Výměna hledí Sa58

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1 » stř 18. lis 2015, 18:14

Kdo už jste demontoval hledí na padesátosmičce? Jaký je postup? Přišlo mi z Gunexpertu nové se světlovodnými vlákny a nemohu dostat ven to původní :evil:
Stlačuji nástrojem tu listovou pružinu, která zespoda tlačí na čelo plátku ale ty příčné pevné kolíky (nálitky) nejdou z otvorů ven. Hledí je tam usazeno natěsno. Je na to nějaký grif či postup? Nechci to rvát silou a páčením, abych to nezku...l !



eerr
Příspěvky: 60

Příspěvek#2 » čtv 19. lis 2015, 12:49

Postup máš správný . Zbraň si radši upni do svěráku , při stlačení listové pružiny pod hledím to chce zabrat , Hledím nepáčit , při dostatečném stlačení pružiny "kolíky" hledí "vypadnou" z drážek a hledí vysuneš dozadu.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 19. lis 2015, 13:07

Po zkušenosti bych tam nechal to původní hledí a vlákno jen na mouše. Vzhledem k nepoměrným vzdálenostem od oka jsou světlovody na hledí příliš dominantní, takže jsem je nakonec začernil fixou.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#4 » čtv 19. lis 2015, 17:22

Pánové, díky, už včera večer se mi to povedlo aniž bych četl dnešní příspěvky. Funguje to přesně tak, jak píše eerr.
Ladaj: stejné zjištění jako ty. Jak jsi je začernil - zepředu (směrem k mušce) nebo zezadu (k oku)? A jak moc - zčásti nebo totálně?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 19. lis 2015, 17:36

Normálně, směrem k oku, totálně :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BerryJ a 13 hostů