Sa vz. 58 - doplňky

Samonabíjecí pušky


wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#286 » sob 22. úno 2020, 18:41

Máš to fakt pěkný, přitom funkční, praktický, pažba v ose, dlouhý podpažbí, zachovaná štíhlá linie, za mě palec nahoru :)



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#287 » sob 22. úno 2020, 19:55

jo tak tahle úprava je moc povedená

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#288 » ned 23. úno 2020, 12:09

Asghaad -
tak to vypadá taky pěkně. Asi nejvíc se to blíží té vyhlédnuté pažbě.
Mám sa 58 už pár let, ale nepořizoval jsem si ji, abych ji hned tunil, ale abych si ji užil v originále. Postupem času však dostala jiný řemen a ručku. Mám na ní i kolimátor Vortex Sparc AR Red Dot. A ten je trošku výš, takže sonduju co je na trhu s rovnou pažbou. Většina pažeb je šikmých, což nechci.
Kolik tě ten komplet (pažba + ten adaptér) stál ?



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#289 » ned 23. úno 2020, 14:55

adapter stal 2399 (RS Regulate VZ.58 ZHUKOV-S STOCK ADAPTER), pazba 3205 (MAGPUL YUGO AK ZHUKOV-S STOCK FOLDING BLK - bacha delaji dve verze, jeden pro klasicke AKM druhy pro "Yugo pattern" na ktery je i ten adapter) prez Brownells s tim ze na dodavku sem cekal cca 2 mesice protoze to maji jen an objednavku a nenasel jsem nikoho jineho kdo by to sem dovazel, popr ceskeho sikulu ktery by to obslehl a udelal u nas :)

jinak pazba je solidni ani se nehne narozdil od vykvrdlane AR zasunovacky co tam byla pred nim, ale na druhou stranu zamek je v polymeru ne v kovu, me osobne to nevadi nehodlam pusku pouzivat jako kyj, ale jak si sam psal hledas neco v kovu - ja se spis drzim toho ze pazba je solidne hodnocena, od zname znacky ktera ma svou reputaci a kdyz budu chtit nahradu sezenu do tydne i u nas, jedine selhani co sem nasel bylo kdyz typek v mrazu nechal pusku den lezet pod snehem a pak se snazil nohou otevrit primrzly zaver na AKcku ... a strasne se divil kdyz to polymerova pazba neustala xD )

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#290 » ned 23. úno 2020, 22:51

Mam GE sklopku a jsem spokojeny, drzi pevne, kloub ocel na ocel
http://m.sa58.cz/products/sklopny-pazbovy-modul-expert/



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#291 » pon 24. úno 2020, 08:49

Přes ty pažby v ose se ale nedá vůbec kouknout přes pevná mířidla,ne?



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#292 » pon 24. úno 2020, 09:35

Zdravím všechny kosisty, už jsem se na to na fóru jednou ptal, ale nikdo nereagoval, nemá někdo zkušenost s využitím původní lišty na Sa vz.58Pi? Nejlepší by asi bylo sehnat původní držák co byl na infra, ale nepasuje na to něco co je oficiálně v prodeji? Neví někdo, kde by se dal původní držák sehnat?

Obrázek



alpi76
Příspěvky: 139

Příspěvek#293 » pon 24. úno 2020, 11:18

zarozak píše:Přes ty pažby v ose se ale nedá vůbec kouknout přes pevná mířidla,ne?


U té GE ano, protože má výškové nastavení v rozsahu asi 16 mm.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#294 » úte 25. úno 2020, 11:29

Asghaad - dík za odpověď, bohužel po včerejšku mám jiné neplánované finanční starosti :evil:
Nicméně jsem se díval na netu a narazil jsem na tento inzerát, ale je z roku 2018:
http://inzerce-zbrani.cz/inzerat/13308- ... hukov-yugo
Pokud by to někdo chtěl prubnout, dejte kdyžtak vědet.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#295 » sob 7. bře 2020, 23:14

Nemá někdo na prodej nějaké doplňky?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#296 » ned 8. bře 2020, 01:23

tohle neni bazar podej si inzerát



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#297 » úte 14. črc 2020, 16:09

boby06 píše:Magwedge
ahoj. vyzkoušel někdo horní rail magwedge ? recenze zní solidně.
https://www.magwedge.com/product/cz-858-tactical-rail/

Jak probíhá čištění?



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#298 » úte 14. črc 2020, 16:38

ren píše:... Neví někdo, kde by se dal původní držák sehnat?


Nevím co je "původní" ale existují držáky s lištou a nebo celá optika (POSP). Třeba: https://www.nv-optics.cz/bocni-montaze nebo https://www.nv-optics.cz/zenit-belomo



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#299 » stř 15. črc 2020, 08:43

Původní "držák"-montáž na infa seženeš leda tak v muzeu, onehdy bylo infra, krý funkční na Hunting bazaru skoro za 10 tisíc. Pokud bude na lištu pasovat ruská montáž, která je zmíněna výše, tak nebude moc vzadu? Nehledě na to, že mi ta lišta přijde jiná než je ruská, sedí vůbec rozměr?
Nejjednodušší bude asi sundat tuto lištu a dát tam jinou.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#300 » stř 15. črc 2020, 23:31

Nejjednodušší je sehnat lištu od CSA na kosu,která má na kose přímo svoje místo dané a nemusí se nic vymejšlet,jen vyvrtat na stojanovce 3 dírky a nařezat 3x závit. Nicméně k tomu musí být i CSA zakloněná montáž,protože cokoliv ruského na té liště by bylo moc vzadu nebo hnusné. CSA vyrábí montáže přímo na kosu,které ladí,sedí a vypadají skvěle,tak proč vymýšlet nějaké ptákoviny?

Jasně dá se tam přibastlit i nějaký jiný kámen a třeba i POSP s blatníkem nebo nějaká jiná úchylárna,ale za 1) jak to bude vypadat a za 2) stejně každý časem zjistí,že je to jen kosa a než mít na tom navěšenou tatru nesmyslů stačí něco lehkého,obratného,vyladěného a vymyšleného do detailu a to přesně montáž s šutrem od CSA je

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů