CSV-9

Samonabíjecí pušky


KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#301 » úte 4. úno 2020, 14:59

Kup si co se ti více líbí, to je stejně nejdůležitější. Protože i když se ti bude střílet dobře tak když se ti to nebude líbit tak to pošleš do světa :D Já jsem měl CSV9 M2 nastříleno cca 3000 ran a spokojenost sním byla. Je to ocelové kde má být a vzhledem k tomu jak vidím ty co jsou na střelnici v Ostravě tak asi i nezničitelné. Nicméně zbraň se mi tak nějak přestala líbit a trochu mi vadila šířka ručky, bylo moc široká.
Tak jsem sáhnul po stribogu A3 verzi bržděnou válečkem a pro mě je to tedy subjektivně daleko lepší. Nej byla asi MP5 (chování při střelbě) ale chtěl jsem něco s modernějším vzhledem. No a poslední co mi při výstřelu úplně nesedělo bylo evo. A taky že to vypadá jak hračka :D Jo a csv má super rozborku a čištění je fakt pohoda. Navím výrobce je opravdu velice ochotný což beru jako velké +.



rarach89
Příspěvky: 87

Příspěvek#302 » úte 4. úno 2020, 16:01

POF jsem si prohlížel nedávno v Top Guns s pevnou pažbou kolem 30 tisíc. Sklopka nebo výsuv je dražší. Ale mě se MP5 vůbec nelíbí, jsem na plasťáky nebo spíš na modernější a hranatý zbraně.
Ten Stribog za 22650 je zajímavej, ale fakt jsem na to neslyšel nic dobrýho. Ta obyč sklopka se mi nelíbí, to bych na to musel koupit jinou lépe vypadající s nastavitelnou délkou, teda pokud na to něco půjde vybrat. A výslednou cenou kolem 26 tisíc bych pak nebyl moc daleko od CSV nebo Scorpiona.
Já už se rozmýšlím dost dlouho, prošel jsem všechny ostatní možnosti a výsledek je CSV model 3 nebo Evo. Je pravda že EVO poskakuje trochu víc, ale to pociťoval víc kolega, já se 150kg to beru jako fakt malinkej rozdíl.
Ještě jednou si je pojedu osahat, možná jsem víc nakloněnej CSV, jen mě štvou ty zásobníky.



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#303 » úte 4. úno 2020, 18:15

Pokud máš G19 gen3, tak by tě ty zásobníky zas tak štvát nemusely, protože je můžeš používat i v pistoli. Zásobníky gen4 by do pistole gen3 měly normálně jít (aspoň to teda píšou na stránkách MPI).



rarach89
Příspěvky: 87

Příspěvek#304 » úte 4. úno 2020, 19:50

Mám právě 7 zásobníků gen3, takže další nepotřebuju. CSV prej originál Glock zásobníky pěkně žvejká. Jen zásobníky Magpul jsou odolný, ale zase jsou komplet plast, není do nich vidět a skoro nikde je nemaj.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#305 » úte 4. úno 2020, 20:45

Csv je žvejká jen když do něho zespoda klepne rukou při nabíjení. Jinak ok. Magpul jsem měl 4 ks a nebyly spolehlivé tak jako originál Glock. Ten podával na 100%. Nechci být OT, ale pokud uvazuješ utratit 30tis zkus toho striboga A3 někde na střelnici.Dnes jsem byl na střelnici a měl tam borec Evo s jeden nějakou karabinu AR v 9 lugru za 40tis a všichni jsme se shodli že stribog brzděný válečkem se chová nejlépe.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#306 » úte 4. úno 2020, 21:26

Magpul zásobníky mají běžně na brownells.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#307 » stř 5. úno 2020, 20:28

Pokud chcete levnější Glock origa, tak nesmíte nakupovat u žiďáků v ČR, ale vedle v rajchu na sportshooter.de. Kupoval jsem 3 dlouhé a vyšly mě v tom počtu jeden na cca 1300 i s poštou. Při nějakém hromadném nákupu by to vyšlo ještě lépe. Holá cena jednoho je cca 46€, čili bratru 12 kil.



sti
Příspěvky: 1

Příspěvek#308 » sob 2. kvě 2020, 19:04

Peca píše:Zdravím, máte někdo nebo víte alespoň něco víc o variantě M5 AR? Na webu výrobce o ní vůbec není zmínka, našel jsem ji jen ve dvou obchodech, v jednom píšou, že délka hlavně je 254 mm, ve druhém zase 200 mm. Pokud ji někdo máte nebo s ní máte alespoň zkušenosti, jak na tom je? Původně jsem chtěl AR15 v .223, ale po zhodnocení možností užití a tipu od kamaráda na CSV9 obecně hodně zvažuji tuto variantu :) Krom toho klasická M5 vypadá jinak než M5 AR.


Díky za info.

zdravím, mám M5AR a úplná spokojenost. Cena 29990

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 71

Příspěvek#309 » úte 23. čer 2020, 12:00

Neví někdo něco o CSV PMR 9 (verze 2)
natahovací páka už se při střelbě nehýbe nebo ano? Podle fotky na origo stránkách je to přepracované, umístění je výš než závěr a posunuté dopředu. Dá je páka otočit na levou stranu? O PMR je fakt málo informací, našel jsem jen zmínku v článku SR, kde zmiňují hlavně, že příslušenství (pažba, pažbička) jsou měnitelné za verze Sa58. Dále je uvedeno v článku, a podle technických dat do odpovídá, že je pouzdro celkově masivnější. Střílel z toho někdo z Vás? jak se Vám zbraň drží, ovládá atd. prostě pocity ze střelby. Tento kousek mě zkrátka celkem zaujal :-) né že bych to hned chtěl koupit, ale do budoucna bych nějakou PDW/karabinu 9mm zvažoval a CSV, z toho co jsem zatím všude možně načetl, na mě zatím působí docela dobře!



statekcernetice
Příspěvky: 3

Příspěvek#310 » ned 4. říj 2020, 11:56

O CSV 9 vážně uvažuji. Má někdo zkušenost s použitím tlumiče hluku? Jaký závit je na hlavni ? Pokud se změní zákon o zbraních, měl bych rád zbraň, která použití tlumiče umožňuje

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 71

Příspěvek#311 » ned 4. říj 2020, 17:23

Mám za to, že závit na CSVčku je 14x1mm



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#312 » úte 6. říj 2020, 17:05

Jj, je tam M14, úplně stejný jako na kose. Jen bacha na verzi. Ty verze CSV s kratší hlavní, kde origo "kompenzátor" zároveň i jistí weaver předpažbí, klasické tlumiče bez úpravy neumožní. Ledaže by pan Kudláček začal vyrábět nějaký komp s přechodkou, nebo rychloupínákem.



phodny
Příspěvky: 34

Příspěvek#313 » sob 10. říj 2020, 18:10

ahoj, zatoužil jsem po bubnovém zásobníku do SCV-9, máte někdo zkušenost s tímhle? https://www.brownells.cz/AR-15-GLOCKSTY ... -687150591
Bude pasovat? Díky za Vaše postřehy



pavloff
Příspěvky: 8

Příspěvek#314 » ned 11. říj 2020, 16:05

To by mě také velmi zajímalo :roll:
Ale v doprovodném textu je uvedeno,že nefunguje v pistolích Glock :cry: pouze v AR karabinách...ale v jakých ???
''Due to the unique design of this drum magazine, it's only compatible with AR-style magazine wells and will not work in Glock pistols.''



Peca
Příspěvky: 33

Příspěvek#315 » ned 11. říj 2020, 19:04

Tady je neco obdobneho: https://www.alfatactical.cz/kci-bubnovy ... 0-ran.html

Odesláno z mého YAL-L41 pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bob. 78 a 2 hosti