Sa vz 58 P koupě

Samonabíjecí pušky


ITube
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pát 27. dub 2012, 20:55

Zdravím,
Konečně mi už bylo 15, takže jakmile nastoupím do střeleckého klubu pro mládež začnu si k podzimu konečně dělat zbroják :-) Až doteď jsem měl vyhlídnut krásný samopal vzor 58 na zeleném sportu, ale bohužel odsud zmizel :( Neví někdo kde by se dal sehnat zhruba za 5 000,- i s DPH? Všude kam jsem koukal tak byl nejmíň za 6 000,- až na http://www.gunshop.cz/cs/samopal-vzor-1104.html kde je ovšem napsáno, že je pouze na výjmku, čili předpokládám zbraň kategorie A a to nikdy nikdo takhle malýmu klukovi neprodá :D



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » pát 27. dub 2012, 23:56

No, oni ani velcí kluci nemají moc šancí si A zbraň koupit.
Do podzimu daleko, začni to řešit až budeš mít ZP v kapse, to co platí dnes nemusí platit zítra, natož za několik měsíců.



ITube
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » sob 28. dub 2012, 18:49

Za jakým účelem se vlastně ty výjmky vydávají?



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » sob 28. dub 2012, 19:12

Výjimku tak malýmu klukovi opravdu nedají ;-) , budeš se žádostí o výjimku muset počkat až od 21 let (držitel ZP sk. A) a splnit spoustu dalších podmínek. Na výjimku ale není nárok, všimni si slovního spojení "může udělit" - to v praxi znamená, že ji stejně nedostaneš ;) .
Zákon o zbraních - předpis č. 119/2002 Sb. píše:§ 9
(1) Zbraň kategorie A je zakázáno nabývat do vlastnictví, držet nebo nosit, pokud není dále stanoveno jinak. Zákaz podle věty první se nevztahuje na vývoz nebo dovoz uskutečňovaný podle zvláštního právního předpisu.9)

(2) Policie České republiky (dále jen "policie") může udělit výjimku držiteli zbrojního průkazu skupiny A nebo zbrojní licence skupiny A, F, G, H, I nebo J, který provádí

a) sběratelskou nebo muzejní činnost,

b) přepravu, střežení mimořádně nebezpečných nebo cenných zásilek nebo střežení objektů mimořádné důležitosti, anebo objektů důležitých pro obranu státu,

c) výrobní nebo obdobnou činnost, při které ke zkoušení výrobků nutně potřebuje zbraň kategorie A,

d) výuku a výcvik ve střelbě ze zbraní kategorie A, nebo

e) filmovou nebo divadelní činnost; v takovém případě musí být zbraň nevratně upravena tak, aby při střelbě z ní mohly být použity pouze cvičné náboje a nábojky.

Výjimku lze udělit, pokud to neodporuje veřejnému pořádku a bezpečnosti, a lze ji časově omezit, pokud je udělena podle písmen b) až e).

(3) Jde-li o udělení výjimky k nabytí vlastnictví nebo držení zbraně uvedené v § 4 písm. a) bodě 1, která podléhá zvláštnímu režimu kontroly podle závazků vyplývajících z mezinárodní smlouvy, která je součástí právního řádu, musí předem vyslovit souhlas Ministerstvo obrany.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#5 » ned 29. dub 2012, 07:42

Omlouvám se za OFF TOPIC ale to by jsi hlavně asi potřeboval sponzora na nábojnice.Jsme rád že mám pouze SEMI AUTO

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pon 30. dub 2012, 11:01

S nábojnicema není problém, těch mám doma tak 10kg, ale s náboji je to horší ;) Kdyby někdo věděl nějaké využití, tak ať se pochlubí, chystám se s nimi do sběru. Všechny jsou železný.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#7 » pon 30. dub 2012, 17:29

Někde rozházet na místa oblíbená detektoráři, budou Tě mít rádi :D



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#8 » stř 2. kvě 2012, 06:48

smety píše:S nábojnicema není problém

Špatně jsem to specifikoval... myslel jsem náboje :)



Dudis
Příspěvky: 56

Příspěvek#9 » stř 2. kvě 2012, 14:35

Ahoj měl bych pár otázek. Uvažuji nad koupí Tacticalu 858 ale nikde jsem nemohl najít jaký je rozdíl mezi 858 Tactical II a 858 Tactical IV krom ceny. A dalším dotazem jestli je složite vyměnit pevnou pažbu za sklopnou s ohledem na to aby se mi to potom nějak zvláště neviklalo a podobně. A do třetice jestli je výhodnější si ji objednat někde v krámě nebo si zajet do Uherského Brodu přímo na prodejnu. Díky moc za odpověď hlavně na třetí otázku. Již jsem tady jednou tetnto dotaz psal ale nikdo mi neodpověděl tak snad budu mít více štěstí zde

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » stř 2. kvě 2012, 16:05

Nejspíš je jedno do jaký prodejny půjdeš, všude budou nejspíš stejný. Sklopka-pevná jde zaměnit snadno, jen zpočátku mohu být zatuhlý šrouby. Sklopka na 858 je už od začátku nešťastně řešená, ale stačí ji drobet vypodložit a je ok.



Dudis
Příspěvky: 56

Příspěvek#11 » čtv 3. kvě 2012, 05:52

Tak myslím si že obchod je celkem solidní.Kupoval jsem tam svoji první CZ 75 a všechno v klidu. Neměli ji skladem ale zhruba do 3-4 dnu od objednání v Uherském Brodě byla na prodejně a potažmo u mě doma. Majitel pry má nějakého člověka přímo Uherském Brodě a ten mu je tam vybírá. I když jsem byl pro nákupní povolení tak mi policajti říkali že má dobré zboží. Tak jen nevím jestli má smysl utrácet za cetu do Brodu a zpátky



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#12 » čtv 3. kvě 2012, 21:00

Pro ITube: Neměl jsi namysli kosu ??? Neboli CZ 858 což je samonabíjecí verze vzoru 58 ??? Tu prodají (každému) kdo má ZP aspoň Béčko. Ale pokud nemáš rodiče se ZP,tak si budeš muset počkat stejně na 18 let.



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#13 » čtv 3. kvě 2012, 21:01

Pro ITube: Já bych začal mířenku s malorážkama. Jak s dlouhou,tak s krátkou. Dobrá cena za nový kus a o nabojích ani nemluvím. Nevím,jak jsi na tom s penězma,ale sponzoři se hledají těžko. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů