Sa vz. 58 - doplňky

Samonabíjecí pušky


sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#331 » úte 18. srp 2020, 06:05

Zdravím. Co říkáte na toto? Cena příznivá a o kvalitě nevím. máte někdo zkušenosti?
https://www.airsoftguns.cz/ris-kryt-zaveru-pro-sa-vz-58-hladky-retro-arms



LDK
Příspěvky: 112

Příspěvek#332 » úte 18. srp 2020, 07:59

Když jsem koukal po krytu závěru, tak mi všichni tvrdili, že nástřel udrží jen Zendl, ale ten je dost drahý.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#333 » úte 18. srp 2020, 08:59

nejde ani tak o "nástřel udrží", jako spíše "lze spolehlivě nasadit do stejné polohy" - osobně mám s Retro Arms/GunDocthor dobrou zkušenost s nadpažbím i podpožbím, ale kvůli nutnosti dobastlení vodičů pružin bych u krytu závěru volil raději RRArms: https://www.rrarms.cz/zakaznici-z-ceske ... yt-zaveru/

...a kdyby mi šlo o cenu (nebo váhu), tak raději dám kolimátor na nadpažbí (třeba právě GunDocthor)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#334 » úte 18. srp 2020, 10:16

Já bych raději koupil za poloviční cenu šutr s boční montáží od CSA a už nikdy neřešil otázku typu udrží/neudrží,půjde/nepůjde nasadit do stejné polohy apod.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#335 » úte 18. srp 2020, 11:29

šutr s montáží má MOC 2500,- a se šikmou pažbou to bude vysoko (imho), ale jinak jo, bylo by to bez obav o nástřel



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#336 » úte 18. srp 2020, 12:22

Ja jsem spokojen s RR Arms zadnim railem. Puvodni kryt s pruzinama zustava a nasazuje se neomylne do stejny polohy, jinak to ani nejde nasadit.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#337 » úte 18. srp 2020, 19:43

Taky plánuju RR Arms koupit. Takže říkáš že OK? Jak dlouho ho máš, resp. kolik sundání/nandání absolvoval bez nutnosti nového nástřelu?



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#338 » stř 19. srp 2020, 07:21

bitkar píše:Ja jsem spokojen s RR Arms zadnim railem. Puvodni kryt s pruzinama zustava a nasazuje se neomylne do stejny polohy, jinak to ani nejde nasadit.

To nemusíš sundat starý kryt pružin?
Jo a někde jsem četl, že kolimátor na nadpažbí umožňuje střílet rychleji, ale vzadu zase krapet přesněji. Je to možné?



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#339 » stř 19. srp 2020, 08:16

tady je zajímavé video, třeba někomu pomůže s výběrem doplňků: https://youtu.be/OLcIzPFQESI



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#340 » stř 19. srp 2020, 10:56

Vpredu mi prijde ze koukate zbytecne pres mensi pruzor (jakoze cokoliv dal od oka je opticky mensi), takze se ochuzujete o plochu, na kterou muzete promitnout tecku. Za me ideal bliz k oku. Ale co komu vyhovuje.
Ten kolimator se nehne z primcipu. Vzadu sedi na prodlouzenym cepu (soucast baleni), po stranach se drzi packama ramu za tu rimsu a stranove ho taky dotahnete dvema sroubama. To nema kam se pohnout.
Celej origo kryt s pruzinama zustava a RRarms kryt je pres nej. Kdykoliv to jde sundat bez nastroju. Za me skvelej produkt.
Jedina nevyhoda tohohle systemu je, ze je to mirne vyse nez ostatni. Ale to u me nicemu neva. Snad jen kdyby nekdo chtel dat kolimator dopredu a na zadek chtel zvetsovak, tak to asi bude v jiny vysce.
Origo miridla lze pouzit, je tam drazka v picatiny railu, kde je to akorat tak tak videt. Takze rail je vlastne ve vysce miridel.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#341 » stř 19. srp 2020, 12:36

Mac.42 píše:šutr s montáží má MOC 2500,- a se šikmou pažbou to bude vysoko (imho), ale jinak jo, bylo by to bez obav o nástřel


Před x lety,kdy jsem to řešil stál ten šutr kolem 700,- a šikmá boční montáž ta nejnižší cca 1300,- asi už to taky podražilo,ale furt je to rozdíl víc než markantní.
Vysoko to není,ta jejich nejnižší šikmá montáž vychází těsně nad kryt a vím,že s nízkým kolimákem to padlo přesně do oka i se sklopkou,nevýhoda je,že se montáž musí sundat z šutru kvůli sundání dust deklu,ale jak čtu ty obřady se sundáváním těch railovaných deklů,tak boční montáž je zlatá a hlavně drží,kolimák určitě 100% a větší optika,která by se musela po sundání/nandání beztak dokliknout jako každá, by tam stejně nešla dát,na to je to moc vzadu,nějaká PU 3,5x asi v pohodě. Ale samozřejmě doba jde kupředu sto lidí,sto chutí,já bych dnes nevolil jinak a šel opět do osvědčeného šutru s montáží,ale nutit nikomu nic samozřejmě nemíním :D



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#342 » pon 24. srp 2020, 09:39

vyřešil jsem to krytem od retroarms a v sobotu jsem nastřeloval kolimátor. Měl jsem k dispozici jenom čtyřicetimetrovou střelnici. Než jsem to dohnal do terče, tak byla docela zábava)) Nicméně jsem byl překvapený a to příjemně. Střílel jsem po dvou ranách v sedě s oporou a zásahy se dotýkaly. Po tom, co zde někteří o vzoru píšou, jsem čuměl jak tele, co tak stará puška a podle některých zastaralý krám dokáže.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#343 » pon 24. srp 2020, 21:17

Zkus to na 100m a potom pošli nástřel ;) Na 40m se dají dělat slušné(v rámci možností) grupy i škorpíkem z ruky s oporou



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#344 » úte 25. srp 2020, 07:38

Až nás pustí na naši novou stometrovou ve Svitavách, tak pošlu))



MilanCama
Příspěvky: 36

Příspěvek#345 » ned 13. zář 2020, 22:45

Ahoj, takhle jsem si udělal kosu, třeba se to taky bude někomu takto líbit. Není to to nejdražší, co na ní existuje, ale takhle mi to po několikerých výměnách skoro všech komponentů nakonec vyhovuje. Ještě jsem upravil ten držák svítilny, ale to už na fotce není.
Kompenzátor je Zendl, nadpažbí CSA, podpažbí Arsenal, takt. rukojeť IMI, zásobníky FAB, kryt závěru KingGun, kolimátor VOMZ Pilad (průhled na mechanická mířidla je), pažbička FAB, pažba výsuvná CSA. Pažbu jsem dal kvůli jejímu menšímu sklonu oproti FAB (kterou jsem tam měl taky), nebo klasické, abych se dostal očima lépe na kolimátor. Kdybych dal rovnou v ose, neviděl bych zase do mechanických mířidel, je to tedy takový kompromis. Nu a pak mám ještě alternativu (co kdyby) s plechovým klasickým krytem závěru a sklopnou pažbou a s tou jsem si vyhrál (rozebral, vylouhoval, nastříkal černou práškovkou, vypekl a opletl parkakordem, je ho tam 3,5 m). Svítilna je se stroboskopem Nitecore 800 lumenů.

Kosa.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti