Sa vz. 58 - doplňky

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#361 » čtv 8. říj 2020, 10:27

Pažbu tam taky třeba nemusíš mít vůbec.



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#362 » čtv 19. lis 2020, 14:56

Je to vlákno o doplncich tak sem dam jeden perfektní. Podobny jsem v tuzemsku neobjevil tak treba to nekomu pomuze pri ladění. Řeč je o nadpažbí. Krátký úvod. Poladil jsem si 58 k obrazu svému. (levák,malá dlan,solidní kolimátor vpředu kde to mému oku lépe vyhovuje,udržet kompaktní rozměry) překvapilo mě ,kolik věcí jsem hledal po světe nebo nechal vyrobit. Holt trh je malý a je na něm jen pár značek. chápu. základ CSA 7,62 . upravy : sklopka aggressor na levou stranu. trubka vyměněna za snížený profil o 6mm aby bylo vidět na pevná miřidla. pažbicka arsenal ok. s talon gripem naprosto super , ten pomohl i na podpazbi. kolimator sig sauer romeo 4T (spicka a kompaktní), Muzzle Brake/flash Hider brakeout 2.0 strká zendla do kapsy.
ale to co bych chtěl doporucit vsem je nadpazbi s ultra nizkym profilem . a hlavne nehybe se ani o fous a sunda se bez naradi. zadny imbus, sroub apod. proste cep jako origo.(dodelanej vetsi prumer,ale funkce jako origo. to tu nidko nedela. je to jednoduse genialni a genialne jednoduche. vsimnete si 4 malych imbusu na dostelovani.
dalsi vyhoda kterou u 58 v cesku nevidim je pritom zaklad z lexikonu strelce. tím je poloha kterou zaujmete pri strelbe.
drilujete aby i o pulnoci bych uchop stejny. oko na jednom miste. pak se sunda optika a polohu na pevne musite menit o xy centimetru vyskove. drilovali jste zbytecne. nekdo neresi , nekdo resi. ne nadarmo se kolimatory davaji se zaloznima miridlama na full coovitnes nebo 1tretina ze? s timto nadpazbim a nizkou montazi se dostavame uplne jinam nez dostupnych u nas. s opitkou i bez stejna nebo skoro stejna poloha pri zaliceni.
tedy nebudu dele napinat. vyrobil CNC warriors (USA) mohu jen doporucit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#363 » sob 21. lis 2020, 05:06

Zajímavá kombinace,jistě ne levná. Na tom nadpažbí se mi ale osobně moc nelíbí systém té hlavní aretace čepem.....vepředu ty červíky vymezující vakl vůči násadci jsou OK, ale proboha, proč někdo už konečně nevymyslí nějaký beznářaďový aretační systém, který dává opravdu 100% jistotu nezměněného nástřelu při častém sundávání. Napadá mě aretace na kolíkovou díru přes pozvolné konusy s rychlodotahovákem nebo přes aretované kuličky s nějakým ručním dotahovákem. Furt to bývají nějaké červíky nebo imbusy apod. kde je mi osobně mnohem sypatičtější boční lišta,což je zatím pořád ta největší jistota. Existuje nějaké nadpažbí s rychloutahovákem,které má 100% vyřešené zajištění nástřelu dejme tomu ,že se to nepohne ze stolice ani o píď na 100m po třeba 50 sundáních?



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#364 » sob 21. lis 2020, 20:25

samozřejme boční lišta je jistota,ale je velká skupina lidí (i já) ,kterým kolimator ,,blízko,, nevyhovuje. Osobně na to špatně vidim. A my potom musíme jít ,,přední,, variantou hledanim funkcního kompromisu. Takovou věc co popisuješ by byla super ,ale nikdo to nevyrobil asi ani nevyrobí. Strávil jsem mnoho dní hledáním po celém světe neceho funkcního. velmi zajimave veci maji tyto tri tuneri (bonesteelarms, cncwarriors, stormwerkz)
kazda 58 je malinko jina rozmery jak vime a zadne predpazbi dokonale nemuze pasovat na vsechny. tato varianta ma aspon sanci se tomu priblizit.
Nasadit, dotahnout 4 červíky . zalepit je cervenym loctite a je napasováno na jednu 58. pri prohození by samozrejme nefungovalo. Dale nutno vysoustružit nový cep. Originál je 5mm a otvor je 5,15.Tam je vakl daný. Takže ruční pasování,ale pak to jde. Moje se prostě nehne nikam . kdyby to u mě nefungovalo nedělal bych tomu reklamu.
p.s. ta uprava byla draha to je pravda :)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#365 » sob 21. lis 2020, 21:00

Díry v tom nadpažbí jsou kolik? Těch 5.15? A čep? Vypadá to fakt moc dobře.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#366 » sob 21. lis 2020, 21:12

Skvele predpazbi maji v GE
http://m.sa58.cz/products/duralove-predpazbi-expert/
Na kratasa pouzivam jiny model, drzi na uchytu pro bodak
Sundavaci zas tam daci bez vaklu



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#367 » ned 22. lis 2020, 00:06

ano. gunexpert spica. asi nejvetsi nevyhodu u nej vidim ze se musi poridit jako celek . podpazbi-nadpazbi. samotne nadpazbi nelze dat k nejakemu co uz mate nebo mate oblibene. jeho kvality urcite nezpochybnuji.
na otazku ohledne montaze zde par fotek.....sipky ukazuji stelovaci sroubky. a jedna fotka s cepem ukazuje proc se musi u 58 z tovarny viklat a je lepší vysoustružit čep o větším průměru.
a jedna fotka nízké nadpažbí vs průměrně vysoké.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#368 » pon 23. lis 2020, 10:19

jinak nízké napažbí dělá také retroarms/gundocthor (ale zdá se, že je tak o 2mm výše):
https://www.gundocthor.cz/vz58/cnc-dura ... vz58-typ-b



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#369 » pon 23. lis 2020, 18:26

Hm......ty přední červíky dobrý,tam jde jen o to, aby to bylo na fest v těch kolejničkách, ale to hlavní, ten zadek by vyřešila nějaká účelnější aretace, třeba nějak přes ty kuželíky jak jsem psal......to by bylo orientováno vždy přesně na díru a odpadly by ty zadní červíky,bylo by to vždy opakovatelné a bez rizika vyvaklání se časem. Zkusil jsem udělat nějaký náčrt, co mě zrovna napadl, určitě by to chtělo ještě zjednodušit a dovést k dokonalosti-třeba přes pružinu aby se to nepovolovalo atd., ale pro pochopení principu to stačí. Na tom tvém předpažbí je super to,že je nízko-to je málokteré, pokud vůbec nějaké. Mínus je ta zadní aretace, která se musí upravovat na konkrétní kus extra výrobou čepu. Mohli to trošku dotáhnout dál...

Obrázek Obrázek



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#370 » pát 4. pro 2020, 12:47

Vážení kolegové, podělím se s Vámi o zkušenost s používáním krytu/nosiče pružin s railem Kinggun. Koupil jsem ho zhruba před dvěma a půl lety a za tu dobu kosou prohnal něco přes dva tisíce, možná ke třem tisícům nábojů. Po posledním střílení jsem si však všimnul, že se mi vytvořily dvě příčné praskliny vedoucí od railu dolů na obou bocích v místě, kde se zadní část spojuje a jsou zde připevněné trny pružin.
Za tu cenu jsem zklamaný. Nevím tedy, jestli gun expert používá lepší materiál, nicméně i z uživatelského hlediska je otrava pokaždé kryt závěru sroubovat, nehledě že už se mi párkrát stalo, že se mi při střelbě jeden nebo druhý šroub vyklepal.
Až budu doma, přidám snad i nějaké fotky.



LDK
Příspěvky: 112

Příspěvek#371 » úte 29. pro 2020, 16:00

Uvažuji, že bych si na kosu pořídil kryt závěru od RR ARMS a nějaký kolimátor (zatím to vypadá na Holosun 510C). Slibuji si od toho alespoň lehké zlepšení přesnosti střelby, protože přes železa z dlouhé střílím ne moc dobře a větší pohodlí střelby. Jen jsem se chtěl ujistit, zda při použití tohoto krytu už kolimátor není příliš vysoko. Nikdy jsem to v reálu neviděl a výška standardních mířidel mi připadá “tak akorát”.



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#372 » úte 29. pro 2020, 19:17

Bude trochu výš, ale mířit se dá celkem slušně i s orig pažbou. Já mám Vortex Spitfire 3x na krytu pružin GunExpert (Zendl) ale pažbu mám inline na trubkovém modulu také od GE. Původně jsem tam měl Eotech a tu plastovou sklopku Arsenal. Nákladově už je to dost vysoko, ale AR-15ku (syn má VARku) stejně nepřestřílím. .. ;-)



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#373 » pát 1. led 2021, 16:54

Zdravím střelci. Mám dotaz, Jak je to s náhradními díly? Závoru koupím normálně, zápalník s úderníkem také, ale závorník ne? Na webu s náhradními díly ho prodají jen na zbrojní licenci. Dík za odpověď.



hodme
Příspěvky: 9

Příspěvek#374 » pát 8. led 2021, 19:10

Máte někdo nějakou boční montáž? Můžete dát nějaké reference.?. Nemám se koho ve svém okolí zeptat...



no_gold
Příspěvky: 7

Příspěvek#375 » pát 8. led 2021, 21:29

Já mám boční montáž. V začátcích jsem si myslel, že s kolimátorem dosáhnu lepší přesnosti než s mířidly a nechtělo se mně moc investovat. Montáž mám nízkou od CSA. Sedí tam dobře, ničemu nevadí. nechal jsem si ji napasovat u profíků.
Nicméně na mířenou střelbu jsem čase bez problémů dosáhnul stejného výsledku i s klasickými mířidly. A i ta nízká montáž je na mně přece jen dost vysoko -naštěstí mám pažbu s lícnicí.
Takže montáž s kolimátorem tam montuji jen když někoho beru na vyzkoušení střelby.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 8 hostů