Grand Power STRIBOG S9

Samonabíjecí pušky


alpi76
Příspěvky: 139

Příspěvek#106 » ned 21. úno 2021, 20:06

O víkendu jsem konečně vzal na střelnici STRIBOGa SP9A3 PL gen 2, výroba 2020. Zásobníky jsem měl na 20 ran s plastovými vývodkami, 30 ran s plastovými vývodkami a na 30 ran s kovovými vývodkami.

Střílel jsem sypačky SB 115 gr (150 ks) a nakonec jsem vystřelil i 20 subsoniků SB 140 gr. Při střelbě jsem zbraň opíral o zásobník, držel při střelbě o zásobník a neměl jsem ani jednu závadu.

STRIBOG se zatím jeví jako velice použitelná PCC. Snad to tak zůstane...



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#107 » pon 22. úno 2021, 22:33

Možná gen2 znamená že to konečně funguje :)



Rollinsss
Příspěvky: 1

Příspěvek#108 » čtv 25. úno 2021, 16:52




alpi76
Příspěvky: 139

Příspěvek#109 » čtv 25. úno 2021, 19:38

KarelSmid píše:Možná gen2 znamená že to konečně funguje :)


Hm, asi až tak ne. Dneska na střelnici opět vystřeleno 150 ks (tentokrát SB 124gr) a při opření zbraně jeden stove pipe. Ale to jsem už opravdu silně tlačil zbraň na dřevěný stůl...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#110 » sob 6. bře 2021, 23:36

2000 ran bez poruchy, varianta A3. Chválí si nové zásobníky a nízký zpětný ráz oproti variantě A1, nebo Scorpionu EVO 3.

https://www.youtube.com/watch?v=03nXk7BYmHM



yellec
Příspěvky: 3

Příspěvek#111 » pát 26. bře 2021, 21:22

Komu by se hodila gumová zátka do pistolové rukojeti s držákem na imbus a knoflíkovou baterku (bohužel od Číňana) tak na aliexpressu hledejte:

Tactical A2 Pistol Grip Plug for AR/M4



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#112 » ned 11. dub 2021, 22:57

Má už někdo Striboga na Glockovské zásobníky? Mohlo by to být řešení problému se spolehlivostí. Zatím je údajně jen AL lower.
Je nějaká možnost sklopného modulu na pažbu AR pro Stribog, něco jako je třeba FAB Defence pro MP-5?



markeyem
Příspěvky: 4

Příspěvek#113 » čtv 13. kvě 2021, 12:56

Béďa píše:Má už někdo Striboga na Glockovské zásobníky? Mohlo by to být řešení problému se spolehlivostí. Zatím je údajně jen AL lower.
Je nějaká možnost sklopného modulu na pažbu AR pro Stribog, něco jako je třeba FAB Defence pro MP-5?


Mozno by bolo dobre uviest s akym modelom Striboga mate problem so spolahlivostou zasobnikov? Ja mam A3 Gen2, klasicke plastaky a ziaden problem som nezaznamenal. Kedze mam 13" model, sklopku som neriesil a dal som si rovno AR15 trubku a magpul pazbu. Tu je treba asi uviest ze u vyrobcu sa da rovno objednat adapter AR15 bez dodavanej sklopnej pazby a tym usetrit 50e a rovno objednat sportovu pruzinu, ktora znizuje odpor spuste za 8e (vymena bola v cene) a tym usetrit cas a peniaze. Ja som este dokupoval obojstrannu napinaciu paku, kedze zbran musim pouzivat ako lavak kvoli oku. Sklopna pazba, ktora ma zmysel hlavne u kratsich hlavni 8 a 10" sa da riesit u nas asi len vytlacenim adaptera na 3D tlaciarni, ale
technologiou HP-Jet (nie je tlac ako tlac, je to nadmieru odolne) a k tomu dokupit pazbu Zhukov-S AK Stock AK47/AK74 ktora stoji 136e, dokopy uz je to cez 230e (tlac + pazba + narrh)+ to kvoli odolnosti klbu aj nieco vazi, pre priklad (AR15 tuba + pazba magpul stala cca 75e). Pozor ta matica od GP k adapteru nepasuje, neviem preco este na to vyrobca neprisiel sam, treba ju zvacsit, kedze AR tuba ma konicky zavit, teda aspon na tu moju mil-spec nepasovala, po uprave uz ano :-)



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#114 » ned 30. kvě 2021, 21:06

zdravím chlapi,dá se někde najít seznam upgradu,ktere se dělaly v každe verzi A1,A2,A3 a gen1/gen2 ? stribog je pro me takovy black box, oficiální poradna CZ/SK recenze není, videa už vůbec ne,GP nemá PR skoro žádné, oficiální zastoupení v ČR Quins žádné predvadecky nedělá.. na střelnici jsem Stribog nikde moc neviděl a když koukám na různá US videa s verzi A3,tak tam jsou většinou rozporuplné reakce...



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#115 » ned 30. kvě 2021, 21:09

sháním 9mm karabinu,rád bych šel do Sttiboga,ale rozum mi radí počkat radši na verzi A4,než to všechno pořádně vychytaji...



Afrodedek
Příspěvky: 15

Příspěvek#116 » pon 31. kvě 2021, 05:53

No jo, jenže A4 bude nová generace, takže to bude taky chvilku trvat než se vychytají všechny mouchy, ostatně jako u všeho, no.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#117 » pon 31. kvě 2021, 12:08

sobik2 píše:zdravím chlapi,dá se někde najít seznam upgradu,ktere se dělaly v každe verzi A1,A2,A3 a gen1/gen2 ? stribog je pro me takovy black box, oficiální poradna CZ/SK recenze není, videa už vůbec ne,GP nemá PR skoro žádné, oficiální zastoupení v ČR Quins žádné predvadecky nedělá.. na střelnici jsem Stribog nikde moc neviděl a když koukám na různá US videa s verzi A3,tak tam jsou většinou rozporuplné reakce...

Měl jsem A3 a nebál bych se doporučit... Žádné problémy jsem nezaznamenal, ani recenze z US se mi nezdály nějaké nelichotivé, většina problémů se tuším týkala problémům s celoplastovými zásobníky. A pak někteří kritizovali design, což je věcí naprosto subjektivní, mě se Stribog líbí i vzhledově. Ergonomii má IMHO nadstandardní.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#118 » pon 31. kvě 2021, 16:53

S jsem také zvažoval, nakonec zvítězila jiná značka. Osobně bych do S šel s lowerem na Glockovske zásobníky. Zatím je na speciální objednávku a cena je také vyšší. Verze A4 předpokládám bude tento lower ve standartni nabídce.



markeyem
Příspěvky: 4

Příspěvek#119 » pon 31. kvě 2021, 20:58

Béďa píše:S jsem také zvažoval, nakonec zvítězila jiná značka. Osobně bych do S šel s lowerem na Glockovske zásobníky. Zatím je na speciální objednávku a cena je také vyšší. Verze A4 předpokládám bude tento lower ve standartni nabídce.


Glock zasobniky je podla mna blbost, lebo nie su 2radove, ja mam klasicke plastaky a nemam zatial ziadny problem, ale zachadzam s nimi normalne, nehadzem ich napaskovane o zem a tak zatial ziadny problem.
A3 gen 2 je na trhu len chvilu, takze A4 si nemyslim ze bude nejak skoro.



markeyem
Příspěvky: 4

Příspěvek#120 » pon 31. kvě 2021, 21:05

sobik2 píše:sháním 9mm karabinu,rád bych šel do Sttiboga,ale rozum mi radí počkat radši na verzi A4,než to všechno pořádně vychytaji...

Momentalne je A3 Gen 2, do USA ich ide kazdy mesiac okolo 4.000 Ks, ja som aj z US videi mal pozitivny pocit uzivatelov, samozrejme moze nastat problem, videl som ze niekomu v USA sa spriecil naboj, bolo to nejake balenie kybel po 1000ks, viem ze posielali nejake vzorky aj do zastupenia v US a ten naboj bol uplne mimo standart.. Dementom by mali zakazat tocit videa, ked vidim ze mi skoro z kazdeho zasobnika spreci naboje, tak to neskusam stale doookola, ale skusim ci nie je zavada v zbrani, alebo blbe naboje.. Ja strielam klasicke SB balene po 50Ks, kludne vystrielam za sebou 300-400 ks a ziadny zasek alebo nieco podobne som nemal, zasobniky klasicke plastove, mam ich asi 6..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů