Sa vz. 58 - doplňky

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 15. bře 2010, 07:58

Protože tu toto téma ještě nemáme, tak to načnu (tedy kromě optik, ty patří samozřejmě vedle).

Neviděli jste někde za rozumnou cenu Galil pažbu na kosu? Bohužel, vše co jsem našel má značně přemrštěné ceny...



Wojtyla
Příspěvky: 44

Příspěvek#2 » úte 20. dub 2010, 18:47

nejlevnější jsem našel na izraeliweapons za 290$

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 20. dub 2010, 20:37

Já ji tam vidím pouze za $328. I tak mi to přijde přemrštěné za kus ohnuté trubky...

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#4 » čtv 20. kvě 2010, 18:52

Pořídil jsem si svou první 858 a dnes jsem si s ní byl zastřílet. Užil jsem si to parádně, jen se mi moc dobře nedržela tovární pažbička. Potřeboval bych asi o fous delší.

Nemáte někdo zkušenosti s aftermarket kousky, které se prodávají třeba na sa58.cz? Byl bych rád, kdyby mi mohl někdo nějakou doporučit. Předem díky!

Uživatelský avatar
MarekS
Příspěvky: 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 20. kvě 2010, 19:47

Já mám taky 858 s doplňky FabDefense ale pažbičku sem si nechal poradit tuhle http://www.sa58.cz/products/pazbicka-458/ mám jí tam je to jako na M4 akorát bez výstupku na rozdělení prstů je delší a drží se parádně a sedne tam jak ulitá.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#6 » čtv 20. kvě 2010, 21:15

já mám na své kose od arsenalu a jsem s ní spokojený. je fakt, že v době, kdy jsem ji pořizoval nebyl takový výběr jako dnes. foto je v sekci "fotky našich zbraní" momentálně poslední stránka.

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » sob 22. kvě 2010, 12:43

Taky mám novou 858 necelý rok, taky sem s ní velmi spokojen, ale u mě drobet klechtá podpažbí.
-> jakde: Na zdi mi vísí ještě znehodnocená 58ka, a když jsem jednou z nudy zkoušel odšroubovat pažbičku, tak pak byla sranda jí dostat zpátky:)
Zajívavý je, že u tý znehodnocený se nic nehne. Všchno pevně slisováno - jak pažbička nadpažbí i podpažbí. Si tenkrát soudruzi asi dávali práci, nebo ten kdo jí měl jako služební zbraň si jí doupravil. :)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » ned 23. kvě 2010, 11:12

Možná z ná prostě nebylo tolik stříleno (či vůbec), tak je ještě v továrním stavu, zatímco tvoje už se střelbou trochu vyklepala.
Já pohyb podpažbí značně omezil tím, že jsem do problémových míst, kde jsou vůle, nacpal cca půl (podélně, samozřejmě) špejle. Při nasazování to pak chce trochu síly, ale drží to celkem fest.



LudoGS
Příspěvky: 26

Příspěvek#9 » stř 28. črc 2010, 21:20

Dneska jsem pořídil 58čku (FSN 01), je na ní už komp od p. Novohradského a kamen na boku, ale jelikož jsem stále začátečník netuším pro jaké montáže se hodí. Poradí mi někdo podle fota?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



LudoGS
Příspěvky: 26

Příspěvek#10 » stř 28. črc 2010, 21:33

A ještě jedna otázka, jak se demontuje podpažbí?

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#11 » čtv 29. črc 2010, 06:56

Z boku u pouzdra je kolík který se vytluče a předpažbí se vyklopí dolu a vytáhne.



LudoGS
Příspěvky: 26

Příspěvek#12 » ned 1. srp 2010, 18:05

Díky za odpověď ;) Tak určení lišty už znám, je pro optiky POSP s montáží SVD, ale je nízko a optika se tam nevejde kůli diodě přisvícení osnovy, neporadil by někdo jak to elegantně vyřešit, aby šla nasadit optika?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pon 16. srp 2010, 01:24

Dělá (a prodává) se někde sklopková redukce z kosy na ar15 pažbu? To pak přeci jen zvětší výběr...

Uživatelský avatar
Vik
Příspěvky: 13

Příspěvek#14 » pon 16. srp 2010, 12:55

Kosu nemám, ale narazil sem na to, když sem hledal nějaký věci pro svou ARinu. Utkvělo mi to v paměti zejména kvůli ceně...

Komplet bez absorbéru

S tlumičem rázu, holá "buffer tube", pažbu si vybereš dle chuti, akorát je nutné si zjistit jestli je to mil-spec, nebo comercial průměr.

A s předchozí rovnou i s pažbou

Ze zahalu by to šlo asi levnějc, předpažbí na ARinu v tomhle obchodě, bylo taky o litr a něco dražšší...
Ale stejně, na to aby to byla sklopka mi to přijde strašně masivní, to už by bylo lepší nějak doma překopat ACE pažbu jak to udělal QNX na střelectví...

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » pon 16. srp 2010, 12:59

Právě ICE pažbu bych rád, ale aby to zůstalo jako sklopka. Dávat na kraťas pevnou pažbu prostě nechci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 5 hostů