nedovření závěru odpálit náboj.. :|
Nedávno mě pobavilo upožornění, že devítková PCC s hmotností pod 2 kg je i polská PM-63 RAK (byla to narážka na chytaný Antreg). Ta má dokonce jen 1,6kg



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#157 » úte 31. srp 2021, 11:10

skagerak - je, samozřejmě, že je. Co děláš u pistole, když nedovře? Mlátíš do závěru, nebo ho přetahneš? Ale jak jsem se nedávno dočetl, doražeč je kontroverzní a vždycky bude vzbuzovat bouřlivé debaty :) :) .
Osobně bych nikdy a nikde nenutil závěr dovřít, když nevím, co je za tím za chybu.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#158 » úte 31. srp 2021, 11:29

Tak tak...



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#159 » úte 31. srp 2021, 11:57

Tak třeba já jsem zvyklej při přípravě zbraně udělat presscheck. No a protože mam NFA který doražeč nemá, tak ho dělat nemůžu. A nemůžu náboj v komoře zkontrolovat ani v zásobníku, protože má jednořadý vyustění. Takže bych to nechal podle preference každýho soudruha. Navíc třeba na G3 v úpravě pro jižní ameriku se nechal doražeč dodělávat, protože v noci nešlo potichu nabít. Pro odstranění závad, pokud si to dobře pamatuju, to nikdy nebylo zamýšlený a dodělát se nechal kvůli USAF

PS/OT - závadu myslím takovou, že zbraň nevystřelí.Ta se rozhodně neodstraňovala jen tím, že bys pouze bouchnul do doražeče a jel dál. Z pravidla se obtáhnul závěr a zaved novej náboj do komory. Ono u nás to asi potřeba není, protože na střelnici takový znečištění nehrozí, ale kdyby to byla moje služební zbraň a tahal ji s sebou celej den, tak bych za to byl rád. Navíc první ARka, který měli ten hák v madle, měl ten hák jednu polohu, při které byl pevně spojený s nosičem závorníku a dalo se s tím cvičit (např. když se závěr přidřel v zadní poloze, tak musíš vyndat oba čepy bo je rozborka dost složitá, když je nosič závorníku napůl v buffer tube). Stojí za to si to vyzkoušet, takovou blbou zkušenost jsem měl s L1A1, která táhlo pevně spojený s nosičem závorníku nemá a rval sem se s tím na střelnici 5 minut. Představa, že po mý maličkosti přitom někdo střílí není uplně lákavá



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#160 » stř 24. lis 2021, 13:36

Tomak píše:skagerak - je, samozřejmě, že je. Co děláš u pistole, když nedovře? Mlátíš do závěru, nebo ho přetahneš? Ale jak jsem se nedávno dočetl, doražeč je kontroverzní a vždycky bude vzbuzovat bouřlivé debaty :) :) .
Osobně bych nikdy a nikde nenutil závěr dovřít, když nevím, co je za tím za chybu.


Poslouchám Rittenhousovu výpověď ... forward assist mu asi zachránil život. https://youtu.be/do7sbWaZstQ?t=657 Neříkám že by to nešlo vyřešit jinak ale v tomhle případě by byl chlapec asi na prkně. Toliko k diskuzi o FA



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#161 » stř 24. lis 2021, 13:39

Zkus to prosim pak napsat nejak ucelene (ale klidne strucne )o co jde



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#162 » stř 24. lis 2021, 14:00

Říká (hodně volnej překlad) ...Potom. co mě Huber napadl Grosskreutz zvedl ruce nad hlavu, mířil jsem jeho směrem asi sekundu. Sklopil jsem zbraň a zaznamenal jsem, že výhozný okno je otevřený (rozumím, že závěr není dovřenej) přibližně o palec. Grosskreutz tvrdí, že jsem zatáhl za táhlo ale to se nestalo. Uhodil jsem na forward assist abych dovřel výhozný okno (závěr). Jak viděl, že to dělám, rozeběhl se mým směrem s pistolí v ruce namířenou na mou hlavu.
Viděl jsi zbraň?
Jo.
Myslel sis, že tě zastřelí ?
Mířil mi přímo na hlavu proto sem na něj jednou vystřelil.

Hlavně mě nehaňte za mizernej překlad :D

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#163 » stř 24. lis 2021, 15:34

Jak zapnout titulky s automatickým překladem:
Youtube dle odkazu -> Ikonka nastavení -> Titulky -> Automatický překlad -> Čeština

Ale ten překlad od Hankye je lepší ;)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#164 » sob 18. pro 2021, 19:59

Chtěl bych požádat o radu. Mám lehce poladenou spoušť u SP5, ale pořád mi vadí docela dlouhý chod. Je v Praze někdo kdo opravdu umí tyto typy spouští ladit? Ideálně i chod aby byl hladší.
Díky.



Víťas01
Příspěvky: 62

Příspěvek#165 » pát 14. led 2022, 09:14

Armáda chce nakoupit karabiny M4 v 9 Luger
https://www.czdefence.cz/clanek/armada- ... d=14862347

Ty její požadavky jsou trochu náročné, zvlášť sklopná pažba. Třeba se trochu rozčeří voda.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů