AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


amgp
Příspěvky: 17

Příspěvek#916 » sob 9. dub 2022, 16:31

Mám WUM doma. Koupil jsem ho, ještě když byl za deset tisíc. Dnešní cenu bych za něj neplatil.
Povrchová koroze byla. Několikrát jsem pořádně celé vyčistil v oleji a už to vzhledově vypadá jakž takž. Musel jsem posunovat mušku, střílel doprava.
Ohledně montáže optiky jsem psal dotaz do redsix a odpověděli mi, že na lištu nejdou namontovat obvyklé AK montáže optiky, ale měly by fungovat pro pušku PSL. Jinak zevnitř puška vypadala myslím líp než zvenku. Vz.58 na mě zpracováním působí lepším dojmem. Ale střílet to střílí zatím bez závad, i když víc než pár set ran jsem z toho zatím nedal.



Xtrem14
Příspěvky: 6

Příspěvek#917 » sob 9. dub 2022, 19:18

Ty jo. Když čtu kráterová koroze vývrtu, tak si představím totálně v háji hlaveň. Tudy asi cesta nepovede co?



čimango
Příspěvky: 17

Příspěvek#918 » pon 11. dub 2022, 07:22

Tak není nic jednodušího, než se při koupi do hlavně podívat. Ale chce to vytěrák nebo hada sebou.



skagerak
Příspěvky: 972

Příspěvek#919 » pon 11. dub 2022, 07:43

Tak tak, olej skryje mnohé



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#920 » čtv 21. dub 2022, 05:32

getsome píše:@oldglock: Super! Před časem se na sítích objevily fotky připravované modernizace WBP se sklopkou, tak jsem zvědav, co z toho bude. Zajímalo by mě, jestli do jejich .223 verze pasují i jiné zásobníky, než ty polské průhledné plasťáky. Četl jsem, že rády praskají.

@sonor: Je běžné montovat na ostré zbraně čínské airsoftové komponenty?


Pokud je sachta na bazi ak74/beryl/tantal tak polaci nedelaji jen ty pruhledne kraplave magaziny, delaji i cerne, zelene a nyni nove dela WBP doslova v ruznych barvach, snad i ruzove....tyto nove se mozna musi semtam nekde pribrousnout pilnickem, lehce dopasovat na ozubech, ale v zasade pasuji



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#921 » čtv 21. dub 2022, 05:41

Xtrem14 píše:Ahoj. Má tady někdo z vás doma rumunský AKM WUM, nebo měl to někdo v obchodě v ruce? Mě osobně se to zdá jako dobrej kup, ale už jsem na stránkách jednoho prodejce četl v popisku, že je to zbraň 2. jakosti, že místy vystupuje rez po dlouhodobém skladování. Jak se to má s kvalitou materiálu? Kdysi jsem tu viděl příspěvek, ve kterém bylo hodnocení dílenského zpracování a použitých materiálů různých AK a rumunský tam byly na posledním místě. Potom jestli je někdo schopnej identifikovat ten kámen pro boční montáž? Z fotek mi přijde jinej, než je běžný na jiných AK co jsem viděl, nebo měl v ruce.


Mam klasickeho armadniho rumuna akms, kupovany kdysi za 9tis, kompletne scislovana funglovka, dodnes v top stavu a nepozoruju, ze by na nem bylo neco ojebaneho v porovnani s jinymi zememi, ale vybiral jsem ho z 10 kusu a nektere pravda nebyly uplne koser, hlavne usti laufu



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#922 » čtv 21. dub 2022, 12:53

AKM WUM. Kupoval jsem ho u Maříka, byl olezlej rzí, hodně na hlavni. Ale kamarádi načernili, vyměnil jsem pažbení, to bylo tragické. A v sobotu jsem ho prubnul. Zaslepené díry jsou po prvních deseti. Na těch deset nezaslepených jsem si dal víc záležet. 50metrů v sedě s oporou ruky. 96 ze 100. Jsem spokojený.
Obrázek
Obrázek



expres
Příspěvky: 600

Příspěvek#923 » pát 22. dub 2022, 15:32

Pekny, mohu poprosit o znacku zasobniku? Stejne tak predpazbi? Diky

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#924 » pát 22. dub 2022, 15:53

Zrovna na tohle teda nemusí bejt člověk Sherlock.

https://eshop.bestpatron.eu/magpul-moe- ... -ak74-fde/

https://www.fabdefense.cz/product-878-z ... cerny.html

Zkoušeli jste někdo podložku pro zkrácení chodu spoustě?

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/56 ... te-pro-ak/

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#925 » pát 22. dub 2022, 17:14

Ta podložka by mě také zajímala, ale stále si říkám, že kdyby to bylo něco úžasného, tak už to dávno někdo dělá, ale třeba se pletu...



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#926 » sob 23. dub 2022, 08:00

expres píše:Pekny, mohu poprosit o znacku zasobniku? Stejne tak predpazbi? Diky


Zásobník má Joke dobře, ale předpažbí je tohle, kvůli očku na popruh.
https://eshop.bestpatron.eu/magpul-moe-akm-predpazbi-na-ak47-ak74-fde/



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#927 » sob 23. dub 2022, 19:51

Popruh (surplus) jsem si teď koupil na AKMS (underfolder), ale nějak jsem nikde nenašel, podle čeho si nastavit jeho správnou délku? Čistě teoreticky, čím se řídit? Jsem levák a uchycení popruhu je pouze pro pravoruké užívání, takže stejně to max můžu hodit přes rameno, ale zajímá mě to i tak, jestli je na to nějaké pravidlo :-)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#928 » pon 25. dub 2022, 23:55

N560 píše:Popruh (surplus) jsem si teď koupil na AKMS (underfolder), ale nějak jsem nikde nenašel, podle čeho si nastavit jeho správnou délku? Čistě teoreticky, čím se řídit? Jsem levák a uchycení popruhu je pouze pro pravoruké užívání, takže stejně to max můžu hodit přes rameno, ale zajímá mě to i tak, jestli je na to nějaké pravidlo :-)


Já si to nastavím tak, abych mohl přilícit k pažbě s řemenem kolem krku, tj. třeba i bez použití druhé ruky



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#929 » úte 26. dub 2022, 05:42

Nebo pak tenhle. Dá se u něj jednou rukou měnit výška zavěšení. Mám ho a jsem spokojenej.
https://tacticalpro.cz/products/takticky-dvoubodovy-popruh



expres
Příspěvky: 600

Příspěvek#930 » úte 26. dub 2022, 16:43

Prihodim tusim s knizky manual obrane strelby 2 a tam se u dvoudoveho popruhu ukazovalo. Pres zada popruh a delka nastaveni kdy predni ruka drzici pri mireni na pazbe v "polo pokrcenem" stavu, tak pod loktem jde popruh, aby se do nej clovek tim loktem "zaprel". Ruka jako trojuhelnik a poruh pod loktem "roztahlej velkej" trojuhelnik co neplanda pod loktem. Snad to chapete a neni to uplne mimo. Jestli najdu obrazek, postnu :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: zhrd a 1 host