Sa vz. 58 - jakou samonabíjecí verzi?

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Maximus
Příspěvky: 91

Příspěvek#31 » úte 28. pro 2010, 18:01

Já mám víc jak rok FSN-01 přepažbený komplet do FAB Defense a až na pár běřných zádržek v záběhu (cca v průběhu prvních 300 ran) šlape jako švýcarské hodinky (zatím cca 3000 ran). Kamarád, který tak trochu fušuje i do puškařiny, srovnával svého Tacticala s mým Novohradským a FSNko co do způsobu a čistoty zpracování mechanizmu hodnotil jako lepší.
Ale volba jestli koupit CZ 858 nebo FSN je podle mne hlavně o vkusu. Někoho láká původní vojenský vzhled CZ 858, tedy včetně lakovaného povrchu. Mě osobně se lakované zbraně nelíbí a vzhledem k plánu na další tuning "kosy" jsem dal přednost Novohradskému s jeho "konzervativním" černěním, které na pouzdře závěru díky legurám v kovu dává sice netypickou, ale nejen pro mne zajímavou hnědou barvu.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#32 » úte 15. bře 2011, 22:47

Kupoval jsem Hermexe v době, kdy byly ještě všude na pořadník a v BVS měli první kusy volně. Vybíral jsem ze dvou, ten můj měl ošklivější "plasty", ale nosič závorníku chodil plynule, na rozdíl od druhého kousku. Vnitřní díly byly opotřebované, ale nepoškozené, hlaveň funglovka ve starším rámu. Dodnes jej mám, vyměnil původními dřevotřísku za originál dřevo, které měli první SA58, napasoval na soustruhu doladěný kompenzátor a před rokem dal sklopku od Arsenalu. Sehnal originál doplněk pro stranovou korekci mušky a nastřelil. Chodí jak hodinky a ještě se mi nekousnul a po těch letech to už ani nepředpokládám ;)



hodme
Příspěvky: 9

Příspěvek#33 » čtv 28. čer 2018, 20:21

Trosku proberu toto stare vlakno...
Z tech nekolikrat prebranych sa58, po cem sahnout nyni?
Zatim se priklanim k 858 od CZUB, preferuju klasicky vzhled.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#34 » čtv 28. čer 2018, 21:10

CZ 858 tactical IV funguje bez závad vlasntní zkušenost, nákup před 2 lety myslím. Ostatní zbraně nevím.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#35 » pát 29. čer 2018, 08:51

Mám ASA58 od Antregu. Přestože to není uloženka, tak za mě spokojenost, nemám co vytknout. Podotýkám, že od kosy očekávám hlavně zábavu, spolehlivost a decentní přesnost (nikoliv prostřelování koruny na 100m) - a to plní podle mého přání. Navíc se mi líbí ten lak, co na to dali, CZUB dává jiný :)



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#36 » ned 1. črc 2018, 18:32

Koupil jsem Uh.B. cz858 IV padlo. Absolutne nestrilena, max do 20 ran. Bez oskrabani vodicich casti, bez ocouzeneho pistu plynu, bez ocouzeneho dreva pod hlavni na pazbe ze vnitr, bez otisku na uderniku a dalsich castech..atd. Proste poskladana funglovka z vojenskych dilu s ufrezovanou znackou pod muskou na levo.
Nevyhoda volnejsi zasobnik, ale zas se dobre vklada, nema vliv na funkci. Vystrileno cca 700+ ran. Bez jakekoli zavady, zadny hermex a podobne zadrzky. Slape jak hodinky. Presnost 50m s oporou od lepsiho strelce 3 rany 9,9,10 pistolak. Co vic si od toho prat. Prohodil jsem pazbu za sklopku. Coz byl porod povolit sroub, ale de to.



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#37 » pon 11. kvě 2020, 15:45

chystám se koupit nějakou 58. fórum jsem prolezl a asi moc není nad čím přemýšlet. akorát jsem nenašel žádné zmínky o CZS 5811 od STVarms. bral bych jí, neb to mám do STV blízko (a nebo jí mají v Armedu), ale nikde jsem o ní nic nenašel. počítám, že všechny tyhle překopávky z vojenských zbraní budou obdobné a asi nic nezkazím koupí žádné z nich. na výběr mám v podstatě z této od STV a nebo komisní CZUB či Perun. asi vezmu, co bude zrovna k mání, až budu mít v ruce prachy a nákupko, ale pokud by měl někdo nějaké zkušenosti s tou CZS 5811, jakékoliv info uvítám ;) dík



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#38 » pon 11. kvě 2020, 16:51

Jsem momentálně v cca stejné situaci jako rajtyš. Nákupko mám a přemýšlím o koupi nějaké 58. Co jsem si tu tak pročítal forum, tak jsem dospěl ke Gazele od ZS, ale o té CZS 5811 jsem neměl ani tušení a ani teď jsem o ní nic moc nenašel. Měl by o ní někdo více info nebo i srovnání s Gazelou? Přece jen je o nějaké 3 tisíce levnější...

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#39 » pon 11. kvě 2020, 21:39

Povícero let vlastním klon SA58 FSN1 od pana puškaře Novohradského, zbraň byla tenkrát očividně složená z nových či novějších dílů, dal jsem jí pro svou radost bukové pažbení + prodlužovací mezikus mezi zbraní a sklopku, kompenzátor od pana Zendla a světlovodná mířidla z Gunexpertu..., ale stejně někdy takzvaně ,,hermexefektila", sekal se občas náboj od všech výrobců před nábojovou komorou... Nechci, aby mě admin za domnělou reklamu nakopal do prd*ele, jen konstatuji svou zkušenost u mojí zbraně a trvalé vyřešení zmíněného hermexefektu. Nechal jsem si v Gunexpertu na FSN1 namontovat jejich modifikovaný přerušovač spouště (prý taky práce pana Zendla) a hermexefekt se od té doby již neobjevil. Ta sranda stojí sice (bez práce puškaře) asi šestnáct stovek, ale kdo si to nezvládne (jako já) vyměnit sám, tomu ty díly schopný puškař vymění během chvíle... Za ty peníze je lepší mít zbraň spolehlivou, než se dostat v nouzovém stavu do pomalu řešitelného problému s fatálními důsledky pro vlastní tělesnou schránku a řešenou bezpečnostní situaci...
Din

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#40 » úte 12. kvě 2020, 01:24

58 od STV mám, bohužel jsem jí moc netestoval, protože korona. Vzhledově ujde, doby uloženek jsou pryč, ale i tak nevypadá špatně, nenašel jsem tam nic vyloženě obouchaného, nebo vyběhaného. Zvenku vypadá dobře. V červnu s ní proženu pár stovek hlavní, tak se pak zkusím ozvat, jak na tom je...



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#41 » úte 12. kvě 2020, 07:04

Také souhlasím, CZ 858 tactical. Bez jediné závady a úplně nová z Brodu.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#42 » úte 12. kvě 2020, 08:36

V současnosti bude výběr limitován hlavně tím, co se na krámě sežene (eventuálně z druhé ruky), výběr už není takový jako dřív. IMHO si myslím, že pokud to není od pohledu šrot, tak všechny prodělávky vyjdou na stejno.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#43 » úte 12. kvě 2020, 09:48

Střelec píše:V současnosti bude výběr limitován hlavně tím, co se na krámě sežene (eventuálně z druhé ruky), výběr už není takový jako dřív. IMHO si myslím, že pokud to není od pohledu šrot, tak všechny prodělávky vyjdou na stejno.


To je právě ono - v obchodech skoro nejsou a bazarová nabídka je úplně marná. Co tak poslední cca 2 měsíce sleduju hunting právě kvůli kose, tak buď jsou to pušky osazené spoustou doplňků, které třeba já osobně nechci a stojí dost peněz, nebo pušky jen o 2-3 tisíce levnější než na krámě, což není tolik, abych si raději nevzal “funglovku” se zárukou z obchodu. Suma sumárum je na výběr prakticky jen mezi Gazelou a 5811.



Peca
Příspěvky: 33

Příspěvek#44 » úte 12. kvě 2020, 22:25

Ja v unoru kupoval od STV. Nejsem zadny znalec, z pohledu laika jsem kouknul na vyvrt a dalsi viditelne casti, nic zasadniho jsem nevidel, ze by bylo spatne. Po koupi mi ji zkouknul bratranec, ktery se vyzna vic a par 58 mu rukama proslo, byli jsme ji zkusit na strelnici (posledni vikend pred karantenou :-)) a slapala v pohode. Takze za me dobry, cas ukaze vic. Ale asi to stejne ted uz bude kus od kusu.

Odesláno z mého YAL-L41 pomocí Tapatalk



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#45 » stř 13. kvě 2020, 09:55

LDK: jo, stav je zalostny, a navic STV nasadilo ceny, protoze ty pekne z UB uz opravdu nebudou tak se z toho snazej vytriskat. A souhlasim, ze kupovat kosu za 20k protoze to ma "doplnky" to radsi pujdu do AR rovnou.
Peca: U STV me sere akorat to, jak to vozej v olejove lazni ... a ta jejich cerna barva. Lak co melo UB byl lepsi jak na pohled tak celkove na omak prijemnejsi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: pufik007 a 10 hostů