AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#901 » úte 1. bře 2022, 09:33




CZelednikov
Příspěvky: 111

Příspěvek#902 » stř 2. bře 2022, 12:08

Jak to teď bude s 5.45 když se nebude dovážet z Ruska ani Běloruska? To už střelivo vůbec nebude k dispozici?



To-Těžko
Příspěvky: 35

Příspěvek#903 » sob 5. bře 2022, 10:58

CZelednikov: Obávám se, že se doprodají poslední konzervy a další jen tak nebudou. Ovšem tohle je pouhá spekulace. Ale vzhledem k tomu, ze AK74 je na frontě nejrozšířenější, tak bych si naděje na náboje v blízké době určitě nedělal. Protože i zásoby z jiných zemí, poputujou do války.



am010
Příspěvky: 3

Příspěvek#904 » úte 8. bře 2022, 17:36

Tak Zelenáč AKM za 21....to ani náhodou



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#905 » úte 8. bře 2022, 18:05

Ještě nedávno byly za 12.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#906 » stř 16. bře 2022, 14:10

Na co je prosím tato součástka u AKM od ZS? Akorát jsem zjistil, že je díky ní kladivo níže (více napnuté). Přesně tedy úhlová páka-zpomalovač.

Obrázek
Obrázek

//Tak jsem jen slepý, psal to tu Kečup x let zpět: "chrání aby ti pružina neskočila pod spoušták" + co plyne z názvu.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#907 » čtv 17. bře 2022, 03:10

U semiauto je to tam ponecháno v podstatě jen kvůli tomu, aby přerušovač necestoval po kolíku do boku, čímž trpí hlavně pružinka přerušovače protože se křiví. U plnotučné verze je primární účel zabránit odskoku nosiče, což by se u AKM projevilo klepnutím kladívka naprázdno a přerušením střelby ve fullauto režimu. Údajně se to začalo projevovat při přechodu na plechový rám u AKM, proto u AK47 zpomalovač není. Druhotný efekt je zpomalení kadence právě tím, že to nějakou milisekundu přidrží kladívko, aby nezasáhlo výstupek na odraženém rozdivočelém nosiči, ale dopadlo pěkně na zadní plochu závorníku-čili na zápalník



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#908 » úte 29. bře 2022, 14:12


Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#909 » stř 6. dub 2022, 10:20

Před časem jsem se zde ptal na zkušenosti s AK Mini Jack od polské firmy WBP Mini Jack. nakonec jsem ho začátkem roku koupil nový ještě za super cenu. Zatím jsem udělal jen pár úprav (ručka a handstop a zásobníky Magpul, kompenzator VG6 Epsilon, kolim Vector..zatím). Nastříleno mám cca 500 ran a naprostá spokojenost. Je to krásně obratné a jelikož mám možnost střílet max do 50m, přesnost naprosto dostačující. Mám zbraně AR, ale AK je pro mě trochu něco jiného a musím říct, že mě moc baví. Jinak je to novovýroba, celkem slušně zpracovaná. Časem zase mohu přidat nějaké postřehy.
20220223_163717.jpg

20220223_163735.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#910 » stř 6. dub 2022, 10:27




getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#911 » stř 6. dub 2022, 10:36

@oldglock: Super! Před časem se na sítích objevily fotky připravované modernizace WBP se sklopkou, tak jsem zvědav, co z toho bude. Zajímalo by mě, jestli do jejich .223 verze pasují i jiné zásobníky, než ty polské průhledné plasťáky. Četl jsem, že rády praskají.

@sonor: Je běžné montovat na ostré zbraně čínské airsoftové komponenty?



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#912 » stř 6. dub 2022, 11:02

Jen se ptám. Na kose mám kolimátor z Číny, ze srandy koupený. Zatím vydržel 2000 výstřelů a nástřel drží.
Tohle předpažbí je duralové, mělo by něco vydržet, jde jen o rozměry.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#913 » stř 6. dub 2022, 11:13

get: já u toho měl jeden 10r plecháč, tak neumím porovnat kvalitu těch průhledných plasťáků ani v 7,62x39. Každopádně mám několik zásobníků různé výroby. Všechny chodí bez problémů: Rusák, plech mírný vakl ve zbrani, Poláka plech opravdu nepatrná vůle, Bulhar plast sedí bez vaklu, Magpul I. gen velký vakl ve zbarni, Magpul gen II. sedí bez vůle, US Palm- opravdu pěkně udělaný zásobník a sedí také bez vůle.



Xtrem14
Příspěvky: 6

Příspěvek#914 » sob 9. dub 2022, 13:12

Ahoj. Má tady někdo z vás doma rumunský AKM WUM, nebo měl to někdo v obchodě v ruce? Mě osobně se to zdá jako dobrej kup, ale už jsem na stránkách jednoho prodejce četl v popisku, že je to zbraň 2. jakosti, že místy vystupuje rez po dlouhodobém skladování. Jak se to má s kvalitou materiálu? Kdysi jsem tu viděl příspěvek, ve kterém bylo hodnocení dílenského zpracování a použitých materiálů různých AK a rumunský tam byly na posledním místě. Potom jestli je někdo schopnej identifikovat ten kámen pro boční montáž? Z fotek mi přijde jinej, než je běžný na jiných AK co jsem viděl, nebo měl v ruce.



čimango
Příspěvky: 17

Příspěvek#915 » sob 9. dub 2022, 16:00

Měl jsem v ruce rumunská AKM s rámovou pažbou alá PSL Romak - rám by měl být stejný, jako WUM. Tři pušky - všechny měly kráterovou korozi vývrtu hlavně. Povrchovka a opotřebení vnitřku bylo o.k.. Jinak klasický rumun - křivě nalisovaný nosič mušky měly všechny. Na lištu určitě pasuje rumunská optika PLS, jinak nevím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti