Porucha spoušťového mechanismu CZ- 858 Tactical

Samonabíjecí pušky


Massimo
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » ned 1. úno 2015, 17:00

Dobrý den,
měl bych dotaz k takovému problému se spoušťovým mechanismem u CZ-858. Problém je v přerušovači který po stisku spouště má tahat svým ozubem za spodní část záchytu úderníku, ale takto se nestane protože záchyt úderníku se na svém čepu mírně pohne do strany a tím pádem dojde k přeskočení a promáčknutí spouště na prázdno. Vlivem tohoto nedojde k uvolnění úderníku a potažmo k výstřelu.

Hlavní problém je ve vůli na čepu záchytu úderníku, protože záchyt úderníku se zde může mírně pohybovat do strany, takže nedojde k jeho zachycení výstupkem přerušovače. Ani doklepnutí čepu nepomohlo, proto nevím jak si s tím poradit.

Setkal jste se někdo u CZ-858 s tímto problémem, že by zbraň po natáhnutí nešla spustit z výše uvedeného důvodu?
Pokud ano, jak jste to řešili?

Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
maribor
Příspěvky: 35

Příspěvek#2 » ned 1. úno 2015, 18:35

Ano stalo a velmi mě už tato zbraň zklamala , že uvažuji o prodeji . Bohužel mám pocit , že tyto zbraně pro "civilní" a sportovní střelbu se už nedělají příliš kvalitně . Já ji měl ještě v záruce , tak prodejce ji musel poslat zpět do Uherského Brodu , kde ji za měsíc a půl (!) opravili . Sám to asi neopravíš , tak nějaký puškař či podobný postup jak jsem měl já...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#3 » ned 1. úno 2015, 18:43

za mesic a pul je to poruseni obchodniho a obcanskeho zakoniku a mas narok na odstoupeni od smlouvy

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#4 » ned 1. úno 2015, 23:10

Massi, ta závada se ti projevuje i při natažení a ne/spuštění "nasucho" (bez náboje, bez školního náboje) nebo jen při ostré střelbě po prvním samonabítí (2.výstřel už nevyjde)?



Massimo
Příspěvky: 3

Příspěvek#5 » pon 2. úno 2015, 11:00

Ta závada se projevuje i na sucho respektive, co jsem to zjistil, ani jsem na střelnici nešel. Stačí naprázdno natáhnout a už nejde spustit. Přišel jsem na to, že se zbraň musí otočit vzhůru nohama a mírně do strany s ní hodit, aby záchyt úderníku popojel do strany a mohl být zachycen přerušovačem. Ale byla to prekérka, když jsem to zjistil poprvé a zbraň díky tomu nešla rozebrat.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#6 » pon 2. úno 2015, 18:27

To je docela zásadní závada, 100% na reklamaci! Zbraň jsi kupoval jako novou nebo z 2.ruky? A to sis neměl možnost ji vyzkoušet, byť nasucho?



Massimo
Příspěvky: 3

Příspěvek#7 » pon 2. úno 2015, 21:53

Zbraň jsem kupoval před rokem v podnikové prodejně CZUB. Samozřejmě jsem si ji na sucho vyzkoušel a doposud jsem z ní vystřílel zhruba 1000 nábojů a tohle se stalo až teď.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#8 » pon 2. úno 2015, 22:37

Aha, takže v podstatě opotřebení provozem, zvětšení vůlí namáháním materiálu... tak to vidím já. Otázkou je, zda na to zbraň po relativně malém počtu výstřelů "má nárok" nebo zda je to nekvalitním materiálem či špatnou výstupní kontrolou (byla-li vůbec nějaká). Zde bych asi opravdu doporučoval reklamaci, resp. servis CZUB v rámci záruky - mělo by to asi být zdarma, ale to čekání... Nebo puškař, co rozumí Sa vz.58, ale zacvakáš to :-(



Open_Season
Příspěvky: 1

Příspěvek#9 » ned 15. úno 2015, 12:08

Dobrý den. Možná se pletu, a závada je jinde, ale podívejte se sem, jestli náhodou tady nebude řešení vašeho problému.
http://www.zendl.cz/index.php/produscts ... erusovacem



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#10 » ned 15. úno 2015, 21:20

Lidi, nestrašte mě. Já se právě chystám koupit Tactical v podnikové prodejně CZUB. Po tisíci výstřelech takováhle závada, to se mi zdá blbé... snad budu mít víc štěstí.



hd1727
Příspěvky: 11

Příspěvek#11 » stř 4. bře 2015, 11:55

Kupte si Gazelu ze Zeleného Sportu. U ní je kastrace provedena jinak a zatím podle všech ohlasů a zkušeností opravdu nehermexí!



a2190092
Příspěvky: 11

Příspěvek#12 » stř 4. bře 2015, 18:07

Gazela také hermexí.



Boleslav
Příspěvky: 5

Příspěvek#13 » ned 15. bře 2015, 22:14

Ta samá závada, nová zbraň po 100 ranách. Střelba v pořádku, ale po čištění při sborce po zmáčknutí spouště nesjel úderníka a jenom jsem procvakával. Vůle záchytu úderníku na čepu je asi 1 mm a čep v pouzdře závěru to samé. Když prudce natáhnu a vypustím, jde spustit, pokud pomalu tak ne a úderník zůstane viset, proto to asi nezlobilo při střelbě.



LukeB
Příspěvky: 2

Příspěvek#14 » ned 15. bře 2015, 23:25

Na mojí kose z Uh.Brodu to časem taky začalo dělat. Vyřešil sem to upravenou podložkou aby se záchytem nešlo pohybovat do strany. A od úpravy se to zatím neprojevilo... ;-)



paulus.u
Příspěvky: 71

Příspěvek#15 » úte 17. bře 2015, 13:39

já to měl po 500 ranách. když jsem mačkal spoušt, jen procvakávala, zatlačil jsem rukou čep na jednu stranu a držel a spoušt fungovala. Reklamace samozřejmě uznaná, ale trvalo jim to 1,5 měsíce a ve výsledku tam dali akorát podložku aby čep neměl vůle do stran...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Asfalt, Seznam.cz, sokar a 22 hostů