Výběr dlouhé zbraně (V-AR vs PAR vs Steyr)

Samonabíjecí pušky


stope
Příspěvky: 60

Příspěvek#76 » ned 2. dub 2017, 19:48

Jasný, věřím že na cestě od V-AR k JP poměr "bang for buck" masivně a prudce klesá. Mám jen (asi zbytečný) strach investovat do něčeho, co možná za x roků nebudu moct posunout technologicky dál. Ale asi přemýšlím nad kravinama a za ušetřené CZK bych měl koupit střelivo a ne AR ekvivalent F1 ;)

I když.... Taková Cobalt Kynetics BAMF, nebo F1 Firearms... :D



izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#77 » ned 2. dub 2017, 20:25

Ta JP je fakt spicka. Dneska jsem byl strilet a kamarad chodi s krapet jinak financne zajistenyma borcema a maji JP. Rikal, ze to je parada lehounka zbran, spoust na pouhou myslenku a zminoval tu hlaven, jen cena hlavne 36500, co rikal. Dnes mel moji VAR, jinak ma .308, tak se zamyslel a rikal, ze JP jo, super, ale ten doplatek ze by nedal. Ale kdyby byly prachy, tak jo.
Jo, nepomohl jsem ti, vim:) Tohle jsou uz zbrane, kdy to clovek musi sam ocenit, zde kazda rada "draha" :)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#78 » ned 2. dub 2017, 21:24

Stope: Myslím, že pokud máš prachy, tak je to asi jedno a kup si co Tě potěší, ale je to rozhodně jak s kárama. Velmi brzo zjistíš že kupní cena je sranda v tom balíku za upgrady a tuning pokud chceš dál "vylepšovat" i když tunit JP je jak tunit Ferarri. A obecně je cena zbraně jen kapkou v moři tohodle koníčku.
PS: moc se zabýváš googlem zdá se mi. Realita je na CZ trhu taková, že čím víc exotickou či custom věc chceš tím déle čekáš (je běžný čekat na pušku i víc než rok) a taky se stáváš potencionálním prošlapávačem při řešení potíží (dostupnost dílů) a věř nebo ne, čím víc si to seskládáváš sám, tím víc riskuješ že si to nesedne.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#79 » ned 2. dub 2017, 23:15

Mne by hlavně zajímalo, čím vlastně střílí všichni ti s hi-tech flintama s twistem 1:7...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#80 » pon 3. dub 2017, 06:02

Hele 1:7 i s 55grainovýma střelama je překvapivě přesná pro účely IPSC i běžnou střelbu do 100-200m. Pokud bych chtěl střílet víc na přesnost asi bych si přebíjel něco se střelama mezi 69-80 grainy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#81 » stř 17. led 2018, 10:07

Tak tak, sice nemám žádnej hi-tech, ale 55grs z mojeho twistu 1:7 chodí dostatečně uspokojivě.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#82 » pon 5. úno 2018, 14:42

Líbí se mi VAR, ale máte někdo zkušenost s HK MR223 A3?



izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#83 » pon 5. úno 2018, 15:44

Xaw píše:Líbí se mi VAR, ale máte někdo zkušenost s HK MR223 A3?

No, Vosatka jeste muze 2x zdrazit a pak bude uz V-AR za cenu HK... Ale zpet k HK. Nestrilel jsem z dane zbrane, jen ji mohl "potezkat". Byla to koupe 2016. Zbran krasna. Je videt, ze to neni zadnej bakelit, ale uz toho nekdo premyslel a dal kvalitni material. Takze visualni srovnani s V-AR mam, rozdil nevidim. Bohuzel strelbu neslo realizovat.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#84 » pon 5. úno 2018, 17:03

U HK jsem se rypnul do krve na prstu při natahování závěru, o oko popruhu. Je moc blízko a mělo ostré hrany.



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#85 » úte 6. úno 2018, 19:19

HK je super, pekne urobené, rokmi overené. Rovno zo škatule človek vybúcha tisíce rán. Jediné mínus je vyššia váha.



Krbec
Příspěvky: 1

Příspěvek#86 » pon 12. bře 2018, 00:47

Zdravím, rád bych pořídil ar-15 a zároveň podpořil tuzemský průmysl. Jako favorita mám pušku V-AR. Chci co nejvíce využít potenciál náboje, a proto chci hlaveň 16" (ano, je to krátký, ale delší už asi nechci). Problém je v tom, že mi bylo řečeno, že je nereálný můj požadavek na váhu 2,5 až 2,8 kg. Mám prý počítat s celým kilem navíc :o Myslím, že váha kolem 2,6 kg je u Ar-15 tak akorát - přes 3 kg už to přeci ztrácí svoje základní klady, kvůli kterým si lidi tyto pušky kupují. Nikde jsem na webu pana Vosátky nenašel profily hlavní, co vyrábějí. Předpokládám, že dělají něco ve stylu LW, nebo ne? Netrvám na té subdodavatelské hlavní Lothar Walther, raději bych hlaveň jejich výroby.
Ještě jedna otázka, nikde jsem na webu nenašel fotky jejich pažbení (pažba, pažbička). Všude vidím jen předělávky na "neoriginální" Magpul. Chci si tam nechat pažbení jejich výroby (jsem v tomto trochu konzervativní, myslím že právě pažbení odlišuje jinak stejné pušky). Předpokládám že za cenu 54 tisíc bude pažbení jejich výroby kvalitní.
Díky za pomoc :-)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#87 » pon 12. bře 2018, 06:28

Pavel Vosátka hlavně nevyrábí, jedná se o polotovary Lothar, stejně tak nečekej, že vyrábí pažičky a pažby, tedy krom jedné teleskopické ( mrkni se jak se vyrábí hlavně a co je potřeba na vstřikování plastů a pochopíš proč se to řeší formou subdodavatelů u 95% výrobců). Pokud máš konkrétní požadavky na osazení doplňky a hlaveň, volej přímo Vosátkovi - dříve se dalo dohodnout. Váha 2,6Kg tu hledej u při 16" DI sporťáka a připrav si sumu ještě o 20-30K vyšší. DD v 16" má 2,9-3Kg dle konfigurace Takže abys dosáhl svého tak to chce JP nebo 2A atp.
V-AR okolo 3,2kg to reálný s M-lok předpažbím a správnou pažbou je je.
http://www.v-ar.cz/download/V-AR%20CZ_2.pdf
http://www.v-ar.cz/download/V-AR%20CZ_1.pdf
Takže, probudit se ze snění na internetu, znovu zvážit reálné možnosti a dle toho nakoupit :) Možnosti jsou.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#88 » pon 12. bře 2018, 08:53

Jak píše McFly – i lightweight 16" od DD udává váhu kolem 2,75 kg. Pokud chceš jít níž, počítej se šperkováním jako kanelace hlavně, odlehčený nosič závorníku, furniture z karbonu atd... A se zdvojnásobením rozpočtu kvůli pár desítkám deka.

Nevíme samozřejmě, co chceš se svou AR dělat, ale myslím že 16" se zrovna za krátkou nepovažuje? Samozřejmě pokud neplánuješ nějakou DRM, SPR nebo tak. IMHO do 300 metrů je stejně zábavná i lehčí 14,5".

Dál musíš počítat s tim, že V-AR je pístovka. A pístové AR budou vždy těžší než klasické DI modely.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#89 » pon 12. bře 2018, 14:36

Jen dodám, že něco je hmotnost samotné zbraně a něco je pak hmotnost příslušenství. Je zajímavé, když někdo s odlehčenou ar15 pak nasadí těžkou montáž a optiku typu Vortex HD gen. II, která má pak kolem kila, což je ve výsledku špičková kombinace...

V-AR není z nejlehčíh, ale skutečně je 0,5-1 kg navíc tak znát? Ve špičkových soutěžích určitě ano, ale na běžné střílení (a lokální LOS, IPSC...)? (Osobně jsem problém s hmotností vyřešil tím, že jsem začal navštěvovat posilovnu a vcelku to funguje :mrgreen: )



izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#90 » pon 12. bře 2018, 18:02

Jako je fakt znat rozdil 12,5" a mojich 17,75" u V-AR. Ale to kdyz jsem to mohl srovnat primo vedle sebe. Jinak mne to nevadi, ze je moje V-AR tezsi. Na moje blbnuti je to parada a stejne nejsem na strelnici dele jak 2 hodiny, protoze bych se pak nedoplatil za naboje.
Ale delat nejakou soutez, tak osobne bych sel do lehci zbrane.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Karlos81, monk, ondra009, Pentlochnap a 16 hostů