M1 Garand

Samonabíjecí pušky


McGoff
Příspěvky: 37

Příspěvek#1 » čtv 29. pro 2016, 20:17

Ahoj, nevím, jestli jsem špatně hledal, ale narazil jsem zde na fóru pouze na vlákno týkající se M1 Carbine, o Garandce ani zmínka. Zajímalo by mě, zda se dá u nás někde pořídit v zachovalém stavu (ideálně Brno a okolí), případně v jaké cenové relaci se pohybuje?



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#2 » čtv 29. pro 2016, 20:57

pokud netrváš na originálu, pak ZS má beretty v ráži 308 Winchester za 12 000



negr
Příspěvky: 18

Příspěvek#3 » čtv 29. pro 2016, 22:57

Obvykle začínají na 32 000. Tady je nová.
http://www.zbrane-machacek.cz/index.php ... ts_id=1485



McGoff
Příspěvky: 37

Příspěvek#4 » čtv 29. pro 2016, 23:23

@hugofalfar: díky, ale ten Berreťácký klon pro mě nemá takové kouzlo, byť cena je zajímavá. Ta nová M1 Garand za 45k je dost sada.

Našel jsem celkem obsáhlou diskuzi na jiném českém střeleckém fóru (kde zatím nemám registraci, proto napřed píši sem), kde hodně chválí italskou poválečnou produkci M1 Garand v 308 Win., což se jeví jako správná cesta. Jen nevím, u koho ji poptávat, respektive kdo do ČR M1 Garand z druhé ruky dováží.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#5 » pát 30. pro 2016, 08:59

Vždyť to je ta z toho ZS, co pro tebe nemá to kouzlo :-)
Pardon, ona je to spíš M14



McGoff
Příspěvky: 37

Příspěvek#6 » pát 2. úno 2018, 19:49

Najdou se tu další majitelé M1 Garanda? U mého dojde při zatlačení naplněného rámečku k okamžitému odjištění závěru. Je třeba rámeček zatlačit rychle až dolů a rychle jej pustit, jinak závěr hryzne do palce. Podle videí z USA na YouTube by systém měl fungovat tak, že dokud je vyvíjený tlak na rámeček směrem dolů, nemělo by dojít k uvolnění závěru. U mě to tak bohužel není. Zvažuji, že dám Garanda puškařovi, jestli by se na něj podíval. Možná je to také nechtěná vlastnost předělávky na ráži 308 Win., ve které ho (schválně) mám.

Ví někdo o puškařovi (ideálně jižní Morava), který rozumí Garandům a mohl by s výše popsanou "závadou" něco udělat? Za každý tip díky.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#7 » pát 2. úno 2018, 20:25




McGoff
Příspěvky: 37

Příspěvek#8 » pát 2. úno 2018, 20:34

Ano, tento bezpečný způsob nabíjení je mi známý a používám jej. Nicméně dle videí by správně nemělo dojít k uvolnění závěru, pokud je vyvíjen soustavný tlak na rámeček směrem dolů (mám dokonce pocit, že je to v jednom z hickockových videí). Je tam ozub, který brání uvolnění závěru a právě tento na mé zbrani asi chybí. Proto hledám další majitele Garandů, abych zjistil, zda se všem chová při nabíjení stejně jako mě (pak to nemá smysl asi řešit), nebo zda se ten můj chová nestandardně.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#9 » sob 3. úno 2018, 10:18

Měl jsem v ruce teda jen jeden, ale choval se stejně nebezpečně.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 194

Příspěvek#10 » pát 5. dub 2024, 10:51

Ahoj,

koukám těch Garandů v ČR asi moc není co?



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#11 » pát 5. dub 2024, 11:05

Proc myslis?

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 194

Příspěvek#12 » pát 5. dub 2024, 15:12

Tak jsem bloudil po internetech a moc jsem toho nenašel. Nemáte někdo ponětí jestli jsou kvalitativně srovnatelný s originálem třeba takovýhle kusy z Dánska?
https://www.wildgame.cz/samonabijeci-pu ... _z1208505/



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#13 » pát 5. dub 2024, 15:24

Garandů mám v okolí několik, takže mezi lidmi jsou. Nicméně lepší investice je vždy originální výroba než nějaké italské aj. deriváty, na střelnici je to ale jedno.



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#14 » pát 5. dub 2024, 15:24

No
1) s cim to chces srovnavat
2)byly tu pred casem nejake 308/7,62 a asi dobry
3) casto jsou to dobove skladacky vsechno...

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 194

Příspěvek#15 » pát 5. dub 2024, 16:13

Hele já nejsem žádnej velkej sběratel, ani investor. Mám prostě v hlavě takovou čtveřici zbraní z období 1světová - 2 světová (Mosin, Enfield, M1, Mauser M 98) - po případě jejich deriváty bez ohledu na datum/místo výroby.

Jednou za uherák to vytáhnu na střelnici a to je asi tak vše. Mosina i Enfielda už mám (i když teda Kanaďana a ne SMLE, toho musím ještě ulovit) tak jsem začal koukat po Garandu, protože ten je z téhle čtveřice nejdražší tak abych to odbyl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů