sa58 bez pístu?

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#16 » pát 22. kvě 2015, 11:13

Možná by bylo jednodušší vyrobit "dummy píst", který by se nepohyboval, jenom ucpával plynovou komůrku a bránil úniku spalných plynů. Nebylo by to tak elegantní jako zmíněný ventil, ale zase o dost jednodušší a obešlo by se to bez zásahu do konstrukce zbraně. Tím pádem i případných námitek policejního oddělení při obnově ZP...



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#17 » pát 22. kvě 2015, 14:04

Pokud zašprajcuješ píst o čelo závěru, aby nemohl couvnout, tak výsledná síla, ti bude ohýbat hlaveň směrem dolů. Tak praví Fyzika podporovaná matematikou. Tyto dvě vědy, se ještě nikomu nepovedlo ojebat. Ale když už to rešíte, (výsledná přesnost by mě zajímala a to VELMI) tak nejjednodušší je změřit průměr kanálku, vzít přiměřený závitníček, vypotvořit cca 8-10 mm závitu, v ondit tam červíka, pro sichr nasadit píst. (kdyby červík nedržel) a jeto. A kdo si to skusí, jako první ??? Tak nám pak poreferuje. Pepa.



kinght
Příspěvky: 24

Příspěvek#18 » pát 22. kvě 2015, 14:58

v kombinaci s prodlouženou hlavní by to bylo hodně zajímavé... ale zase na druhou stranu nevýhodou je taky použitý náboj 7.62 x 39 který neni zrovna na ,,odstřelovačské" použití vhodný ale v těch našich podmínkách a na to naše střílení proč ne :)

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#19 » pát 22. kvě 2015, 15:29

gastly: To mě nenapadlo, ale něco na tom bude. Ale někde jsem viděl zpomalené video, a ta hlaveň se při výstřelu vlní jak gumová i tak.
Třeba tady je kalach (SA58 na tom bude nejspíš podobně): https://www.youtube.com/watch?v=xeeeFxA_9nA



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#20 » pát 22. kvě 2015, 17:19

A nebylo by nejjednodušší a nejefektnější zkrátit pístu zadní část tak, aby neotevíral závěr, ale aby jinak funkce vpředu zůstala zachována? A třeba ještě podpořit kapku tvrdší pružinou imitující odpor závěru? Tím se dostaneme na normální tlaky, ale bez přebití, co?



kinght
Příspěvky: 24

Příspěvek#21 » pát 22. kvě 2015, 17:24

fixfokus píše:gastly: To mě nenapadlo, ale něco na tom bude. Ale někde jsem viděl zpomalené video, a ta hlaveň se při výstřelu vlní jak gumová i tak.
Třeba tady je kalach (SA58 na tom bude nejspíš podobně): https://www.youtube.com/watch?v=xeeeFxA_9nA


když si najdeš video na Streamu s pořadem ničení povoleno a podíváš se na díl o cz 805 jak tam střílí ve zpomaleném záběru tak to je fatalita na to nemá ani ten kalach :-D začíná to v čase 1:58 : https://www.stream.cz/nicenipovoleno/10 ... z-805-bren



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#22 » pát 22. kvě 2015, 22:40

Max tlak samopaláku je 3550 bar. Počítejme s půlkou. Na červík o ploše cca 2mm/2 to bude zhruba 35 kilo. To na 8mm závitu zvládne aj šufánková ocel. Na píst o ploše zhruba 100mm (teď nemám kde změřit tak odhaduju) to bude kolem1775 bar.teoreticky se kanálkem nestihne protlačit všecko, tak to vydělme 10 a furt zbyde 175 kilo. Nejjednodušší bude naládovat kosu a palec nestřílející ruky nechat v cestě napínacího bazmeku na závěru a dostaneme přesný hodnoty. To pero by muselo být fakt silný. Co se týká videí, tak by to muselo být točeno mnohem rychleji. Nás zajímá, co dělá hlaveň po dobu, co v ní cestuje střela. To že si po výstřelu zatančí, nám nevadí, pokud se zklidní, než se další střela rozjede. Trochu bude aj optické klam, něco jak když rozkýveš tužku a vypadáto,že se vlní. Ale to by museli poreferovat vzdelanější ve vědě optické a záznamové.

Uživatelský avatar
JaroslavAD
Příspěvky: 72

Příspěvek#23 » stř 27. kvě 2015, 20:05

Viděl jsem to vyřešené tak že na píst navlékl dvoudílný mezikus který se po nastrčení pístu utáhl zapžený o rám. Kopalo to jako kráva.Ale nevím co tomu říká vývrt hlavně ten je vypočítaný na určitou rychlost a sílu průchodu projektilu hlavní.Myslim si že dostává dost na pr...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#24 » stř 27. kvě 2015, 20:10

Vývrtu je to jedno, parametry v hlavni se nijak nemění. To množství plynů které ufouknou kanálkem je minimální.



hd1727
Příspěvky: 11

Příspěvek#25 » úte 9. čer 2015, 20:44

Jen tak pro zajímavost, opakovací SA 58 dělá CSA.



Igor1916
Příspěvky: 1

Příspěvek#26 » čtv 9. črc 2015, 11:28

Dobry den,potreboval bych poradit,omylem sem cistil svůj Tactical 858 a zapomel jsem vlozit pist a pruzinu pistu vystrelil jsem dve rany protože jsem si to neuvedomil a zaseknul se me zaver,proste se kousnul,je to něco vaznejsiho nebo se jenom zasekla nabojnice??Dekuji za radu :|



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#27 » čtv 9. črc 2015, 11:44

a) používej interpunkci. Kdo má v tom bordelu pak chytat význam vět.
b) jen ti to nepřetáhlo závěr a kousla se nábojnice. Docela hledím, že ti to přebilo aspoň jednou.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#28 » čtv 9. črc 2015, 11:57

Líbí se mi "omylem čistil"... Ale to nic... No.. nějak mi není jasné, že to vůbec přebylo... Uzamčení kyvnou závorou by se otevřít nemělo bez tlaku na nosič závorníku - závěr se otevírá právě posunem nosiče závotníku vzad, to nadzvedne závoru a tlakem na dno nábojnice už závěr i s nosičem závorníku pohybuje dále vzad.

Tak nějak si to představuju...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4569

Příspěvek#29 » čtv 9. črc 2015, 12:06

Carloss : jestli on neprovedl přebití po prvním výstřelu ručně a po druhém už mu to nešlo. Stejně by to měla být jen kousnutá nevyhozená nábojnice. Měl by se pán vyjadřovat jasněji.

Uživatelský avatar
JaroslavAD
Příspěvky: 72

Příspěvek#30 » pát 9. říj 2015, 18:17

Mosazná nábojnice od číny že?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ a 7 hostů