Grand Power STRIBOG S9

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Roadrunner
Příspěvky: 35

Příspěvek#196 » sob 11. lis 2023, 19:44

Sixkillers píše:Super no :) Jinak pokud neplánuješ na to dát nějaké úsťové zařízení tak možná bude potřeba trochu zalepit šroub na hlavni. Má tendenci se povolovat. Pokud budeš k čistění používat boresnake tak doporučuji ho provlékat přes výhozní okno ať si neohneš záchyt závěru. Je toho plný internet :lol:

Co používáš na zajištění té převlečné matice závitu? Já sice pravidelně přehazuji matici a tlumič, ale je pravda, že matici pak během střelby musím kontrolovat a podotáhnout. Díky



Sixkillers
Příspěvky: 10

Příspěvek#197 » ned 12. lis 2023, 00:21

Já jsem to zalepil modrým Loctitem, ale od té doby jsem tam nic nenasazoval :)

Uživatelský avatar
Roadrunner
Příspěvky: 35

Příspěvek#198 » ned 12. lis 2023, 07:44

Jako ten modrý Loctite mě napadnul taky, ale pak je tu ta úvaha co potom :D Ale zas na druhou stranu si říkám, že šrouby na kotouč na kole jsou taky zajištěny modrým a povolit jdou. Zkusím to zajistit jen drobnou čárkou a uvidím 8-)



Sixkillers
Příspěvky: 10

Příspěvek#199 » ned 12. lis 2023, 07:49

Jo jo, kdyby bylo potřeba tak to nahřeju horkovzduškou :⁠-⁠)



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#200 » ned 12. lis 2023, 18:01

Modrý loctite by měl jít povolit na šroubu normální velikosti bez horkovzdušné pistole. Problém je akorát u mrňavých a jemných závitů, kde může být povolovací síla větší, než pevnost hlavy šroubečku.
To, co nejde povolit, by měl být červený loctite.

Uživatelský avatar
Roadrunner
Příspěvky: 35

Příspěvek#201 » ned 12. lis 2023, 20:25

To máš pravdu. Nejslabší je bílý, střední pevnost modrý a velká pevnost červený. Asi zkusím modrým udělat drobnou čárku v převlečné matici a uvidí se :)



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#202 » čtv 23. lis 2023, 14:24

Nemá někdo už delší dobu striboga na glock zásobníky? Jak vypadají, když dostanou dlouhodobě zabrat kovovým záchytem?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#203 » čtv 14. pro 2023, 20:13

Odpovím si sám - u glocka v pohodě, ale magpul je z takového tvrdšího a více "strouhacího" plastu. Při sušení se mi hrana výřezu na magpul zásobnících lehce ostrouhala a zakulatila, ale dál to už asi nepostupuje. Ve stribogu to drží pořád dobře a v G19 zcela beze změny (protože tam je záchyt hranatá kostka a kontaktní plocha je větší).

Nová otázka - má někdo zkušenost s tou novější výsuvnou pažbou? Na youtube jsem nic nenašel.



drobec90
Příspěvky: 63

Příspěvek#204 » čtv 14. pro 2023, 21:25

Mám verzi pro glock zásobniky, originál glock fungují bezchybně 0 závad, (závody, tréninky atd.). Magpul zásobníky my dělají problémy - když se zahřeje (například na delší stage). Myslím, že problém je v tom, že glock je u vývodu kov ovalený plastem a náboje kloužou do komory s minimálním odporem. Magpuly jsou čistý plast, který je drsnější a klade větší odpor a špatně podává. Opotřebení - nepozoruju nic mimo bězného, ale vzhledem ne 100% funkčnosti magpulu je již nepoužívám.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#205 » ned 7. dub 2024, 20:35

Jsou dve nove verze Striboga. V 10 mm a .45ACP. Mel uz jste nekdo nejakou z nich v ruce?

https://eshop.qins.cz/stribog-sp45a3-a-sp10a3



drobec90
Příspěvky: 63

Příspěvek#206 » ned 7. dub 2024, 21:34

Jsem nadšený fanda Striboga jako takového, ale absolutně nechápu jejich výrobu zásobníků (dnes jsem viděl další prasklou vývodku - jediná verze co znám, že funguje bez problémů je ta na origo. glock zásobníky) toto vypadá na stejný typ "jejich" zásobníku a pokud nebudu mít od někoho potvrzených 1000 ran bez problémů, tak bych do toho nešel (byť těch 10mm auto, by mohla být pěkná hračka).



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#207 » pon 8. dub 2024, 12:27

Ta 10 mm nevim, ale varianta .45ACP by mela brat H&K UMP zasobniky, cimz by byl snad problem vyresen.

https://www.thefirearmblog.com/blog/202 ... p-stribog/

Zavolam do qinsu a uvidi se. Ale jako betatestera se mi moc delat nechce…



Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#208 » pon 8. dub 2024, 14:15

Téměř nový zásobník ze sady vyměněné GP za staré, které závadily, před pár měsíci a jinak konečně funkční bezvadně. Tento měl nastříleno pár stovek ran, následek vypuštění závěru, žádné házení a pod. To umí pokazit závod i když mě stage nechali opakovat s jiným :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#209 » pon 8. dub 2024, 16:07

Co to je za zasobnik? In-house produkce GP?



Sixkillers
Příspěvky: 10

Příspěvek#210 » pon 8. dub 2024, 16:19

Vypadá to na zahnutý 30ti ranný od GP.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti