AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#886 » stř 9. úno 2022, 23:15

Dá se s těma BSR ližinama něco dělat? Kromě totálního předělání, řešit to třeba navařením trochy materiálu? Má někdo nějakou zkušenost? Umí to v ČR někdo opravit?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#887 » sob 12. úno 2022, 11:03

Co chceš dělat z plechovýma lyžinama, které jsou bodovými sváry nabodované do plechového rámu a proč vůbec? Myslím si, že pokud se někdy u BSR objevil nějaký problém se špatně umístěnýma lyžinama v rámu, tak to byly jen jednotky procent......projevovalo se to spíš tím, že to špatně vyhazovalo nábojnice-zobák vyhazovače zasahoval přiliš málo do nábojového lůžka závorníku.........dalo se jednoduše vyřešit rovinným,podélným zmáčknutím rámu pod lisem nebo v nejhorším navařením materiálu na vyhazovač-ano to určitě jde, ale to nebylo rozhodně špatně nabodovanýma kolejnicema. Hlavní "problémy" BSR byly především ve vrtulózně nalisovaných gasblocích a nosičích mířidel/mušky, kdy to sice někdy bylo očividně nakřivo, ale moucha byla po nastřelení uprostřed nebo to bylo více či méně nakřivo a moucha byla po nastřelení úplně na kraji. Taky tam byly nějaké problémy s řířkou otvoru pro zásobník, což šlo triviálně vyřešit pilníkem. I přes to všechno je jen skutečně málo problémů u AK, co by trošku technicky zdatnější člověk nebyl schopen vyřešit svépomocí a samozřejmě mají upilované záchyty pro bodák i granátomet-některé víc a nenasadíš nic, některé méně, bodlo drží dostatečně......Ty šílené popisy problémů a totálně nefunkčních AK vhodných k vyhození do kontejnerů apod. co jsou k vidění na internetech jsou skoro vždy od technicky nezdatných lidí, pro které je závada na zbrani, aniž by se nějak důkladně pídili proč tomu tak je, konec zbraně.
BSR bylo u nás a možná stále je jedno z nejlepších možných řešení, pokud chtěl člověk klon skutečné AK 74, bylo relativně levné a bylo nejvěrnější podobou skutečné AK74. Saigy v armádním standartu sice super, dokud byly v inzercích k mání v cenách okolo 6K, sám jednu z těch dob mám. Ale to je už dávná minulost a to za co se to prodává nyní (myslím nezlovečtělý armádní standart) je IMHO totální nesmysl, naprosto neadekvátní tomu, co člověk dostane do ruky.....je to proboha furt jen AK. Ta zlovečtělá Saiga je sice levná, ale rám i ostatní díly jsou už úpravami navěky nenávratně zprzněné i když je to převedené co nejvíce k armádnímu standartu kvůli prodejnosti, to bych osobně nechtěl. Pak tu jsou ještě rumunské klony nebo polský Tantal. Rumun fungovat bude, ale je to nestandartní atyp a stejně jako polák značně proprietální. Polský Tantal velice kvalitní AK s perfektním zpracováním, ale taky z mnoha proprietami, nic pro fandu AK 74 a pro doplňkáře už vůbec ne.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#888 » sob 12. úno 2022, 22:45

Já proti BSR nic nemám, ostatně mám ho jako lacinou zálohu k vytuněnému AKSU. Ale mám právě nakřivo ližinu v rámu, nosič pak naráží do bloku před sebou (trunnion). Dělá to občas závady - vzpříčené náboje. BSR mám hozené na dně trezoru, ale někdy výhledově bych to rád nechal poladit.



Motostrelec
Příspěvky: 107

Příspěvek#889 » pon 14. úno 2022, 07:11

Ahoj a můžeš to vyfotit a dát fotky sem ? Zajmalo by mě jak to vypdá, ty nakřivo nabodované kolejnice a narážení nosiče do (trunionu) ? Případně jak vypadá v tomto případě vzpříčený náboj.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#890 » pon 14. úno 2022, 08:03

To nevyfotíš, nebo pořádně to nejde. Vezmi si šupleru a změř si všechny ty strany a uvidíš. Je to ta ližina co vede nosič závorníku. Tohle je prostě odflákla práce a tedy kvalita alá Bulhar.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#891 » pon 14. úno 2022, 10:55

Foto te lyziny by me taky zajimalo, pri te nejvetsi fantazii si nedovedu predstavit,co muze byt spatneho na falcu, ktery je vytvoreny ohybem samotneho ramu, pripadne problem, ktery by nesel vyresit dremelkou. Nosic vedou prave jen ty horni falcy ramu, ty nabodovane kolejnice nize jsou jen jako letma podpora zavorniku a leva ma v sobe jeste vyhazovac, zadny jiny ucel nemaji



Motostrelec
Příspěvky: 107

Příspěvek#892 » pon 14. úno 2022, 12:49

Přesně tak. Ale abych upřesnil o co mi jde, ani né tak o fotku samotných lyžin, ale spíš to místo kde tluče nosič závorníku do (trunionu - česky : základna uložení hlavně)

Jinak trunion by v podstaně vdy měl být v rámu nanýtovan opakovatelně stejně, spíš do něj zalisovaná hlaveň s nosičem hledí a dírou pro průchod pístu je občas lehce nakřivo nalisovaná (buď stočená do leva nebo do prava) Ale to je u AKáček normální snad u všech SSSR nevýjímaje a když se to sejde s na opačnou stranu vychýleným nosičem mouchy, tak z toho jsou občas takové ty hodně vychýlené mušky na jednu nebo druhou stranu nadoraz - v lepším případě nastřelitelné, v horším už nenastřelitelné..

PS : nejvíc vychýlenou mouchu do boku po nastřelení jsem zatim měl právě na Sajze..

Akáček mám několik SSSR a jedno BSR a jeden frezovaný Arsenal, pečlivě vybírám a vim na co koukat, tak mám u všech po nastřelení mušku uprostřed, ale při výběrech mi prošlo rukama hodně AK snad všech výrobců a ubezpečuji tě, že natom jsou všichni v podstatě stejně (teda co se týče vzájemného sesazení jednotlivých dílu)

Obecně však preferuji AK SSSR a co se týče zpracování a slícování tak bezdebaty je na tom nejlépe origo SVD, mám z roku 1973 Iž a to je opravdu top ! Vše precizně slícováno, sčíslováno a použité materiály a jejich tepelné zpracování jen zvoní !

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#893 » čtv 17. úno 2022, 12:08

Nevíte prosím někdo někde o nečem lepším (levnějším) než je sovětské AK 7,62x39 od ZS za 13 100 Kč?

https://www.zbrane-doplnky.cz/pusky/wor ... monabijeci



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#894 » čtv 17. úno 2022, 12:39

13100 za pravděpodobně uloženku (kusy, co jsme viděl na krámě u nás se zdály nepoužité) se zdá moc?



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#895 » čtv 17. úno 2022, 12:42

Trochu trolling, no.



skagerak
Příspěvky: 972

Příspěvek#896 » čtv 17. úno 2022, 12:52

"Ulozenka"*,nebo repas (vc vymeny hlavne atd?)?

Ulozenka - Kazda zbran byla, nejak ulozena, a nektera jako nova a nektera jako vrak....

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#897 » čtv 17. úno 2022, 13:24

Nezdá se to moc, ale nemám přehled. O AK se zajímám teprve chvíli. Tohle mi padlo do oka.
Spíše jsem myslel jestli je třeba lepší si trochu připlatit za něco extra. Google jsem už řádně využil.
Se zbraně bych si rád jen jednou za čas prásknul na střelnici. Boční lištu atd. neřeším.

Ještě se zeptám zda koukat na něco více než je muška v krajní poloze, nebo ne zrovna dvakrát svisle a ne moc zdravě vypadající čepy.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#898 » čtv 17. úno 2022, 14:44

Tak už není a bude Tula za 16 000 Kč.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#899 » čtv 17. úno 2022, 17:29

skagerak píše:"Ulozenka"*,nebo repas (vc vymeny hlavne atd?)?

Ulozenka - Kazda zbran byla, nejak ulozena, a nektera jako nova a nektera jako vrak....


Stav vypadal nestříleně, na číslech včetně dřeva. Cca jako moje bývalé AKSU, které bylo koupeno jako absolutní nestřílená uloženka. Nicméně jsem rozdělával jen jedno, co bylo na prodejně z více kusů ze zajímavosti, nakonec nekoupil, protože bych to neužil.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#900 » čtv 24. úno 2022, 09:44

Řeší se někde 9mm klony AK?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bob. 78 a 3 hosti