CSV-9

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#1 » pát 13. bře 2015, 19:23

Včera jsem měl možnost si otestovat CSV-9 ještě ve srovnání s Evo 3 a Berettou CX4 Storm. Ač jsem tuto kategorii zbraní zatím ignoroval musím říct že mě nadchla a uvažuju o nové hračce. A teď co mě zajímá. Evo mi sedlo při střelbě skvěle, ale ta CSV-9 mi i přes to že jsem s ní nastřílel trochu hůř než s Evem leží v hlavě. Je levnější, menší a pěkná. Jen jsem o ní skoro nic nenašel ani na netu ani v diskuzích. Tak by mě zajímalo jestli máte někdo dlouhodobější zkušenosti s CSV.



kinght
Příspěvky: 24

Příspěvek#2 » čtv 21. kvě 2015, 20:32

Já CSV 9 vlastním mohu klidně zaslat foto, mírně sem to potunil osadil kolimátorem, kompenzátorem a taktickou rukojetí... jsem fanda spíše železa a duralu než plastu(i když to sebou nese nevýhodu větší hmotnosti), mám známé co pracují ve zbrojovce na montáži a když jsem slyšel jak do toho škorpiona lili lepidlo aby to drželo pohromadě no nevim prostě tomu plastu nevěřím... osobně sem s EVA nestřílel ale musím mu nechat že má lepší ergonomii, s CSV jsem dal na 50m nástřel o průměru cca 20cm větší vzdálenost s použitým nábojem a koncepcí zbraně podle mne nemá cenu, výhodou jsou taky menší rozměry ale zase někomu to vyhovuje někomu ne a líbí se mi možnost nošení rezervního zásobníku v rukojeti. K té koupi ta je možná jenom na objednávku přímo u výrobce (zatím).

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#3 » čtv 21. kvě 2015, 21:52

No já mezitím pokročil jel si jí ještě jednou vyzkoušet a teď se mi vyrábí. Takže mě těší že jsi spokojený. Druhý zásobník do rukojeti se mi taky dost líbí. V nejbližších dnech pak už budu dělat vlastní zkušenosti. Kolik máš nastříleno a jak jsi spokojen se spolehlivostí ?



kinght
Příspěvky: 24

Příspěvek#4 » pát 22. kvě 2015, 06:45

mám asi 600 ran, měl bych víc ale moc střílet nechodím - neni s kým :-D tak se spolehlivostí jsem spokojený zatím všechno funguje jak má, střílím přebíjené náboje od alsy pro... prostě to nejlevnější a bez závad.



cipis
Příspěvky: 2057

Příspěvek#5 » pát 22. kvě 2015, 07:46

Teď se mi vyrábí? Před 2 lety jsme se o to s kamarádem zajímali, tehdy "se" říkalo, že bude výroba nějaké druhé či třetí generace, ale pak ticho po pěšině, nikde nic. Takže je z toho zakázková výroba? Na kolik to vyjde?
Jinak co se týče srovnání, střílel jsem z toho a oproti EVU o dost silnější zpětný ráz, akorát teda jsem střílel hodně našláplé náboje. Co se týče pocitu střelby, tak pěkné, co se týče pocitu z toho, jak to vypadá, tak děs, běs a katastrofa, designera to nevidělo ani z rychlíku, je to prostě na pohled hnusná zbraň :)

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#6 » pát 22. kvě 2015, 09:15

kinght: No na Corradu říákali že ta jejich zkušební má cca 100 000 ran a pořád se mi z ní střílelo parádně. Při druhé návštěve kdy jsem si chtěl EVO a CSV srovnat ještě jednou jsem dostal už jen CSV9 protože EVO bylo rozbité. Taky to hrálo roli při rozhodování u mě :)

cipis: No myslím že mluvili dokonce již o 4 generaci pokud se nepletu. V každém případě ji po objednání vyrobí na zakázku. Srovnával jsem s EVO a musím říct že se mi z obou střílelo parádně. Výhoda pro mě byla že CSV je menší a přitom se mi pořád dobře držela. Zpětný ráz mi subjektivně připadal stejný a mě se osobně design líbí, takže to hrálo svou roli také. Cenově je oproti EVU o nějakých 8 tisíc levnější.



kinght
Příspěvky: 24

Příspěvek#7 » pát 22. kvě 2015, 14:53

za vším hledej peníze... malá firma nedokáže produkovat a uvádět na trh novinky tak jako podnik ČZUB... ano design je možná trochu horší ale zase za vším hledej peníze, na EVO potřebuješ milionové investice, formy na vstřikolisy, dost vymakanou technologii různé zkoušky, než zbrojovka došla k použitelnému EVU tak v tom utopila nechutné množství peněz... kdežto CSV mrská někde borec na 3 osém CNC a cenovka je uplně ale uplně někde jinde, CSV je navržené tak aby šlo vyrobit i za uplně amatérských podmínek(v tom hledej tu horší ergonomii)... 100 000 ran? to je nemožné... možná si přidal nechtě jednu nulu navíc :-D

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#8 » pát 22. kvě 2015, 15:04

Ten počet ran říkám jak jsem koupil na Corradu. Nemyslím si že by mi chtěli lhát, ale ověřit to spolehlivě stejně nejde. Při jejich provozu mi to ale nepřijde nereálné.



kinght
Příspěvky: 24

Příspěvek#9 » pát 22. kvě 2015, 15:16

no jen si to nedokážu představit... třeba sa58 má udávanou životnost něco okolo 20 000 ale tak kdo ví...



cipis
Příspěvky: 2057

Příspěvek#10 » pát 22. kvě 2015, 15:50

Peníze jsou problém toho, kdo to chce vyrábět. My jsme zákazníci, tak nás nějaké lisy či chlap na xy osé CNC defacto vůbec nezajímá. Nemusíme tu řešit výrobu atd., ale výsledný produkt. Tedy jak jsem psal, funguje to, střílí to, kope víc jak Evo, ale je to hnusné, aspoň pro mne a pár lidí, co vidělo fotky. Zase kamarádovi se to líbilo a chtěl si to koupit, ale vzhledem k tomu, že to prostě není v prodeji (a že je výroba na zakázku je pro mě novinka), tak se to dál nijak neřešilo.
Co se týče životnosti, tak se stačí podívat, co mají odstřílené nějaké Glocky. A srovnávat to s 58, kde jsou mnohem větší tlaky, to moc nejde, navíc 58 byla jako "spotřební" zboží. Tohle CSV je prostě kusovka, tak není důvod, proč to odrbat na materiálu, když je tam stejně nejdražší ta práce.



kinght
Příspěvky: 24

Příspěvek#11 » pát 22. kvě 2015, 18:43

tady jsou fotky toho mojeho kousku pro inspiraci... jen tam nemám ještě kompenzátor nemám ho načerněný tak na fotkách to vypadá blbě
Fotografie0070.jpg
Fotografie0071.jpg
Fotografie0067.jpg
Fotografie0073.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#12 » úte 16. čer 2015, 16:55

collage.jpg
Tak už je taky doma. Posílám foto pro inspiraci a jdu testovat :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#13 » úte 16. čer 2015, 17:25

Pěkná hračka :-) kde jsi jí pořídil?

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#14 » úte 16. čer 2015, 18:00

Díky :) Na střelnici Corrado v Ostravě. Myslím že je to v tuhle chvíli v ČR jediné místo kde jí lze objednat.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#15 » úte 16. čer 2015, 18:03

Aha :-) no vypadá celkem pěkně a zajímavě :-) Tak pak dej vědět dojmy ze střelby. Kam půjdeš testovat?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti