CSV-9

Samonabíjecí pušky


RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#286 » ned 21. črc 2019, 17:55

Napřímo nedoporučili nic. Ono se to ani jinak moc řešit nedá, takže pouze potvrdili, že ví o tom, že to zákazníci řeší tím vyříznutím na plech, nebo nákupem tvrdších Magpulů.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#287 » ned 21. črc 2019, 18:35

Stejně ten 33rannej z toho dost čouhá, Magpul 27ran je tak akorát a stojí polovinu.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#288 » ned 21. črc 2019, 23:01

Tož, to je kosmetická věc, která mě nějak netrápí. Navíc, když se podívám třeba na takovou NFA 9mm, tak z ní ten zásobník čumí prakticky stejně. Mě by ty origa právě vyšly jen o něco málo dráž, než ty Magpuly, jinak bych tady nejspíš nefabuloval a objednal rovnou to odolnější :) Ještě budu stejně chvíli čekat, jestli to klapne, tak uvidím. Když já se u těch celoplasťáků prostě trochu bojím i toho, že to ústí začne po delším čase praskat, na rozdíl od od origo (KCI), kde je plech a tohle nehrozí. Tak jak jsem to četl třeba o zásobnících od Stribogu, nebo EVO. U těch KCI jsou zas na YT videa, kdy ho borec pustí zlehka na zem, odlítne botka a náboje vystříknou ven jak cola z plechovky :?



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#289 » čtv 19. zář 2019, 08:03

Byl by tu prosím někdo ochotný a změřil mi, nejlépe šuplerou, šířku "loweru" v místě vyznačeném na obrázku? Odpověď stačí do SZ. Díky.

csvm4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Peca
Příspěvky: 33

Příspěvek#290 » pon 28. říj 2019, 12:28

Zdravím, máte někdo nebo víte alespoň něco víc o variantě M5 AR? Na webu výrobce o ní vůbec není zmínka, našel jsem ji jen ve dvou obchodech, v jednom píšou, že délka hlavně je 254 mm, ve druhém zase 200 mm. Pokud ji někdo máte nebo s ní máte alespoň zkušenosti, jak na tom je? Původně jsem chtěl AR15 v .223, ale po zhodnocení možností užití a tipu od kamaráda na CSV9 obecně hodně zvažuji tuto variantu :) Krom toho klasická M5 vypadá jinak než M5 AR.

Případně ještě, než zkusím napsat přímo výrobci, nevíte někdo, jestli stále ještě prodávají i přímo oni? Když jsem pročítal tuto diskuzi, psalo se tu o dobrých zkušenostech při jednání přímo s nimi, tak bych případně klidně zajel přímo do Slavičína (i se tu myslím psalo, že po dohodě byli ochotni i namontovat a nastřeli vybraný kolimátor). Nebo je to jedno a mám to případně koupit přímo v Gunexpertu (výhradní dovozce) nebo v TopGungs (v Praze, kde bydlím)?

Díky za info.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#291 » ned 3. lis 2019, 23:23

Ano vyrábí a prodávají, kolimátory na požádání nastřelují. Teď jim ke konci roku dojíždí série, ve které bude i můj kus a pojedu si pro něj doufám ještě před Vánoci, abych ho mohl zabalit pod stromek a ženská tuhle mou, v pořadí už třetí, investici díky kouzlu Vánoc lépe skousla :lol:

Jinak u té verze M5-AR těžko říct. Asi bych se zeptal tam, kde chceš koupit. Ono to "freefloat" předpažbí jde totiž koupit i zvlášť cca za 10k a lze ho dát defakto na všecky délky hlavní. Výrobce ale ty CSVčka přímo na svých stránkách, jak už jsi poznamenal, takhle nenabízí. Takže to může být verze zkompletovaná a nabízená přímo prodejcem v rámci rozšiření sortimentu. To je můj dojem. Čistě logicky vzato, pokud bychom vycházeli z názvu M5-AR, tak model 5 má 10" hlaveň (tedy 254mm) a měla by být správně tato délka. Ale jistotu ti fakt asi dá jen dotaz přímo na prodejce.

Já osobně teď vemu klasický model 4, jelikož chci primárně kompaktní 9mm karabinu. Ale časem na nějakou dynamiku tu AR konverzi kvůli dlouhému úchopu určitě koupím taky. A budu mít v podstatě 2 kvéry v jednom :)



Peca
Příspěvky: 33

Příspěvek#292 » ned 3. lis 2019, 23:36

Výrobci jsem už psal - a musím říct, že mě velmi mile překvapilo, jak dlouhý ten e-mail byl :) Nakonec jsem v Praze našel obchod, kde mají skladem jak M4, tak tu M5-AR, takže jsem to byl okouknout a nakonec se rozhodl pro tu M4, nějak mi lépe sedla do ruky, než ta M5-AR.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#293 » čtv 2. led 2020, 10:43

Tak už mám taky svůj kousek :clap: Model 4. Střílí se s tím skvěle. Trochu nechápu ty negativní reakce na spoušť, které jsem četl na netu, mě přijde úplně ok. Asi je to subjektivní. Časem určitě ještě dokoupím AR freefloat předpažbí s falešným prodloužením hlavně, které jsem měl při nákupu možnost nasucho chytnout do pracek. Skvěle se to drží a na dynamickou střelbu to bude jak dělané.

IMG_20191230_151001.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



rarach89
Příspěvky: 87

Příspěvek#294 » ned 2. úno 2020, 18:50

Koukám po CSV-9 docela dlouho a stejně tak na EVO 3 S1, ale nějak se neumím rozhodnout.
Za 22 tisíc s dvěma zásobníkama by to byla super koupě. Ale za 26390 s jedním zásobníkem, když EVO 3 S1 je za 27990 se 2 zásobníky... Ve výsledku stejná cena.
CSV má zásobníky Glock Gen4, který ne všude maj a jsou kolem tisícovky a dlouhej stojí 1600. Na Evo maj zásobníky snad všude, krátkej za 250, dlouhej za 300, prej tam jdou i kvalitnější z A1 a ty jsou kolem 600. Mám Glock 19 Gen3 olive, nový se originál olive nedělaj, takže měnit nechci. Tzn. CSV by mi nepřineslo ani výhodu stejných zásobníků.
EVO se mi celkově líbí mnohem víc, kvalitativně a rozborkou je zase lepší CSV. Z CSV, aby se to dalo srovnat velikostně, tak s 200mm hlavní bych vybíral verzi 2 nebo 3. Kratší nechci, to už je jako pistole a delší taky ne, protože mám CZ 858. Líbí se mi dvojka, ale nelíbí se mi pažba. U 3 se mi líbí pažba, ale zbytek moc ne kvůli tý horní části. Kombinace možná není. Střílel jsem z Evo 3 i CSV-9 verze 3.
Pro co se rozhodnout? :)
Jaký používáte kolimátor?



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#295 » pon 3. úno 2020, 16:04

Před nějakým časem jsem stál před podobnou volbou a zkoušel CSV i EVO na jedné pražské střelnici. Každá druhá hilzna z CSV mi přiletěla přímo do obličeje. Je jasné, že se o tu zbraň tam asi nikdo nestará, ale že k tomu mohlo docházet s takovou četností, bylo pro mne NoGo. BTW, když jsem zbraň vracel a zmínil jsem to správci, tak se tvářil, jako by to slyšel poprvé.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#296 » pon 3. úno 2020, 17:12

Zvláštní, CSV mám v okolí dvě a zrovna CSV "zahazuje" nábojnice velmi razantně někam na 4. hodinu a cca 2 -3 m daleko od střelce. Mám obavu, že bez toho, aby se nábojnice odrazila buzarem o zástěnu nebo sloup ani fyzikálně není možné, aby přistála střelci v obličeji. Pokud ovšem není levák.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#297 » úte 4. úno 2020, 08:44

rarach89 píše:Koukám po CSV-9 docela dlouho a stejně tak na EVO 3 S1, ale nějak se neumím rozhodnout....

Z toho co píšeš mi připadá, že ani jedna se sti zas tak moc nelíbí a co hlavně řešíš je cena a zdůvodnění si, že zrovna za tuhle zbraň potřbuješ utratit tolik peněz. Nekoukl ses přitom třeba na Stiborga? Dá se sehnat za 21. Dostaneš plastový kufr a tři zásobníky. V reálu vypadá líp než na fotkkách a s poslední verzí jsou spokojeni i v USA. Chci jen říct, proč se omezovat při výběru jen na jednu zraň. Je opradnu problém v CSV, nebo v tom kolik stojí?



rarach89
Příspěvky: 87

Příspěvek#298 » úte 4. úno 2020, 10:54

Nejde o peníze, ale o poměr cena/kvalita + ceny příslušenství. To mi vychází lépe Scorpion EVO, navíc ho můžu mít za 27150. Vzhledově je hezčí Scorpion, CSV se mi zdá lepší kvalitou a má super rozborku, ale vzhledově to není úplně ono, takový kompromis je pro mě verze 3.
Rád bych info od někoho kdo má oboje nebo měl a dokáže porovnat kvalitu a vlastnosti.
Na Striboga jsem koukal, ale ten se mi nelíbí a od našich sousedů za poslední roky nic dobrého nepřišlo. :) A viděl jsem ho kolem 28 tisíc pokud se nepletu (8" s pažbou). Jak je na tom současná verze nevím, ale moc dobrou pověst to nemá.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#299 » úte 4. úno 2020, 11:32

MP5 POF lze koupit za 28 000, proti EVO lepsi chovani

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#300 » úte 4. úno 2020, 12:52

Omlouvám se za info..
Samotná 8" za 21500,- + pažba za 1150,- celek za 22 650,-
https://eshop.qins.cz/qins-cz/eshop/15- ... monabijeci

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů