Sa vz. 58 - doplňky

Samonabíjecí pušky


Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#391 » pát 22. črc 2022, 20:54

Už se tu někdo setkal s vnitřní korozí na zendl kompenzátoru?? Jak jste se jí zbavili?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#392 » pát 22. črc 2022, 21:50

Jo, stačí vymáchat v odrezovači a po čištění/střelbách lehce namazat. Sice zešedne, ale od té doby mám pokoj.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#393 » ned 14. srp 2022, 06:41

Máte někdo zkušenosti s tímhle podpažbím? Prošel jsem to tu, ale našel jen pár postů kde se chválí po pár ranách a tak dále. Nicméně mám obavu, že to bude kolem gasblocku neudržitelný kvůli teplu při delší střelbě
Obrázek

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#394 » pon 15. srp 2022, 08:26

při 300 ranách za půlden je to teplý, ale nenapadlo mne o tom uvažovat jako o problému... (zvlášť s rukavicema)

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#395 » pon 15. srp 2022, 12:55

Idahou píše:...při delší střelbě...

Tohle je silně závislé na tom, jak kdo vidí "delší střelbu". Někdo to má třeba jako vypráskání 150 ran (5 zásobníků) prakticky nepřetržitě (krycí palba), někdo to má 300 ran za půl dne. V prvním případě to bude neudržitelné a to možná ani v rukavicích, v tom druhém se to sice ohřeje, ale až tak velký problém to nebude. Cokoliv mezi tím je pak loterie závislá i na spoustě dalších vlivů - např. i takových drobnostech jaká bude venkovní teplota, jestli zbraň bude ležet na slunci či ve stínu (ono se to nezdá, ale i to je poměrně zásadní - cokoliv kovového se dokáže v létě na sluníčku slušně rozpálit ani se z toho nemusí střílet) atp.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#396 » pon 15. srp 2022, 20:31

Mě stačí osobní zkušenosti v rámci "více jak několik málo ran", podobně jak napsal Mac
Dík



indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#397 » ned 8. led 2023, 20:15

Ahoj, řešil jste někdo termovizní zaměřovač na kosu ? Pokud ano, jaký a kam jste ho umístili. Jestli na kryt závěru nebo nějakou boční montáž kvůli velikosti. Nyní mám kolimátor na předpažbí, ten bych chtěl nějakým způsobem zachovat ( např na 45' )



FájfSevn
Příspěvky: 33

Příspěvek#398 » sob 14. led 2023, 16:45

Měl bych dotaz ohledně unašeče mušky. Plánuji koupit kosu a všiml jsem si, že některé kosy mají mouchu krytou a jiné otevřenou ve stylu AK. Na tom se pozná rok výroby nebo co? Díky



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#399 » sob 14. led 2023, 17:57

Na kosu sa v dnesnej dobe uz vytoto. AR-15 je odpoved. S kalibrom 7,62 to bude coraz horsie a horsie a kosu z novovyroby nekupis. Ulozenky neexistuju.



FájfSevn
Příspěvky: 33

Příspěvek#400 » sob 14. led 2023, 19:41

Machead píše:Na kosu sa v dnesnej dobe uz vytoto. AR-15 je odpoved. S kalibrom 7,62 to bude coraz horsie a horsie a kosu z novovyroby nekupis. Ulozenky neexistuju.


Já mám víc zbraní ale v podstatě střílím jenom z AR-15 takže vím co mám očekávat. Beru to spíš jako doplněk k AR. Úloženky samozřejmě jsou i když jich je málo.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#401 » sob 14. led 2023, 20:00

Ziadne realne ulozenky uz nie su, ak sa ti to niekto snazi predat tak klame.
Moc si od kosy neslubuj - je to za zenitom. Ak uz sa rozhodnes pre nu, nechaj ju v povodnom stave. Tym ze na nu nahadzes blbosti v cene vacsej nez je hodnota kosy z nej lepsiu pusku neurobis. Zial cena streliva hovori proti vsetkemu v 7,62x39. A bude to uz len horsie a horsie. .223 si prebijes kedykolvek a kto sa zasobil, striela za zlomok tooh co stoji dnes 7,62.

Hlavne v panelakovom byte to cistit po kazdej strelbe korozivnym strelivom je o hubu. A rozhodne to cistit musis.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#402 » sob 14. led 2023, 22:07

Ale no tak.. čištění je stejné jako u jakékoli jiné. Důležité je čistit co nejdřív, ideálně prošplíchnout ještě na střelnici před odchodem (stačí i obyčejné WD40 jak tu bylo ukázáno před časem v testu). Náboje jsou i po zdražení pořád ještě levnější a výměnou doplňků z toho lze udělat obstojně uživatelsky přívětivou zbraň, navíc se sklopkou, kterou žádná klasická AR neposkytne. Na druhou stranu všechny nově vyrobené jsou docela drahé a po dalším ověšení doplňky je cena už docela vysoko, ale pořád levněji než jinde. Nicméně souhlasím s tím, že na hlavní střílení to v dnešní době už moc není a do budoucna budou náboje 7,62x39 jen dražší. (ale co zlevňuje).

Ještě k té mušce, nevím to jistě, ale co jsem si všiml tak je to nejspíš podle původních výrobních sérií a možná i toho jak to u předělávek vzali kde do ruky. Detaily ale nevím.



FájfSevn
Příspěvky: 33

Příspěvek#403 » sob 14. led 2023, 23:01

Díky, napíšu to asi takhle, když můžu běžně dávat za náboje .223 13,- Kč tak myslím že kosa mě nezrujnuje. Nepřebijím, na to nemám čas ani chuť. Střílím pro radost, zatim mířenku, časem bych chtěl nějaký kurz, asi od HT. Beru tu pušku jako doplněk jelikož 7,62 už pušku mám a pravda je, že s AR se to srovnat nedá v ničem. Určitě mě ale ovlivňuje i to, že je to česká zbraň. Mám rád české věci. Ale zase ne všechny české/československé zbraně bych si koupil.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#404 » sob 14. led 2023, 23:16

Machead píše:...Moc si od kosy neslubuj - je to za zenitom. Ak uz sa rozhodnes pre nu, nechaj ju v povodnom stave. Tym ze na nu nahadzes blbosti v cene vacsej nez je hodnota kosy z nej lepsiu pusku neurobis...


Ale ale... Urobíš.

Mezinár. pistolák - 20 ran na 100 m. Střelivo Barnaul 123 g. V sedě s oporou (z bagu). Optika Primary Arms Prism Scope GLx 2x ACSS CQB 7,62 na krytu od Zendla:

IMG_20220126_105433.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KapitánPacička
Příspěvky: 297

Příspěvek#405 » ned 15. led 2023, 00:12

To jsou ale blaboly, 58ka je sice v nekterych smerech zastarala, ale pokud se na ni da treba slusny kolimator, tak se jeji bojova schopnost velice posune kupredu. Navic, jestli se jedna jeste o poctivy kousek, tak ten jen tak clovek neustrili. Navic je spousta testu, kdy 7,62x39mm s prehledem valcuje 5,56x45mm. Takze bych to urcite nevidel tak, ze je 58za zenitem.
Co se tyka kupovaneho zcivilneneho vojenskeho streliva, tak je porad 7,62x39mm levnejsi.

Héfaistos: Tak ten terc, je opravdu luxusni.

Machead: Tvl, ty jsi asi upadnul. Nemuzes srovnavat prebijenky, vs kupovane origo. To je preci nesmysl. Jako jabka a hrusky, pocitat ;) Porad cena hovori jasne, 7,62x39 sezenes levneji.
A ten dalsi blabol o cisteni v panelaku, no ja ti nevim :lol: Nejak jsem si u cisteni 58my nikdy nevsimnul, ze by vyzarovala radioaktivni zareni, a musel bych to cistit ve specialni komore, ve specialnim obleku :twisted: Takove rady co tu pises, hovori celkem jasne, o tvojich znalostech :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Enderein a 7 hostů

cron