Works RPK

Samonabíjecí pušky


daniel
Příspěvky: 8

Příspěvek#1 » pát 18. kvě 2012, 14:10

Má tu někdo zkušenost s touhle puškou? Podle toho, co píšou o původním kulometu, by to mělo mít lepší soustřel než standardní AK, a co jsem měl v ruce AK od Works, mělo to i překvapivě milou spoušť.
Co se mi na tom ovšem nelíbí, je ta pažba a dvojnožka na ústí.



hajnrich
Příspěvky: 7

Příspěvek#2 » pon 5. lis 2012, 13:05

Mám ruskou verzi, u nás předělanou na samonabíjecí (FSN tuším 3). Dvojnožku jsem sundal (je nutno stáhnout nosič mušky) a pažbu jsem nahradil origo kusem z kalacha. Ale i tahle je na můj vkus krátká, mám v plánu ji prodloužit gumovou botkou. Veškeré dřevo jsem obrousil, namořil na stejný odstín a dal znovu do laku. Teď je z toho kalach s dlouhou a pro mne docela těžkou hlavní :) Na střelnici jsem to měl jen jednou (málo času) a žádná zázračná přesnost se neukázala. Rozptyl na úrovni průměrného SKS, nebo 58. Bylo to napoprvé, tak doufám, že časem se to snad zlepší. Miřidla nic moc. Díky delší záměrné tenoučká muška, která se ztrácí v širokém zářezu hledí. Na druhou stranu, to hledí je štelovací jak výškově, tak stranově. Můj celkový dojem: po úpravách hezká flinta, slušela by jí i nějaká jednoduchá optika, ale 58 udělá stejnou práci za míň peněz.



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#3 » pon 5. lis 2012, 22:06

hajnrich : nebyla by fotečka ?



hajnrich
Příspěvky: 7

Příspěvek#4 » úte 6. lis 2012, 10:52

OK, večer nějaké obrázky spáchám a hodím sem odkaz. Mimochodem, vzhledem k tomu, že od jara jsem se s RPK dostal ven jen jednou (Vždycky když otevřu trezor, tak sáhnu raději po Garandovi nebo 52/57, zejména s tím Garandem je parádní zábava), tak tahle flinta možná bude na prodej...



hajnrich
Příspěvky: 7

Příspěvek#5 » úte 6. lis 2012, 19:46

Vyhrabal jsem starší (ale stále aktuální) fotky, pro porovnání je na nich i moje nejmenší plivátko: http://hajnrich.rajce.idnes.cz/D_a_G

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: pufik007 a 34 hostů