CSV-9

Samonabíjecí pušky


RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#316 » ned 18. říj 2020, 08:41

phodny píše:ahoj, zatoužil jsem po bubnovém zásobníku do SCV-9, máte někdo zkušenost s tímhle? https://www.brownells.cz/AR-15-GLOCKSTY ... -687150591
Bude pasovat? Díky za Vaše postřehy


Nebude. Zkoušel jsem kamarádův, který má do své NFA a nejde úplně dorazit do šachy. Ale říkal, že kdyby se trochu z vrchu zbrousila ta širší část, která se zastaví o šachtu, tak by to možná šlo. Zkoušet to nebudu a osobně to považuji za zbytečnost. Z malé lehké karabiny uděláš neobratnou svini a na dynamiku/odhazování/přebíjení je to taky celkem k hovnu. To už si raději ke klasickým dlouhým zásobníkům kup rychlonabíječ od Gunexpertu a ušetříš čas i peníze.

Ten druhý od KCI nepasuje taky. Nevím, co tam tomu vadí ale prostě nedocvakne.



phodny
Příspěvky: 34

Příspěvek#317 » ned 18. říj 2020, 15:40

OK díky za info. Tak radši dokoupim pár zásobníků a potrénuji přebíjení :)



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#318 » ned 18. říj 2020, 16:24

RayX píše:Ten druhý od KCI nepasuje taky. Nevím, co tam tomu vadí ale prostě nedocvakne.


Sorry, kecám, už si vzpomínám (je to už delší doba :D ) - nevlezl tam celý kvůli tloušťce. Asi víc materiálu oproti klasickým glockům (navíc byl prázdný).



nsan287
Příspěvky: 7

Příspěvek#319 » ned 13. pro 2020, 16:39

Zdravím pánové. Mám csv-9 m4 a při výstřelu to trochu "prská" do obličeje. nevíte jestli se s tím dá něco udělat?



KapitánPacička
Příspěvky: 297

Příspěvek#320 » ned 13. pro 2020, 17:54

Mozna bys mohl uvest, jake naboje pouzivas ? Pripadne jde li o prebijenky, jaky prach a navazka ?



nsan287
Příspěvky: 7

Příspěvek#321 » ned 13. pro 2020, 20:29

Střelivem to nebude. Zkoušel jsem jak přebíjené, tak kvalitní , dražší a dělá to pořád stejně. Pan Kudláček mě na to upozorňoval při koupi. Není to nic extrémně nepříjemného, ale mám vždycky po střelbě černou tvář :-) Jen jsem chtěl vědět, jestli to už někdo nějak neřešil

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#322 » pon 14. pro 2020, 16:20

Jedině snad nějaký "odrážecí plech". Závěr je zřejmě v rámu příliš natěsno a povýstřelu funguje jako píst, který nasaje zplodiny z hlavně zpět, střelci do tváře. Něco podobného se děje při střelbě z některých karabin 9L s tlumičem (př. Sig MPX).



nsan287
Příspěvky: 7

Příspěvek#323 » sob 19. pro 2020, 13:05

Rozeberu to, a podívám se, jestli by tam nešlo něco vymyslet



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#324 » stř 23. pro 2020, 22:54

KarelSmid píše:Csv je žvejká jen když do něho zespoda klepne rukou


Poslední dobou mám pocit, že csv nutně potřebuju :)

Nevíte, zda nove kusy už mají vyřešené to zvejkani zásobníků?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#325 » čtv 24. pro 2020, 00:47

Když se k tomu člověk nechová jako vocas, tak CSV nic nežvejká. Stačí zásobník zasunout jak se má , do "cvaknutí" a lehce potáhnout zpět.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#326 » čtv 24. pro 2020, 09:56

To ale není moc "uživatelsky přívětivé" a stresu vzdorné řešení. Těch situací je docela dost, kdy člověk nemusí být prase, ale potřebuje, aby zásobník snést trochu tvrdší zacházení, poklepání zespodu, opření o podložku, prudké doražení...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#327 » čtv 24. pro 2020, 10:09

Lehká "háklivost" na šuplata je prostě bolest všech karabin, které používají zásobníky z Glocka, zvlášť když se zasunují s otevřeným závěrem. Ale nějaké doklepávání a prudké dorážení zásobníku je s prominutím, ovádina u všech dlouhých zbraní. Pak nezbývá, než si pořídit Kalacha. :-)

CSV snad ani není určená, aby s tím bigoš jebnul o pařez při pohybu do skrytu. :)



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#328 » čtv 31. pro 2020, 08:50

Nechci do toho mlátit jak blbej, ale doražení zásobníku je normální odstraňování závady a jebnout s tím o zem, třeba při lehani, mi prijde taky celkem normální (může se to stát).

Mám pocit, že glock mi zásobníky nezvejka, ani ty neorigo. Tak se k tomu buď chovám slušně, nebo to mají nějak konstrukčně vyřešené...

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#329 » pát 1. led 2021, 11:54

Glock má záchyt zásobníku z plastu a u karabin je záchyt většinou z kovu, tím je to žvejkání způsobený.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#330 » úte 17. srp 2021, 14:53

Už někdo zkoušel dávat na CSV-9 tlumič? Dojmy?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti