Koupě Sa58 - cena a možné zrady

Samonabíjecí pušky


SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#1 » pon 17. říj 2016, 21:18

Vážení přátelé,

AlfaTactical inzeruje, že příští měsíc dá do prodeje Sa58 (Gazela 58 7,62x39) z použitých dílů za 6.000 Kč. Tak si nějak říkám, že za lepší cenu už to asi nebude. Na druhou stranu absolutně nic nevím o původu zbraní, ze kterých se to kompletuje.

Neměl jsem sice v plánu teď hned kupovat samonabíjecí pušku (sotva teď stíhám cokoliv), ale v následujícím roce jsem o tom uvažoval a pokud by to byla dobrá koupě, tak ať klidně počká půl roku v trezoru...

Otázka je, jaké zrady lze u takto zkompletovaných zbraních očekávat a zda ta cena je daná pouze momentálně politicky neklidným prostředím, nasyceností trhu nebo něčím jiným.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 279

Příspěvek#2 » pon 17. říj 2016, 21:35

No něco podobného s 58-čkama bude na zeleným sportu. Se sklopkou za 7 a s pevnou dokonce pod 7. Tuto informaci mám od LUVO ARMS z podnikové prodejny zbrojovky Strakonice. Když vemu cenu za CZ 858 Tactical (9 900,-), tak v tom něco asi bude. Nechci se taky obávat toho, že je to hrc prc montáž nebo že už vědí něco víc o budoucnosti těchto zbraní a rychle se jich chtějí zbavit. Taky budu vděčen za informace, mám na ni políčeno a nákupko připraveno.



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#3 » úte 18. říj 2016, 06:29

Ale tak i ten tactical z brodu taky neni novovyroba nebo ano? Ja co jsem kupoval se sklopkou tak v zarucaku je napsany, ze neni zaruka na povrchove vady, respk. na vady povrchovky, skrabance na laku apod. Takze jsem usoudil ze to neni nova zbran, ale predelavka.
Jinak by me taky zajimalo to co SC1, protoze bych do toho ais sel za tu cenu.
Ta cena 9900 je od UB ze vcetne marze obchodnika. Tam bych to ocekaval, ze cena asi bude vyssi nez u predelavky od mensi firmy.



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#4 » úte 18. říj 2016, 07:02

Je přece na výběr - není přeci jenom cena a zpravidla se flinta nekupuje na 3 měsíce. Na sa58.cz jsou nově vyrobený kousky v mnoha modifikacích. U zbraně za 6tis bych se trochu zamyslel - Odpočtěte 21%DPH, marži obchodníka (obchodník je plátce DPH) a jste na neuvěřitelný pořizovací ceně. Je vůbec možné za titu cenu mít kvalitní díly, když poptávka po 58 neklesá ?

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#5 » úte 18. říj 2016, 08:20

SA 58 se vykupuje od armády za cca 150 až 250,- Kč dle stavu zbraně (mrkněte sami zde: https://www.youtube.com/watch?v=BhRtDrQVDOM ). Po "zcivilnění" se prodávají za výše uvedené peníze samozřejmě starší, armádou již používané kusy.

Novovýroba stojí kolem 25 tis.

Jak zkontrolovat starší zbraň se mrkněte zde: http://www.gunexpert.cz/products/jak-sp ... it-zbran-/

Já před pár lety kupoval CZ858 a "opravárenské značky" na ni již nenašel, byly odborně vyfrézovány a zbraň měla nový černěný povrch. Zkontrolujte mechanické opotřebení a kupujte, je to kvalitní zbraň. Na jméně nezáleží (Gazela, CZ858, FN), nejdůležitější je osobní kontrola a její opotřebení. Snese toho opravdu hodně. I ty největší šroty nás přežijou.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#6 » úte 18. říj 2016, 18:28

Takže jak to chápu, cena Sa58 se skládá z práce puškaře, ceny zkušebny, nákladů na dopravu, daně a větší či menší marže obchodníka. Cena vlastní zbraně (železa) v tom prakticky nefiguruje :-). Éto paradoxy.

Ale řekněme, že jestli to armáda prodává takhle lacino, tak je to ta lepší z možných variant. V tom případě se asi není příliš čeho bát a budu o tom velmi vážně uvažovat. Díky za informace.

Btw. vím, že se to už omílalo, ale opakování je matka moudrosti (a tohle vlákno si asi přečte víc zájemců) - takže, co že to je přesně ve slovníku CRZ? "Puška samonabíjecí"?



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#7 » úte 18. říj 2016, 20:55

Ještě něco... ten článek na gunexpert.cz řeší spíš to, zda zbraň byla či nebyla střílená, přičemž se předem píše, že dneska už asi budou střílené všechny. Je to spíš cílené na stanovení správné ceny zbraně.

Je ale nějaký "skrytý" příznak, který když na zbrani najdu, tak bych jí vůbec neměl kupovat?



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#8 » stř 26. říj 2016, 18:43

Tak Zelený sport už je inzeruje také, cena je stejná.

Jinak dotazem u Alfa tactical: prodej je zatím na rezervaci přes e-shop, vzniká pořadník. Dá se očekávat, že se zásoba touto cestou prodá celá, takže přebíračka skladových zbraní na pultě asi nebude. Požadovaná kategorie v CRZ je skutečně "puška samonabíjecí".



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#9 » úte 1. lis 2016, 13:59

Zdravim, protoze je jasne, ze 58 nebude koupena nova, tak se da ocekavat nejake odreniny, vrypy, atd. Neznate nekoho kdo by dokazal zbran znovu nacernit? Za rozumnou cenu a nejlepe i kdyby prebrousil drobne vrypy.

Dik



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#10 » úte 1. lis 2016, 15:30

Znovu načernit? Tyhle pušky snad nikdy černěný nebyly ne?



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#11 » úte 1. lis 2016, 15:35

Tak lakovane? Proste upravit povrch, stary lak a prelakovat

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#12 » úte 1. lis 2016, 20:28

Kup si takticala od UB já ho mám, koupený v červenci a je to stav nové zbraně-nenajdeš mikroškrábaneček (alespoň na tom mém,je to přefrézované a přelakované (dozvěděl jsem se u p.Sladkého z Kinggun při pasování jejich krytu závěru s lištou na kolimátor) ale laik to nepozná ani uvnitř rámu

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#13 » úte 1. lis 2016, 21:56

Nechci CZ Uh. Brod propagovat, ale v létě jsem koupil cz 858 tactical za desítku a zda se, že to nikdo ještě neměl v ruce. 100proc jistý si nejsem. V létě to vypadalo že už nebudou. Dnešní nabídka za 6000 Kč zní velmi dobře, já bych koupil klidně použitou a byl spokojen,protoze vyvonene přesné střílení z ní z povahy konstrukce nikdy stejně nebude a útočná puška spolehlivá dostatek náhradních dílů za 6 tacu je super cena. a odpovídá to cenám před pár lety, o kterých by se dalo u jiných zbraní jen snít. .

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#14 » stř 2. lis 2016, 07:07

Taktéž mám CZ858 (UB) a povrchovka byla kompletně nová, černá bez škrábanců. Na vnitřních "pojezdových" drážkách bylo vidět, že již má něco málo za sebou, ale nebyla vychozená a závěr nebyl otřískaný o rám atd. Nicméně v cca před 2 lety jsem za ni dal pouze 6 tis.

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#15 » úte 8. lis 2016, 22:37

Všechny zdravím,a řadím se do rodiny CZ 58.Dnes jsem ji koupil v Prostějově Zlatá puška,dnes nově otevřeno.Krásný kousek,podle mne nestřílený,nebo jen zkušebně.Název Gazela 58,Zelený sport.Vše jsem důkladně doma prohlédl,jako strojař ještě něco vím,a opravdu super.Nevím zda jsem měl štěstí,ale u mne dobrý.Cena 6000kč.Podle všeho,zásoby končí.http://pvnovinky.cz/roman-nezhyba/35320 ... puska-jede

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti