AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#931 » úte 26. dub 2022, 17:24

No, tak já asi raději počkám na ten obrázek :-D

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 242

Příspěvek#932 » stř 4. kvě 2022, 10:53

Zdravím,

jakou úsťovku byste doporučili na AKM (M14-1 LH)?

koukám na tyto 3 typy:

https://www.detonics.com/product/ustova ... -h1-556-20
https://www.detonics.com/product/ustova ... ary-762-17
https://www.detonics.com/product/ustova ... -gen-2-181

Případně nějakou jinou, u nás sehnatelnou?

Díky



Renegade
Příspěvky: 66

Příspěvek#933 » stř 4. kvě 2022, 13:27

Pozor, ta první je pro ráži 5,56, to by na AKM byl dost průšvih.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 242

Příspěvek#934 » stř 4. kvě 2022, 13:36

Pravda, diky :)



hasich
Příspěvky: 18

Příspěvek#935 » čtv 12. kvě 2022, 08:19

Zdravím vás pánové. Potřeboval bych radu. Bsr 74 má na ustí hlavně našroubovaný kompenzátor , ten kompenzátor není našroubovaný přímo na hlavni ,podle mne ,je tam nějaká redukce(kroužek na kterém je vyřezán teprve 24* 1,5 asi. Mám tam závit 24* 1,5 ale ten závit je uplně mimo osu. Neví někdo jestli je to našroubované s nějakým závitem na té hlavni nebo je to lisované? Potřebuji to předělat ad se dá na to upínat souose. Díky.



skagerak
Příspěvky: 972

Příspěvek#936 » čtv 12. kvě 2022, 17:35

Zavit je jeden kus s nosicem mouchy. Na hlavni samotne to neni, takze mozna reseni asi tusis..
(Pokud to tedy neni co kus to original, coz byt muze..)

Btw ty to tam nevidis?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#937 » pát 13. kvě 2022, 11:01

hasich píše:Zdravím vás pánové. Potřeboval bych radu. Bsr 74 má na ustí hlavně našroubovaný kompenzátor , ten kompenzátor není našroubovaný přímo na hlavni ,podle mne ,je tam nějaká redukce(kroužek na kterém je vyřezán teprve 24* 1,5 asi. Mám tam závit 24* 1,5 ale ten závit je uplně mimo osu. Neví někdo jestli je to našroubované s nějakým závitem na té hlavni nebo je to lisované? Potřebuji to předělat ad se dá na to upínat souose. Díky.


Je to součást nosiče mušky-jeden opracovaný odlitek a je to jako celek pouze nalisované na hlavni a zkolíkované. Pokud ti kus toho laufu přečnívá-což u některých přečnívá, tak jde vyrobit redukce, kde bude ten přečnívající kus jakožto vodítko souososti. A příslušenství šroubovat až na tu redukci....mrkni na ústí Tantala pro představu. Nebo upravit vnější konturu laufu a nosič posunout více dozadu a vystrouhat souosý závit přímo na laufu. Nebo odkrouhat z nosiče tu závitovou část a na vyrobený závit na laufu našroubovat a zalepit tu část nově vyrobenou a souosou. Taky jde ten nosič stáhnou dolů, nalisovat na vyrobený trn a souose upravit čelo vodící části před závitem, potom použít opět redukci nebo příslušenství, které se indexuje o čelo nosiče. Způsobů jsou mraky, ale chce to bohužel strojní obrábění a nějaké vybavení....zbouchávat věci kladivem a hoblovat pilníkem atd. je cesta do pekel, to už jsem taky opravoval



hasich
Příspěvky: 18

Příspěvek#938 » sob 14. kvě 2022, 05:07

skagerak píše:Zavit je jeden kus s nosicem mouchy. Na hlavni samotne to neni, takze mozna reseni asi tusis..
(Pokud to tedy neni co kus to original, coz byt muze..)

Btw ty to tam nevidis?


Díky, nevšiml jsem si, mrknu na to .



hasich
Příspěvky: 18

Příspěvek#939 » sob 14. kvě 2022, 05:12

zarozak píše:
hasich píše:Zdravím vás pánové. Potřeboval bych radu. Bsr 74 má na ustí hlavně našroubovaný kompenzátor , ten kompenzátor není našroubovaný přímo na hlavni ,podle mne ,je tam nějaká redukce(kroužek na kterém je vyřezán teprve 24* 1,5 asi. Mám tam závit 24* 1,5 ale ten závit je uplně mimo osu. Neví někdo jestli je to našroubované s nějakým závitem na té hlavni nebo je to lisované? Potřebuji to předělat ad se dá na to upínat souose. Díky.


Je to součást nosiče mušky-jeden opracovaný odlitek a je to jako celek pouze nalisované na hlavni a zkolíkované. Pokud ti kus toho laufu přečnívá-což u některých přečnívá, tak jde vyrobit redukce, kde bude ten přečnívající kus jakožto vodítko souososti. A příslušenství šroubovat až na tu redukci....mrkni na ústí Tantala pro představu. Nebo upravit vnější konturu laufu a nosič posunout více dozadu a vystrouhat souosý závit přímo na laufu. Nebo odkrouhat z nosiče tu závitovou část a na vyrobený závit na laufu našroubovat a zalepit tu část nově vyrobenou a souosou. Taky jde ten nosič stáhnou dolů, nalisovat na vyrobený trn a souose upravit čelo vodící části před závitem, potom použít opět redukci nebo příslušenství, které se indexuje o čelo nosiče. Způsobů jsou mraky, ale chce to bohužel strojní obrábění a nějaké vybavení....zbouchávat věci kladivem a hoblovat pilníkem atd. je cesta do pekel, to už jsem taky opravoval


Děkuji mockrát , je mi to už jasné.



hasich
Příspěvky: 18

Příspěvek#940 » stř 8. čer 2022, 07:06

Pánové, přejí vám pěkný den. Nezná někdo puškaře na Moravě , kdo by si poradil s upravou nosiče mušky. Puškař kterému jsem to dovezl si s tím neporadí , vrátil mne to na zpět.



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#941 » pát 22. črc 2022, 21:02

hasich píše:Pánové, přejí vám pěkný den. Nezná někdo puškaře na Moravě , kdo by si poradil s upravou nosiče mušky. Puškař kterému jsem to dovezl si s tím neporadí , vrátil mne to na zpět.



https://ldostal.cz/kontakt/

zkus, třeba ti pomůže, už jsem si u něho nechal zpravovat pár pušek, vždycky skvělá práce



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#942 » sob 23. črc 2022, 07:37

U Armedu to můžeš dát na prodejnu v Brně/Vyškově a převezou ti to k puškaři v Praze, pak zpátky. Zbrojíře tam dělá Ondřej Dušek a je prý dobrej



mjvs
Příspěvky: 1

Příspěvek#943 » stř 27. črc 2022, 08:52

Zdravím,
před rokem jsem koupil AKM WUM v ZS. Uvažuji, že bych k němu přídil nějakou optiku. WUM má boční lištu, ale prý to není stejná lišta jako na jiných AK (prý je to spíš PSL nebo SVD, aspoň to mi bylo řečeno). Neměl by někdo doporučení na nějakou montáž, která by na WUM fungovala. Případně další zkušenosti ohledně optiky na tomto modelu. Díky



Machy
Příspěvky: 5

Příspěvek#944 » pon 31. říj 2022, 16:11

Zdravím,
Najdou se zde majitelé zastavy M21 223 Rem? Přemýšlím nad flintou v této ráži. Nejsem nijak zaujatý vůči ARkam, ale konstrukce AK se mi sakra líbí. Díky



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#945 » pon 31. říj 2022, 18:12

Zkoušel jsem ji a spoušť kope do prstu, to jsem na jiném originál AK nezažil (AKM, AK74).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti