Samonabíjecí UK59 (verze "pistolnik")

Samonabíjecí pušky


bustymafia
Příspěvky: 20

Příspěvek#1 » sob 28. zář 2013, 19:57

Pánové a dámy

Rád bych uvedl otázku, zda by jste jako střelci měli zájem o samonabíjecí verzi armádního kulometu UK59. V dohledné době se prý nic takového nechystá a že prý není vhodný k přestavbě na samonabíjecí verzi. To samé se tvrdilo i o pumpičkách a hle. Samonabíjecí verze jsou na cestě. Proto prosím uveďte zda byste o to měli zájem. Třeba budeme mít štěstí a po prokázání zájmu o tyto zbraně by se třeba někdo uvolil k tomu, aby se pokusil tyto zajímavé zbraně předělat na samonabíjecí.

(pardon za zdvojení vlákna ale tady mi to přijde patřičnější. Původní může býti smazáno)

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#2 » sob 28. zář 2013, 20:18

No, kdyby ho třeba ZS udělal do 10-12K, proč ne, za tu srandu by to stálo.

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#3 » sob 28. zář 2013, 20:19

Hehe a nechal bych si ho napsat na skryté nošení :D Ale asi bych musel nechat ušít větší baloňák ;-)

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#4 » sob 28. zář 2013, 20:25

No co by, do jedné vnitřní kapsy baloňáku hlaveň, kolem pasu pás, do druhé kapsy rám se spušťadlem, normálka...



Irson
Příspěvky: 23

Příspěvek#5 » ned 29. zář 2013, 09:51

Znám jednoho, který se mě na zrovna tohle (UK59 kat. B) opakovaně ptal. Zájem by byl, ale nemůžu zaručit realizaci koupě :) A teoreticky. Kdyby člověk vlastnil výjimku na Áčko, dalo by se sehnat/pořídit a případně kde?

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#6 » ned 29. zář 2013, 09:52




Irson
Příspěvky: 23

Příspěvek#7 » ned 29. zář 2013, 09:54

Super, díky :D

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#8 » ned 29. zář 2013, 13:46

No, UK očividně stojí 4000, když se přidá práce dejme tomu stejně= za 4000 (ty dva, tři svary, zabroušení pár součástek), tak dostáváme docela pěknou cenu 8000/ks v semiautu, do toho bych šel.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » ned 29. zář 2013, 14:05

připočti zkušebnu, ta taky není zadarmo ;-)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#10 » ned 29. zář 2013, 15:10

nechapu kcemu kulak do semi :D maximalne jako sberatelsky kousek... funcnost a pouzitelnost nulova a to nemluvim o poruchovosti pokud se k tomu nechovas extra dobre.... ale proti gustu

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#11 » ned 29. zář 2013, 17:06

No pro mne třeba právě jako sběratelský kousek, nechce se mi drbat s výjimkami na A... no a občas si s tím bouchnout pro ten pocit.

Steiner: Jasně, zkušebna je na první kousek drahá ale už když se to rozpočítá už třeba do 10ks, na které se fláká jen štemplík za 500...



bustymafia
Příspěvky: 20

Příspěvek#12 » pon 30. zář 2013, 12:52

Proč by nemohl být v semi? Jasně, není to zrovna běžně k vidění ale proč nemít tu možnost to mít a jít si z toho zabouchat?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#13 » pon 30. zář 2013, 13:27

bustymafia píše:Proč by nemohl být v semi?


1) konstrukce, bude poměrně komplikované udělat předělávku na SEMI tak aby ji vzala zkušebna.

2) konstrukce, tak jak je postavená funkce je to prakticky nepoužitelné pro střelbu jednotlivými ranami. Cyklus začíná se závěrem vzadu a po stiknutí spouště teprve nabere patronu z pásu do komory a tam ji odpálí. Obdobně jako u Pumpičky nebo UZI ale tam se počítá s tím že jsou na kropení, tohle heblo by asi mělo střílet přesněji. Předělat to na střelbu z uzamčeného závěru by asi šlo ale nebude to nic levnýho. Znamenalo by to komplet nový střeva. (Vím že střílí ze zamčenýho závěru i ted ale cyklus začíná s otevřeným)

2) účel, za boha mě nenapadá k čemu by to mohlo být dobrý, kromě likvidace zásob munice.



bustymafia
Příspěvky: 20

Příspěvek#14 » pon 30. zář 2013, 22:02

A jen tak pro zábavu není účel? Vždyť je plno takových zbraní. Pušky ráže .50 BMG, Desert Eagle nebo zbraně .500 SW. Navíc někdo ( například já) by ho chtěl jako sběratelský kousek ale s tou možností jít si z něj legálně bouchnout a nemuset přitom šaškovat kolem výjimky, kterou by mi stejně nedali.

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#15 » pon 30. zář 2013, 22:30

Pokud bude někdo schopnej to zesemiautovat (kurňa to je výraz) tak, aby to bylo střílitelné a současně to nestálo kotel, tak nevidím důvod proč by si to pár nadšenců do sbírky nekoupilo. :twisted:

Už vidím ty moddery, jak na to hážou weaver lišty a podobný voloviny ... ano praktickej účel nulovej, ale lidi si rádi hrajou s volovinama, takže proč ne?

Jo a taky by šel určitě udělat klikový spoušťový (klidně odejímatelný) mechanismus, který by mačkal spoušť po určitém pootočení, čímž by šla do jisté míry nasimulovat automatika a předpokládám, že legálně, neboť každý výstřel by byl nadále odpalován manuálně dalším pohybem, který opět zmáčkne spoušt, nikoli automaticky na jedno zmáčknutí spouště ... A to by teprv byla srandovní mašinka na hraní :D :mrgreen:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů