Jaká SA58 od Novohradského je dobrá ?

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
MarekS
Příspěvky: 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » ned 30. srp 2009, 08:56

Zajímá mě v jaké verzi je asi tak nejlepší a hlavně se mi líbí ta cena :) a ještě jaký soutěže se s tim tady u nás nechaj střílet. Dík

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 30. srp 2009, 09:26

Jak to myslíš, "nejlepší"? Dobrá je ta, která ti dobře padne.
Co se spolehlivosti týče, je to bohužel kus od kusu. Já jsem se svojí krátkou kosou od Novohradského (výr. číslo z 1. pol. druhé stovky) velmi spokojen, funguje výborně; na druhou stranu znám pár lidí, kteří měli s Novohradskou flintou problémy. Je to holt do určité míry ruční práce...

Soutěže s tím můžeš střílet porůznu vojenskou pušku (mířenka) či čas od času závod "á la LOS" (jestli budou pokračovat) či ještě zřídkavěji IPSC puškový závod. Letos byl velmi zajímavý kombinovaný závod 5.11 Tactical Cup.
Na to, kolik těchhle zbraní mezi českými střelci koluje, toho zas tak moc není. Je to náročné i organizačně.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#3 » ned 30. srp 2009, 11:21

Jen pro zajimavost: V Tabore se vojenska puska strili jiz mnoho let, letos asi 6 nebo 7 zavodu, pod nekolika ruznymi jmeny. Podrobnosti www.skcekanice.com

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 30. srp 2009, 11:47

No jo, kdybyste ten vas Tabor presunuli idealne mezi Plzen a Prahu (bliz k Plzni) :D :D Ale slibuju, ze se nekdy ukazu!

Uživatelský avatar
MarekS
Příspěvky: 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » ned 30. srp 2009, 17:49

Dík za info, do Čekanic to mám kousek a jinak je ta SA58 od Novohradskýho dobrá na přesnost, výdrž a celkově kvalitu v tý cenový relaci nebo je něco o kousek dražší a lepší ? Předem dík jinak do čekanic se zajedu kouknout na LOS přemejšlim jestli se nepřihlásim jako začátečník ale mám chřipku jako trám a nemůžu chodit střílet :cry: PS: jinak mě se zamlouvá tahle http://www.zelenysport.cz/scripts/podro ... p?IDZ=1677

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » ned 30. srp 2009, 17:55

Obávám se, že co se tohodle týče, je to kus od kusu. Kosa samotná je relativně přesná zbraň i na 300m, když máš dobrý kus ;)
Obecně se říkávalo, že Novohradského produkce je lepší než ostatní semi-auto kosy, protože "prý" používá více nových součástí a méně repasovaných. Nakolik to ale (dnes) je pravda, netuším, nové kousky už jsem nějakou dobu neviděl.

Co se tebou zmiňovaného kusu týče, nechápu nesmyslné zkrácení záměrné přesunutím mušky na plynový nástavec. Možná je to snaha o vzhled předku á la FN FAL (i tlumič výšlehu je podobný), ale kratší záměrná je cena za to (já mám záměrnou stejně, ale mám zkrácenou kosu, na dlouhé verzi je to zvláštní). Navíc nenasadíš bajonet (pokud ti to vadí).

Uživatelský avatar
MarekS
Příspěvky: 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » ned 30. srp 2009, 18:09

Tak bajonet mi nevadí :) a je tam teda ještě tahle ta má tu záměrnou delší .... http://www.zelenysport.cz/scripts/podro ... p?IDZ=1692

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#8 » ned 30. srp 2009, 23:33

MarekS píše: ... je ta SA58 od Novohradskýho dobrá na přesnost, výdrž a celkově kvalitu v tý cenový relaci.


Za tu cenu jsou klony SA58 (Novohradsky a CZ 858) vynikajici. Samozrejme odstrelovacku z toho nikdy neudelas, i kdybys na to navesil ja nevim co.

MarekS píše: ... jinak do čekanic se zajedu kouknout na LOS přemejšlim jestli se nepřihlásim jako začátečník ale mám chřipku jako trám a nemůžu chodit střílet :cry:


Do pristi soboty se snad uzdravis. A kdyby ne, prijed dalsi sobotu (12.9.) na vojenskou flintu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů