CSV-9

Samonabíjecí pušky


Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#346 » pon 9. kvě 2022, 22:56

Hele byl bych nohama na zemi. Viděl jsem i CSV jak zlobila. Mpx mám taky chování je proti blowbacku někde jinde...a závadu taky neznam. Je pravda že ji nevěřím jako SP5. ono pokud jdu na závody a pokud prebijim tak osobně každý náboj zkontrolují kalibrem, ono často to není problém zbraně ale střeliva.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#347 » stř 11. kvě 2022, 22:43

Béďa píše:...Viděl jsem i CSV jak zlobila...

:shock: To bych chtěl vidět taky (a ještě jednorožce a lochnesku ;-) ). Já do té svojí rvu úplně všechno - mám několik kvalitativních tříd přebíjenek a pro SCV je určena kolonka "ostatní", tj. absolutní mix nábojnic různých výrobců v různém (někdy dost hrozném) stavu - mám poznatek, že co už neschroupe skoro fakt ani Glock, to požere spolehlivě CSVčko. Navíc spolehlivě (100%) odpaluje i SMP a SR (či nedolisované) zápalky - ten její přímoběžný úderník/zápalník má energie na rozdávání (někdy až moc, pár standardních SP S&B zápalek mě procvakl až na kovadlinku).

Stačí, když je zbraň přiměřeně vyčištěná a namazaná a fakt nezná zádržku...
Naposledy upravil(a) Héfaistos dne stř 11. kvě 2022, 22:46, celkem upraveno 1 x.



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#348 » stř 11. kvě 2022, 23:29

Hele každý si hájí to svoje, viděl jsem co jsem viděl. Netuším zda to byl problém zbraně nebo střeliva. Nezpochybňuji CSV, není to můj šálek kávy, ale věřím, že funguje, stejně jako EVO, jen bych při jejím hodnocení byl nohama na zemi a nevysmíval se MPX, které je chováním někde jinde. Můj také nezná závadu, to že sehnat náhradní pružinku je problém, je jiná věc.

Jinak podobné vylomeniny co se týče všežravostiu munice jsem dělal s SP5, tam nedám dopustit na spolehlivost konstrukce (včetně komolého kužele, různých JHP, navíc s tlumičem).

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#349 » stř 11. kvě 2022, 23:50

CSVčko není zbraň "do války", valná většina potíží plyne z nadměrně zasraného spoušťáku a z toho pramenící špatné funkčnosti přerušovače. Je to snad jediná vážnější konstrukční chyba této zbraně. Nicméně stačí o tom vědět a jednou za čas kápnout kapku oleje na patřičné místo (případně to po pár tisících ranách vyčistit a namazat). Já zbraň čistím celkem důkladně po skoro každé návštěvě střelnice (ať už vybouchám dvě stovky, nebo tisíc) takže jsem za celou dobu, co ji vlastním (už desítky tisíc ran) měl jednu jedinou zádržku ve formě seklého náboje na skluzavce, což šlo překvapivě a briskně vyřešit doražením přes páku závěru.

A ano, každá liška chválí svůj ocas. ;-) Kdybych měl MP5, pěju pravděpodobně ódy na ni... ;-)

Jinak co se týče tlumiče, mám z CSV-9 vyboucháno asi dva tisíce subsoniků s tlumičem a vše v pohodě a to včetně mých přebíjenek (viz: https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=74&t=13680#p265469)



Haluziak
Příspěvky: 277

Příspěvek#350 » čtv 12. kvě 2022, 06:48

Kamenem úrazu CSV bych řekl, že jsou spíše zásobníky, origo glock 15r a 17r ok, 21r magpul taky ok, 27r magpuly občas nepodají nebo mají double feed - chce to vyčistit a promazat zásobník a zas šlapou, AC Unity nám přestal podávat v CSV úplně - v glocku bez problémů.
Taky je asi dobrý nápad přelepit otvor pro páku na straně na které ta páka není instalována - minimalizace možnosti externího bordelu.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#351 » čtv 12. kvě 2022, 09:12

Héfaistos: dřív se tu řešilo při použití tlumiče kouření do obličeje, jak je na tom tvá verze?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#352 » čtv 12. kvě 2022, 21:01

2 Letec - Já to mám trošku spešl... Strávil jsem celkem dost hodin u soustruhu, než se mi podařilo vyrobit speciální redukci na tlumič takovou, že
a) bez tlumiče funguje jako prase (s nasazenou krátkou "trubkou" místo tlumiče)
b) s tlumičem v co největší míře zabraňuje backpressure v hlavni (aplikování primitivní formy funkce "tesla valve").

Takže mě moje CSV nekouří do obličeje takřka vůbec, ale není to pochopitelně "standard"... ;-)

Pozn - redukce je vyrobena z hlavňoviny a zušlěchtěna (zakalena a popuštěna).

redukce.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#353 » čtv 12. kvě 2022, 21:42

Já měl zádržek dost. Vše vyřešily originál Glock zásobníky a pak už nic nebylo. Magpul byl naprosto nespolehlivý. Kci nebo co to bylo tak taky hrůza. Glock naprosto bez problémů.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#354 » pát 13. kvě 2022, 09:06

Héfaistos: Ale to je docela pěkná fičůrka. To máš v hlavni vnitřní závit od výrobce? CSV jsme v ruce ještě neměl tak se ptám.



comiks
Příspěvky: 37

Příspěvek#355 » pát 13. kvě 2022, 11:52

předpokládám že se jedná o dvouzávitovou redukci která nahrazuje puvodní flashider dodavany s csv.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#356 » sob 14. kvě 2022, 02:29

Tak tak, je to náhrada původního flashideru (tzn. na hlaveň to má normální závit 14x1), která funguje buďto

a) jako prase - na ten velký vnější závit se našroubuje krátká rovná trubka, o cca 15 mm přesahující celou redukci:

20220514_031941.jpg


b) nebo se na to nasadí GIS pistolový tlumič, kdy se z něho vymontuje nielsen device (který je na karabině k ničemu) a prostě se našroubuje rovnou na tu redukci:

silencer.jpg


Je to celkem překvapivě tiché a díky tomu, že ta moje redukce funguje jako primitivní tesla valve, tak to prakticky vůbec nekouří do obličeje...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#357 » sob 14. kvě 2022, 07:08

Dík za popis a fotky, už jsem pochopil :)



Peca
Příspěvky: 33

Příspěvek#358 » ned 16. říj 2022, 19:19

Ahoj, co byste doporučili za kolimátor na M4 variantu? Ideálně, aby zůstala "v provozu" i mechanická mířidla - takže asi se zvýšenou základnou?
Případně ještě, měnil jste někdo ty mechanické mířidla za jiné? Nějak se mi pořád nedaří s těmi originálními sžít, myslím hlavně s tím kruhovým hledím. Ale s kolimátorem bych to asi úplně řešit nemusel.
Díky za tipy.

Odesláno z mého SM-S908B pomocí Tapatalk



monk
Příspěvky: 153

Příspěvek#359 » pon 17. říj 2022, 06:08

Ahoj ja mam na evu Holosun HS403B nebo Vortex Crossfire. zustane pruhled pod kolimatorem.



Peca
Příspěvky: 33

Příspěvek#360 » stř 19. říj 2022, 10:33

Díky za tipy. Kouknu na ně. Přijde ti některý z nich vyloženě lepší nebo to vyjde plus mínus nastejno?

Odesláno z mého SM-S908B pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

cron