Sa vz. 58 - doplňky

Samonabíjecí pušky


Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#421 » pon 16. led 2023, 07:31

Vždyť je to úplně zbytečně vyhraněná přestřelka, kdy každá ze stran přehání to, k čemu došla z různých východisek. Navrhuj podívat se zpět, kdo první vynesl kategorický soud, ten se omluví, malinko couvne. Ostatní se taky omluví a malinko couvnou. Volný prostor mezi nechme jiným modelům a rážím, je jich taky dost.



ondra009
Příspěvky: 50

Příspěvek#422 » pon 16. led 2023, 12:30

Primary Arms Prism Scope GLx 2x ACSS CQB 7,62

Jak rychle se za to sklada, nez najdu relief? Predpokladam, ze je to rychlejsi nez za nejakou optiku s velkym zvetseni, ale jak je to v porovnani s red dotem?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#423 » pon 16. led 2023, 13:02

b_ad_a píše:Héfaistos:
s tou optikou spokojenost? Je to zatím můj favorit (tedy ve verzi 3x) na plánovanou AR15.
Moc jich u nás není v oběhu zatím.

Ta verze 3x je zastaralá (relativně), ty 2x jsou nejnovější (mají např. automatické zapínání pohybem atp.), společně s 1x cyclopy. Já mám ty GLx 2x jak na kose, tak na AK47 a dokonce ve verzi 9mm i na CSV-9 a spokojenost maximální (u kalachu je schopnost optiky větší jak schopnost hlavně, ale mám vystříleného Bulhara. ;-) )

2 ondra009 - když se naučíš trefit ten oční reiéf (předpokladem je vždy správně nastavená pažba), tak je to rychlé dostatečně. Ale chce to prostě o něco víc tréningu než kolim. A taky si zvyknout na koukání oběma očima s tím, že mám na jednom 2x zvětšení. Na druhou stranu je s tou 2x prismou člověk o trochu přesnější než s kolimem. Nicméně nedá se to prostě úplně srovnávat.



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#424 » pon 16. led 2023, 14:56

Díky za info, v habrestu předpokládám je možné si všechny typy odzkoušet..? Např. třeba ten zelený retikl by nemusel být vůbec špatný...



tmx0152
Příspěvky: 20

Příspěvek#425 » čtv 4. kvě 2023, 13:42

Ahoj, prosím máte někdo zkušenost s taktickou montáží TM 58 od Navratil Arms? Je to kus Picatinny lišty, který se dá namontovat napevno na základnu hledí. Přijde mi to jako zajímavé řešení upevnění kolimátoru na kosu, ale nikdy jsem to v reálu neviděl a ani nezaznamenal, že by o tom někdo mluvil v Sa 58 skupinách/fórech. Tak si říkám, v čem je háček...



pepanoha
Příspěvky: 1

Příspěvek#426 » čtv 4. kvě 2023, 18:30

Ta montáž je ok. Tady se můžeš podívat jak to vypadá https://youtu.be/OLcIzPFQESI?t=1619
Chvíli jsem ji měl, ale nakonec mě osobně nevyhovovalo umístění. Jediná zrada může nastat pří sundávání předpažbí. Takže pak osadit něčím malým nebo použít rychloupínací QD mount.



tmx0152
Příspěvky: 20

Příspěvek#427 » pát 5. kvě 2023, 08:00

pepanoha: Děkuju moc - za video i osobní zkušenost. Tohle video jsem viděl, když vyšlo, ale úplně jsem na něj zapomněl :)



ondra009
Příspěvky: 50

Příspěvek#428 » ned 16. črc 2023, 19:38

Ma sroub sklopne pazby nejaky standardni metricky rozmer? Diky



ondra009
Příspěvky: 50

Příspěvek#429 » sob 5. srp 2023, 09:29

Tak je to M12x1, kdyby to nekdy nekdo jeste hledal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů